Skocz do zawartości

Granie w ciężkim pacjęcie Golf MK5


marcin-real
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Zabieram się za robienie grania u znajomego - zdecydował się na przerobienie grana i o dziwo nie interesowało go łupanie w niebo-głosy ;)

Mam pytanko czy ktoś przerabiał takiego pacjenta ??? Potrzeba mi jakiś cennych wskazówek które skrócą czas pracy itp.

Projekt jest w dość zaawansowanym stadium - gdyż wszystkie graty praktycznie kupione ...

Będzie to bardzo eksperymentalna konstrukcja i w pierwszej fazie lekko okrojona ze względu na budżet... ale na pewno będzie ewaluacja ...

Więc...

Przetworniki 3-way bardzo mało znane - jak ktoś może coś o tym powiedzieć - niech się wypowie ...

Atomic Quantum QR5.2C3 na razie puszczony w ory zwrotce

Dlaczego 3-way ... iż jak wiadomo woofer jest na wysokości dupy ... i raczej 2-way odpada ... przeniesienie też nie ciekawe bo mało miejsca w nogach ...

Wszystkie przetwory w ory miejscach - dupa, nad klamką, trójkąty - wiadomo że lepiej na słupek ale na razie .. ... zobaczymy co i jak zagra ...

Furty będą wygłuszane GMS4 i tapicera GMS2 głośnik będzie raczej dociśnięty do tapicerki i otwory powiększone (przewiercone - taki mam pomysł) zobaczymy w trakcie jak wyjdzie ...

Wzmak do niego PHILIPS XP 640 - zobaczymy co się da z niego wydobyć - chodziło raczej o neutralność ... + dwa kanały w zapasie na suba kolejny set...

Inne: przewody 25mm Głośnik 2,5, osprzęt zakupiony u Kamila ;) raczej nie byle gówno ... RCA od razu 3 pary Sinusa czerwone...

 

Najsłabsza strona to na dzień dzisiejszy jednostka bo seria ... ale za miesiąc dwa 100%-towa zmiana na ??? zobaczymy ale coś z klasyków 12, 53 ...

 

jak pisałem czekam na sugestię od ludzi montujących w tym aucie - audio

Zabudowa wzmaka jeszcze do ustalenia ... ale na pewno schowana będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak do niego PHILIPS XP 640 - zobaczymy co się da z niego wydobyć - chodziło raczej o neutralność ... + dwa kanały w zapasie na suba kolejny set...

 

Pomyśl o rozbrojeniu zwrotki* i podpięciu 2 kanałów na średniaki +tweetery + 2 kanały tylko do napędu woferków .

 

 

 

* na 99% w torze woferka jest tylko cewka , więc to 5min roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda roboty wkładając średniaka i tweeter w drzwi.

 

zobaczymy najwyżej poleci w słupek ... tweeter ma regulację nawet po założeniu może coś tam się da ustawić ...

Nie ma być to audiofilskie granie ... ale jak pisze możliwe że poleci w słupek ...

 

A ty czasem nie broiłeś audio w G V ????

 

Pomyśl o rozbrojeniu zwrotki* i podpięciu 2 kanałów na średniaki +tweetery + 2 kanały tylko do napędu woferków .

 

 

 

* na 99% w torze woferka jest tylko cewka , więc to 5min roboty ;)

 

myślałem nad tym ale się nie znam na zwrotkach :( :(

 

więc nawet mogę bardzo chcieć .... ale sam nic nie zrobię ....

 

 

 

Zobaczę dokładnie jaka zwrotkę ma wzmak i może bezpośrednio na woofer a kolejne 2 na mid/tweeter

 

Coś tam pokombinuje ... na razie czyste dywagacje - zobaczymy co w praniu wyjdzie ...

Na razie jestem w hospital i nie mam opcji się dokładnie przyjrzeć pudełku ...

 

Ale zawsze przed robotą wolę merytorycznie sprawę rozkminić .... więc dziękuje na wszelkie sugestię :)

 

Co do jednostki to hoooo jest tego dość trochę ... też się zobaczy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko jest z 2-way, kilka osób na forum by pewnie jakoś to zgrała ... ale duża większość nie - w tym na pewno ja....

Dlaczego... gdyż od-do pewnych częstotliwości dźwięk jest "kierunkowy" - a tyłek przeszkadza w ukierunkowaniu tego dźwięku w G 5 - bo woofer jest gdzie jest... Tak na chłopski rozum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...