Skocz do zawartości

Bezstratna muzyka z Ipoda


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zapytac Was o temat, o którym nie mam zielonego pojęcia. Moj system oparty jest o IVA-d105r połączona optykiem z h700.Mam sporo oryginałów, które jednak niszczą się w aucie i albo przegram je wszystkie na CDR albo..., do stacji mozna podłączyc Ipoda, wiem tez ze apple ma jakis swoj system bezstratnej muzyki, nie jest to Flac tylko jakis inny plik. Nigdy nie miałem ipoda wiec nie wiem co i jak :) Pewnie bedzie się to miało nijak do optyka, bo w tym układzie radio przesle sygnał do procka ainetem. Może ktoś z Was testował podobne myki, może macie inny pomysł na odtwarzanie muzyki w bezstratnej jakości, nie używajac do tego płyt, bo mimo iż jestem fanem ori płytek to jednak raz, że jest mi ich szkoda a dwa że jest to naprawde niewygodne.

 

pozdr,

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może łatwiej byłoby ze zmieniarką?

miałem podobne rozwiązanie zmieniarka po optyku i dwa magazynki dla wygody.

 

a swojego szumofona (IPod) nigdy nie podłączyłem do auta. jest aplikacja w sieci na ipoda o wdziecznej nazwie FLAC Player w app store.

 

no i Ipody odtwarzają Apple losslessy (m4a) co stanowi odpowiednik FLACa na jabolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 607 na półce i teoretycznie mogłbym ja podłaczyc po optyku, ale to tylko 6CD nawet x 2 magazynki to 1/8 tego co wożę w aucie.

 

Czyli mówisz, że istnieje możliwośc odtwarzania FLAC na Ipod ? Koszt Ipoda nie jest duzy, jak sie to nie sprawdzi to bede miał na rower najwyżej :)

 

Ale rozumiem, że uważasz to za nie najlepszy pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś czułem, że świata tym pomysłem nie zwojuje

 

świata może nie ale dupeczkom sie może podobać jak takiego różowiutkiego ipoda włożysz do dedykowanej dziureczki :D

 

może Cię uratować clarion 958RMC z twardym dyskiem (nie wiem ile płyt zapisze) oraz nowy pionek DEX P99RS, który rzekomo ma wav odczytywać z twardego dysku po USB.

 

a co do posiadania miliona płyt w aucie to mam dwa klasery na płyty i dwa magazynki do zmieniarki i jakoś nie narzekałem bo i tak wszystkich płyt na raz sie nie słucha (narzekałem wtedy gdy zmieniarkę miałem w bagażniku :D bo trzeba było wysiadać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świata może nie ale dupeczkom sie może podobać jak takiego różowiutkiego ipoda włożysz do dedykowanej dziureczki :D

 

może Cię uratować clarion 958RMC z twardym dyskiem (nie wiem ile płyt zapisze) oraz nowy pionek DEX P99RS, który rzekomo ma wav odczytywać z twardego dysku po USB.

 

a co do posiadania miliona płyt w aucie to mam dwa klasery na płyty i dwa magazynki do zmieniarki i jakoś nie narzekałem bo i tak wszystkich płyt na raz sie nie słucha (narzekałem wtedy gdy zmieniarkę miałem w bagażniku :D bo trzeba było wysiadać)

 

Może lepiej zabierać głos w sprawach o których ma się przynajmniej blade pojęcie .

Nie ma technicznych przeszkód aby plik odtwarzany z iPoda był w pełni kompatybilny z odczytem płyty CD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako użytkownik końcowy lubię rzeczy które mogę kupić w sklepie wiec zapewne wolałbym nabyć starego, poczciwegoIRivera który wyjście cyfrowe miał on-board (tylko niestety był wymyślony za wcześnie jak na swoje czasy) niż akceptować rozwiązanie technicznie wykonalne ale praktycznie/ekonomicznie wątpliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako użytkownik końcowy lubię rzeczy które mogę kupić w sklepie wiec zapewne wolałbym nabyć starego, poczciwegoIRivera który wyjście cyfrowe miał on-board (tylko niestety był wymyślony za wcześnie jak na swoje czasy) niż akceptować rozwiązanie technicznie wykonalne ale praktycznie/ekonomicznie wątpliwe.

Pytanie dotyczyło czego innego , podobnie ma się sprawa potencjalnych kosztów , dla jednych ledwie odczuwalne, dla innych nieakceptowalna bariera .

 

Dlatego przytoczę raz jeszcze

Nie ma technicznych przeszkód aby plik odtwarzany z iPoda był w pełni kompatybilny z odczytem płyty CD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło też tego czy znamy jakieś inne formy odtwarzania muzy w bezstratnej jakości, nie tylko tego czy z IPoda da się wyciągnąć sygnał kompatybilny z odczytem CD

 

może macie inny pomysł na odtwarzanie muzyki w bezstratnej jakości, nie używajac do tego płyt

 

 

podobnie ma się sprawa potencjalnych kosztów , dla jednych ledwie odczuwalne, dla innych nieakceptowalna bariera .

 

jak rozumiem takiego urządzenia nie ma do kupienia i trzeba byłoby je wykonać lub zlecić do wykonania? i czy ta bariera cenowa to koszt wyższy niż cena IPoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło też tego czy znamy jakieś inne formy odtwarzania muzy w bezstratnej jakości, nie tylko tego czy z IPoda da się wyciągnąć sygnał kompatybilny z odczytem CD

 

 

 

 

 

 

jak rozumiem takiego urządzenia nie ma do kupienia i trzeba byłoby je wykonać lub zlecić do wykonania? i czy ta bariera cenowa to koszt wyższy niż cena IPoda?

 

Czy ja pisze tak niezrozumiale , czy tez......

Istnieją fabryczne urządzenia , umożliwiające pobranie z iPoda plików w formie bezstratnej ( barierą moze być cena ), ale aby je pobrac , trzeba najpierw je tam umieścić .

A tu już wymaga własnego nakładu pracy na ich stworzenie , a niezbędne do tego "instrumentarium" jest w miarę ogólnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świata może nie ale dupeczkom sie może podobać jak takiego różowiutkiego ipoda włożysz do dedykowanej dziureczki :D

 

To cielęcinki da się wyrwac na Ipoda ?? :) O fuck, to ja chyba troche przysnałem ostatnimi czasy :)

 

Sprawa ma się tak, wiadomym jest, że tradycyjna płyta pozostanie u mnie w aucie, zastanawiałem się po prostu nad rozwiązaniem prostym, plu&play które przy szumie uchylonej szyby i klekocie doładowanego diesla nie będzie razic jakością, ale z tego co rozumiem lossless music z Ipoda będzie takim "empeczy" ?

 

Raczej nie rozstanę się z h700, zatem zamiana odtwarzacza nie wchodzi w grę, to ma byc dodatkowa wygoda a nie priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cielęcinki da się wyrwac na Ipoda ?? :) O fuck, to ja chyba troche przysnałem ostatnimi czasy :)

 

Sprawa ma się tak, wiadomym jest, że tradycyjna płyta pozostanie u mnie w aucie, zastanawiałem się po prostu nad rozwiązaniem prostym, plu&play które przy szumie uchylonej szyby i klekocie doładowanego diesla nie będzie razic jakością, ale z tego co rozumiem lossless music z Ipoda będzie takim "empeczy" ?

 

Raczej nie rozstanę się z h700, zatem zamiana odtwarzacza nie wchodzi w grę, to ma byc dodatkowa wygoda a nie priorytet.

Skoro tak , to podobna funkcję spełni transmiter z gniazdem USB i karty pamięci :wink: , cena symboliczna około 40 zł z pilotem do obsługi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak , to podobna funkcję spełni transmiter z gniazdem USB i karty pamięci :wink: , cena symboliczna około 40 zł z pilotem do obsługi :)

 

 

Czyli co...albo rybka albo cipka ?

 

Ale odtwarzane flac i tak przechodzi przez D/A iPoda a ten raczej do jakosciowych nie nalezy... Jesli radio mialo by bezposredni dostep do systemu plikow iPoda to ok...

 

 

No ale zaraz, skoro moja stacja ma dedykowany kabel do Ipoda, i została stworzona osobna funkcja do jego obsługi, to czy nie jest tak, że sygnał idzie bezpośrednio z Ipoda do radia, omijajac D/A Ipoda i z radia do procka optykiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ale zaraz, skoro moja stacja ma dedykowany kabel do Ipoda, i została stworzona osobna funkcja do jego obsługi, to czy nie jest tak, że sygnał idzie bezpośrednio z Ipoda do radia, omijajac D/A Ipoda i z radia do procka optykiem ?

A w wolnym czasie jeszcze tworzy play listy :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zaraz, skoro moja stacja ma dedykowany kabel do Ipoda, i została stworzona osobna funkcja do jego obsługi, to czy nie jest tak, że sygnał idzie bezpośrednio z Ipoda do radia, omijajac D/A Ipoda i z radia do procka optykiem ?

 

tam masz wejście analogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nakreśl mi jak to działa, bo Twoje odpowiedzi są poki co z humorem ;) .... ale mało konkretne, a ja z założenia lubie konkrety.

Coś mało konkretne te Twoje konkrety.

Gdzie wyczytałeś , ze ten dedykowany kabelek realizuje cyfrowy przekaz danych ( plików ) :zakrecony: , bo mnie to przypomina starą i sprawdzoną formułę koncertu życzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mało konkretne te Twoje konkrety.

Gdzie wyczytałeś , ze ten dedykowany kabelek realizuje cyfrowy przekaz danych ( plików ) :zakrecony: , bo mnie to przypomina starą i sprawdzoną formułę koncertu życzeń

 

 

Kolego, ja nigdzie tego nie wyczytałem, spekuluję, zastanawiam się i pytam.

Twoje odpowiedzi przypominają mi pewien polski film, a w nim naczelnik więzienia wypowiada kwestię...."wiem ale nie powiem". Ja domyslam się, że fajnie jest pobłyszczec chwilę w świetle "ja wiem a inni nie" ale ja nie pierwszy raz na forum a dwa, że chyba mamy sobie pomagac.

 

Reasumujac, jak masz byc uszczypliwy, to dzieki, odpusc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja nigdzie tego nie wyczytałem, spekuluję, zastanawiam się i pytam.

Twoje odpowiedzi przypominają mi pewien polski film, a w nim naczelnik więzienia wypowiada kwestię...."wiem ale nie powiem". Ja domyslam się, że fajnie jest pobłyszczec chwilę w świetle "ja wiem a inni nie" ale ja nie pierwszy raz na forum a dwa, że chyba mamy sobie pomagac.

 

Reasumujac, jak masz byc uszczypliwy, to dzieki, odpusc.

Tu możesz mieć cień racji , potrafię dośc precyzyjnie określić co jest możliwe a co trudne do realizacji w danym układzie i w tym zakresie raczej masz bezbłędnie kierunek wskazany paluszkiem. Natomiast jeżeli oczekujesz , ze podam tu gotową receptę czegoś , co zajęło mi sporo czasu (doświadczeń i kasy ) aby to zadziałało w konkretnej aplikacji , to raczej na to nie licz .

Na dziś mogę powiedzieć , ze nie stanowi dla mnie problemu odtwarzanie pełnego formatu pliku CD ( WAV z przepustowością 1411kb/sec ), poprzez Ipoda z dowolnym urządzeniem posiadającym wejście cyfrowe w formacie Spdif , a ile potrafisz nim zawiadywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...