Skocz do zawartości

Cwaniacy z Allegro


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawia sie wielu cwaniaków ktorzy sprzedaja "ZDJECIE" telefonów komórkowych. Wiadomo, ktos nie zauważy czy cos w tym stylu. Ale to jest typowa sprawa dla sądu, bo złodziej-cwaniak specjalnie wystawia lipną aukcje na danej kategorii aby pozniej zwalic wine na kupującego. "Sprzedam zdjecie telefonu xxxxx" a lezy to w kategorii-sprzedam telefon.Może by tak wprowadzic kary dla takich "lewych sprzedajacych" w wysokosci 3krotnej ceny towaru, chyba ze dobrowolnie odda pieniadze. Bardzo proste-zgłaszamy sprawe do allegro ze "złodziej" wystawil to "pseudo" zdjecie w złej kategorii, Allegro zwraca sie do sprzedawcy o zapłacenie kary w wysokosci 3krotnej ceny towaru za zle umieszczoną aukcje, lub zwrot kosztów zakupu przez kupującego. Mysle ze w 90% "cwaniak" zwróci kase, a Allegro by zyskalo większy szacun w internecie.. Takie podejscie mozna by zrobic takze w innych kategoriach, co wy o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedam zdjęcie jest w kategorii telefony to ok, trzeba z tym walczyć.

 

Jednak gdy zdjęcie jest w dziale ze zdjęciami, to niech sobie będzie. Przecież allegro nie jest od tego żeby walczyć z ludzką głupotą. Od tego są szkoły za moje i Twoje podatki. Jak ktoś się w szkole czytać nie nauczył to niech płaci dodatkowy podatek za głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedam zdjęcie jest w kategorii telefony to ok, trzeba z tym walczyć.

 

Jednak gdy zdjęcie jest w dziale ze zdjęciami, to niech sobie będzie. Przecież allegro nie jest od tego żeby walczyć z ludzką głupotą. Od tego są szkoły za moje i Twoje podatki. Jak ktoś się w szkole czytać nie nauczył to niech płaci dodatkowy podatek za głupotę.

Chciałem coś napisać w tym temacie ale krótko mówiąc Marcin zwięźle to podsumował więc już nie mam nic do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś napisać w tym temacie ale krótko mówiąc Marcin zwięźle to podsumował więc już nie mam nic do dodania.

jw. + krótka prawda, że allegro ma wyjebane na problemy jakie panują na ich portalu. Oni patrzą tylko żeby płacić prowizje terminowo i żeby wprowadzać "obniżki" które w rzeczywistości są podwyżkami itd. Jak na miliony zł, które zarabiają to uważam, że ich "wkład" jest na poziomie piwnicy.

Kupując na Allegro trzeba po prostu czytać, mieć trochę intuicji, szczęścia i liczyć na uczciwość drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw. + krótka prawda, że allegro ma wyjebane na problemy jakie panują na ich portalu. Oni patrzą tylko żeby płacić prowizje terminowo i żeby wprowadzać "obniżki" które w rzeczywistości są podwyżkami itd. Jak na miliony zł, które zarabiają to uważam, że ich "wkład" jest na poziomie piwnicy.

Zgadzam się ale jak zgłosisz na policję, a oni coś zgłaszają do allegro to dopiero zaczynają trochę działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład-

 

Niech będzie, iż kupiłem to zdjęcie, mając nadzieję, iż kupiłem telefon. Zrobiłem przelew, paczka przychodzi, a w niej zdjęcie.

 

Piszę do sprzedającego, iż towar nie spełnił moich oczekiwań i odsyłam mu paczkę, a on ma odlać kasę.

 

 

Ale pewnie większość gamoni, których najpierw licytuje, a potem czyta, nie wie, że można zrobić jw, więc zostaje ze zdjęciem telefonu za kilka stów. Na głupotę nie ma rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo podobno jak nie płacisz prowizji to nic Ci nie mogą zrobić tylko blokują konto a te przysyłanie na przed sądowe wezwanie do zapłaty to tylko straszą.Znajomy nie zapłacił i nic mu nie zrobili a minęło już 5-6 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład-

 

Niech będzie, iż kupiłem to zdjęcie, mając nadzieję, iż kupiłem telefon. Zrobiłem przelew, paczka przychodzi, a w niej zdjęcie.

 

Piszę do sprzedającego, iż towar nie spełnił moich oczekiwań i odsyłam mu paczkę, a on ma odlać kasę.

 

 

Ale pewnie większość gamoni, których najpierw licytuje, a potem czyta, nie wie, że można zrobić jw, więc zostaje ze zdjęciem telefonu za kilka stów. Na głupotę nie ma rady...

 

na jakiej podstawie możesz tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo podobno jak nie płacisz prowizji to nic Ci nie mogą zrobić tylko blokują konto a te przysyłanie na przed sądowe wezwanie do zapłaty to tylko straszą.Znajomy nie zapłacił i nic mu nie zrobili a minęło już 5-6 miesięcy.

Ja im celowo nie zapłaciłem i założyłem sobie inne konto,wiszę niecałe 200 zł już kilka lat,a ta intrum justitia może was pocałować w ku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze to "intrum justitia". Mojej mamie wysyłała inna firma ciuszki-na probe- a pozniej chcieli kase. Ale wysyłali to zwykłym listem. Teraz ta firma chce kase. A ja pisze im-za co? A oni tylko sypią paragrafami bez poparcia. Napisałem im ze nawet jakbym zamówił na co nie ma zadnego poparcia-po 3czy 5latach mija termin oplaty. Owszem moga cie wziasc do sądu ale wtedy wystarczy pojsc i powiedzie, ze na podstawie artykułu xxx (niepamietam dokładnie) minął termin zapłaty, nie musisz płacic a sąd oddala sprawe. Oczywiscie firma Justita opłaca koszta sądowe.. Napisałem im ten e-mail, i babeczka odpusciła pisanie

A tu opis pisma:

Jestem bardzo zdziwiony upartością i cwaniactwem firmy DE_AGOSTINI_ATLAS.

 

W tej firmie „zakupiłem” 1 (słownie-JEDEN) produkt, który został opłacony w chwili zamówienia produktu. Produkt otrzymałem, z bardzo dużym opóźnieniem.

 

Było to prawdopodobnie z początkiem stycznia, 2005r. Przez pewien czas otrzymywałem katalogi reklamowe ze zdjęciami nowych produktów.

 

Po pewnym czasie firma wysłała mi upomnienie o zwrot pieniędzy za „rzekomo” zamówione produkty. „Rzekomych” produktów dodatkowych, nigdy nie dostawałem, a tym bardziej nie zamawiałem a firma nigdy nie była w stanie pokazac jakiegokolwiek zamówienia na wyssane z palca produkty.

 

Dodatkowo chciałbym przypomnieć, że takie sprawy podlegają przedawnieniu.

 

Sprawa:

 

xxxxxx 02-12-2005

Uległa już czasowemu przedawnieniu, chociażby na podstawie artykułu 554 kodeksu cywilnego:

 

Art. 554

 

Roszczenia z tytułu sprzedaży dokonanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedawcy, roszczenia rzemieślników z takiego tytułu oraz roszczenia prowadzących gospodarstwa rolne z tytułu sprzedaży płodów rolnych i leśnych przedawniają się z upływem lat dwóch.

 

 

Proszę, więc wyjaśnić sobie tą sprawę z firmą DE_AGOSTINI_ATLAS.

Ale to tak po za konkursem-to poprostu dokładny opis jak ktos potrzebuje takiej pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie możesz tak zrobić?

 

Prawa zakupów internetowych. W ciągu siedmiu dni od otrzymania towaru, mam prawo do odesłania (na swój koszt) towaru- zazwyczaj "towar nie spełnił moich oczekiwań". Sprzedający ma obowiązek oddać kasę bez gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa zakupów internetowych. W ciągu siedmiu dni od otrzymania towaru, mam prawo do odesłania (na swój koszt) towaru- zazwyczaj "towar nie spełnił moich oczekiwań". Sprzedający ma obowiązek oddać kasę bez gadania.

 

Przeczytaj dokładnie prawa i obowiązki oraz kogo one i w jakim zakresie dotyczą przy sprzedaży na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa zakupów internetowych. W ciągu siedmiu dni od otrzymania towaru, mam prawo do odesłania (na swój koszt) towaru- zazwyczaj "towar nie spełnił moich oczekiwań". Sprzedający ma obowiązek oddać kasę bez gadania.

 

Niestety nie zawsze, Nie każdy sprzedający i nie na każdej aukcji więc proszę nie uogólniaj. ( i nie nazywaj proszę czytelników gamioniami bo to bardzo nieładnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jubyV8 zwrot w terminie 10dni jest możliwy jest chyba tylko przy zakupie od firmy, a jeśli była to licytacja od osoby prywatnej to musiałbyś udowodnić że to co otrzymałeś nie jest tym co kupiłeś z tu myślę że bez sądu by się nie obeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jubyV8 zwrot w terminie 10dni jest możliwy jest chyba tylko przy zakupie od firmy, a jeśli była to licytacja od osoby prywatnej to musiałbyś udowodnić że to co otrzymałeś nie jest tym co kupiłeś z tu myślę że bez sądu by się nie obeszło.

 

zeby nie było "chyba" i żeby nie było gdybania.

zakup wymaga umowy kupna-sprzedaży, do takiej dochodzi, w przypadku allegro, przy zakupie poprzez KUP TERAZ! - kupujący przystaje na warunki sprzedającego prezentowane na aukcji. Sprzedający jest firmą. Zwrotu można dokonać w ciągu 10 dni.

 

W przypadku licytacji to bardziej sprzedający przystaje na warunki kupującego i wtedy zwrotów nie ma. (taka jest idea licytacji)

zarówno przybicie na licytacji jak i kliknięcie opcji kup teraz przez kupującego zobowiązuje sprzedającego do wydania rzeczy. (był wyrok Sądu w ub roku że licytacja posiada wszystkie znamiona umowy kupna sprzedaży i tak należy ją traktować jednakże kwestia dotyczyła wydania rzeczy przez sprzedającego a nie zwrotu)

 

Napewno nie ma przepisów dotyczących obowiązku/prawa zwrotów rzeczy używanych kupionych od osoby fizycznej - na mocy prawa do namysłu czy sprawdzenia (ww 10 dni). Mozna się procesować w przypadku przedmiotu niezgodnego z opisem a jak z tym procesowaniem jest - było już napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie cwaniaków z allegro - "kupiłem" kiedys bluze ktorej wartość rynkowa wynosiła wtedy ok 300-400zł. Gośc sprzedawał po chyba 99PLN. Ja głupi uwierzyłem i opis przeczytałem z 10 razy(szukałem wajchy, małych druczków ale nic nie było) to to poszło magiczne kup teraz... Zaznaczam opcje dostawy/wysyłki i wychodzi kwota do zapłaty 300PLN... Mówie o co chodzi? pOtem patrze a tam u góry w kosztach wysyłki - paczka pocztowa priorytetowa 199PLN. Potem napisałem ze rezygnuje z towaru i poszło kilka emiali. Gość mnie zaczął straszyć, paragrafami,ze to umowa kupna-sprzedaży itp. NIe zdążyłem odpisać na 2-gi dzien a koleś miał juz ładnie wysmarowane - Konto zawieszone:)

 

Bardzo fajną nauczke miałem i od tego czasu zawsze patrze na koszty wysyłki które czasami są znacznie zawyżane. Rozumiem ze pakowanie/dojazd/mały zarobek. Ale wszystko ma swoje granice... Ostatnio za wysyke wzmaka zaplacilem 50zł a na kwicie ~~15 było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jak wylicytowałem piec, który okazał się w opłakanym stanie, to odesłałem gościowi i nawet nie dyskutował.

 

Muszę jeszcze poszukać pewnej gazety, w której było to dość fajnie, bo normalnym językiem, napisane czarne na białym, co i kiedy można zwrócić. Jak ją znajdę, to zrobię skan i wrzucę tu.

 

odnosnie cwaniaków z allegro - "kupiłem" kiedys bluze ktorej wartość rynkowa wynosiła wtedy ok 300-400zł. Gośc sprzedawał po chyba 99PLN. Ja głupi uwierzyłem i opis przeczytałem z 10 razy(szukałem wajchy, małych druczków ale nic nie było) to to poszło magiczne kup teraz... Zaznaczam opcje dostawy/wysyłki i wychodzi kwota do zapłaty 300PLN... Mówie o co chodzi? pOtem patrze a tam u góry w kosztach wysyłki - paczka pocztowa priorytetowa 199PLN. Potem napisałem ze rezygnuje z towaru i poszło kilka emiali. Gość mnie zaczął straszyć, paragrafami,ze to umowa kupna-sprzedaży itp. NIe zdążyłem odpisać na 2-gi dzien a koleś miał juz ładnie wysmarowane - Konto zawieszone:)

 

Bardzo fajną nauczke miałem i od tego czasu zawsze patrze na koszty wysyłki które czasami są znacznie zawyżane. Rozumiem ze pakowanie/dojazd/mały zarobek. Ale wszystko ma swoje granice... Ostatnio za wysyke wzmaka zaplacilem 50zł a na kwicie ~~15 było.

 

Jakieś pół roku temu, był wystawiony jakiś konkretny piec (brax, czy coś) od 1 zł, a wysyłka... 1999 zł :) (czy jakoś tak- dokładnie nie pamiętam). Ale gość od razu pisał, iż nie ma możliwości odbioru osobistego- "tylko wysyłka- patrz opcje wysyłki". Nie wiem, jak to się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w ustawie jest też dość czytelnie. (o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny)

 

(Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

 

Art. 16. 1. Przepisów o umowach zawieranych na odległość nie stosuje się do umów:

1) z wykorzystaniem automatów sprzedających,

2) z wykorzystaniem innych automatów umieszczonych w miejscach prowadzenia handlu,

3) dotyczących inwestycji kapitałowych,

4) ubezpieczenia, w tym o członkostwo w otwartych funduszach emerytalnych, oraz reasekuracji,

5) związanych z wykonywaniem czynności bankowych oraz takichże czynności dokonywanych przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe,

6) rent,

7) dotyczących terminowych operacji finansowych i opcji,

8) zawartych z operatorami telekomunikacji przy wykorzystaniu publicznych automatów telefonicznych,

9) dotyczących nieruchomości, z wyjątkiem najmu,

10) sprzedaży z licytacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu, był wystawiony jakiś konkretny piec (brax, czy coś) od 1 zł, a wysyłka... 1999 zł (czy jakoś tak- dokładnie nie pamiętam). Ale gość od razu pisał, iż nie ma możliwości odbioru osobistego- "tylko wysyłka- patrz opcje wysyłki". Nie wiem, jak to się skończyło.

 

Orion 2500D HCCA ten szary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu, był wystawiony jakiś konkretny piec (brax, czy coś) od 1 zł, a wysyłka... 1999 zł :) (czy jakoś tak- dokładnie nie pamiętam). Ale gość od razu pisał, iż nie ma możliwości odbioru osobistego- "tylko wysyłka- patrz opcje wysyłki". Nie wiem, jak to się skończyło.

 

nie wiem czy to oszustów po prostu gosc przy sprzedazy zapłaci mniejsza prowizje od sprzedaży bo koszt wysyłki się do niej nie wlicza a o to przeciez chodzi zeby nie dawac zarabiac monopoliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to oszustów po prostu gosc przy sprzedazy zapłaci mniejsza prowizje od sprzedaży bo koszt wysyłki się do niej nie wlicza a o to przeciez chodzi zeby nie dawac zarabiac monopoliście

 

Kupującemu to tito, no ale sprzedającemu już nie :)

 

Nie dawać zarobić, ale sprzedać, to każdy by chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...