Skocz do zawartości

Czym zastąpić DRX960


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy znajdę sensowne radio do 600zł które zagra lepiej niż ten Clarion DRX960?? bo już mnie wysokie tony doprowadzają do białej gorączki, szczególnie na rocku, podmieniałem wzmacniacze, nic, ściszałem tłumikami na zwrotnicach, nic, zmieniłem kondensatory na jantzena, kupiłem kable hi-endowe cordiala, teraz pędze to w bi wiringu, zapiąłem ostatnio kaseciaka pioneer keh-9200+cdx25+deq9200 bo takowy leży w szafie sobie, szybko mikrofon do strojenia na zagłówek 10 sekund i gotowe, odpalamy płyte - niebo a ziemia, stonowane pięknie, nie kują, wogóle tak inaczej, ale z racji tego, że dsp 9200 ma S/N ratio- 85db to czuje się jakbym słuchał kasety.

Do rzeczy: przerobiłem już kilkanaście radi, poczynając od prostych sony, do rozbudowanych clarion DXZ928, Alpine CDA9855, CDE, Kenwoody, ostatnio obiło mi się o uszy że Alpina CDA-7893r bardzo ładnie gra oraz 9831R, 9835r - takie modele polecał mi właściciel jednego zakładu Car audio.

Zaciekawił mnie ostatnio Kenwood BT6544u - nówka, tak na szybkiego bawiłem się ustawieniami, i widzę że procek dsp jest, equalizer też, filtry to pomińmy bo mam to we wzmacniaczach, zależy mi na bardzo ładnej, czystej scenie dźwiękowej a równocześnie wyrównanej. Muzyki jakiej słucham to Od Celine Dion, Whithey Houston po Bryan Adams, Europe, AC/DC, Trance czasami, HH, RNB.

Pozdrawiam,

Krzysiek :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ja mam u siebie to radio i wysokie wcale nie kują w uszy! Polecam zastosowanie naprawdę dobrego wzmacniacza - u mnie pomogło (xtantX603). Najwyraźniej twoje tweetery sypią piachem i skoro podmiana wzmacniaczy nic nie dała zamień głośniki na jakieś inne. a jeśli już chcesz zmienić to pozostają Ci 2 wyjścia: albo kupisz jak wspomniałeś nową choinkę - która z dobrym graniem nie bedzie miała wiele wspólnego, albo jakiś stary dobry oldschool - a z tego to polecam ci poszukać czegoś ze starej serii alpine 79XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwem jest Pionner P9400MP. Ma cieple baardzo naturalne i wyrównoważone brzmienie. Polecam osobiscie, przerobiłem pare grajkow i tak jak 9400 gra to mało które gra w tych pieniądzach.

Powiem wiecej u mnie nawet ostatecznie 9400 został w instalacji.

btw jest teraz w ładnym stanie na allegro kiedys wklejałem linka nawet w okazjach, bo rsy sie trafiaja ale 9400 to raz na jakis czas jest i trudno trafic ladna sztuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o łagodną górę, z czystym sumieniem mogę polecić Ci Kenwood psw-kdc9527, nie wiem jak się ma do tych które podałeś, ale góra w nim w moim odczuciu była genialna, taka melodyjna, a ostre rockowe kawałki nie kuły po uszach. Z tej półki cenowej mam porównanie tylko do alpinki 9855 i powiem że kenio na wysokich tonach wypadał wiele lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera miałem ale deh-6700mp - bardzo miło go wspominam szczególnie właśnie górę, kenwood - kdc W3041G spięte z procesorem DEQ 9200 - pozytywne wysokie tony + po przesiadce na drx 960 to lepsze były średnie tony a jak usłyszałem górę to pierwsze słowo - ja piernicze :/

Skłaniałbym się do nówki Kenwooda, coś z BT60, 6544 - raz że to nówka, gwarancja a z używkami to miałem przygody, szczególnie jak poszedł mój DXZ928 - dsp padł, a dwa to mógłbym na raty go sobie wziąść a 500zł na radio wybulić tak od kopa to ciężko - nonstop coś się dokłada to tego car audio i nie gra jak trzeba.

 

Sluchawa21 - mój clarion jest po wymianie laseru jednak już zaczyna mi wybrzydzać płyty oryginalne, zostaje opcja zmieniarka na CeNeta, może i masz racje z tymi tweeterami, podmieniałem na TEC SPL6P jednak to inna półka bardziej do robienia szału niż grania, Tweetery MB Quartów mają kopułkę odwroconą z tytanu, jedwabne owszem grały bardzo łagodnie jednak jak miałbym już zmieniać na tweetery to podaj coś ciekawego z niską częstotliwośćią FS ponieważ zwrotnice fabryczne są 2900hz i nie zamierzam dłubać ich :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 960 z Zapco które masz w opisie(jeśli masz go od Kumana to pod tym właśnie)... Sądze że problemu powinienes upatrywać jednak w tweeterze bo co jak co ale 9375 czy 960 w połączeniu z ag360 bynajmniej tendencji do natarczywej góry u mnie nie wykazywały.

 

Moim zdaniem zmieniajac clarka na alpinke nie osiagniesz "spokoju" na górze...

Widze biwiring jest, sciszenie tweetera wzgledem woofera nic nie daje? Zabawa EQ tez nie? Bo coś mi tu nie gra, nie wierze ze tego tweetera nie można okiełznać...

 

 

Nie słyszałem 9400, ale żeby nie pokusiło Cie czasem na deh77mp bo dopiero wtedy przekonasz sie jak góra może być tandetna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze ze tego tweetera nie można okiełznać...

 

 

To "blaszka" i jeden da się za nią pokroić(ba nawet piszą że blaszane instrumenty wypadają na takim tweeterze najwierniej ) , a drugi podłączy i po 10 min już wie że pomimo że to "fajny i drogi" klocek nigdy go nie polubi i cokolwiek zmieni w reszcie klocków to "specyficzność blaszki" zawsze zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedzi, mastah22 - tak od Rafała mam tego Zapco, zmieniłem kondensatory z mb quartów na jantzena i jest o wiele lepiej, jednak na rocku ten tweeter gubi się i gra tandentnie, vocale znowu pięknie chodzą.

W takim razie co najkorzystniej by wyszło, kupić tweetery lepsze np. jedwabne i do tego zwrotnice dłubnąć czy też trzymać się pasma 2900hz?

Fabrycznie mam 4,7uf na tweetery, jantzena zmieniłem na mkp chyba to jest standard więc szału nie ma.

Już mam młyn kompletny, tweeter mam ściszony na -3db, oraz na bi wiringu, eq mam bodajże 12khz na +2 - q3, wszystko pięknie ładnie do chwili jak zapuszcze AC/DC, Roxette, Bryan Adams i jest lipa.

Osobiście lubię brzmieniowo jedwabne kopułki, te mb quarty kupiłem za 135$ nówki okazyjnie, czy taki np helix hxs1 gra neutralnie i detalicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię brzmieniowo jedwabne kopułki, te mb quarty kupiłem za 135$ nówki okazyjnie, czy taki np helix hxs1 gra neutralnie i detalicznie?

Dla mnie w seryjnej zwrotce to poezja... Jakbyś taka widział to wal na PW :D

 

Obecnie mam p1'ki w seju w activ i bardzo mi siadaja. Zreszta odkad je pierwszy raz slyszalem w pasywce wiedzialem ze beda dobrym budzetowym rozwiazaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie mam 4,7uf na tweetery, jantzena zmieniłem na mkp chyba to jest standard więc szału nie ma.

Na tego niebieskiego?

Tego niebieskiego nie testowałem, ale na górę zakupiłem raz kondki z zdjęcia powyżej. Nawet cyna dobrze nie ostygła jak zmieniłem je na coś innego. szczególnie mam na myśli odfiltrowywanie górnego pasma. W torze woofera większych zmian nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie opcja jest taka że będe szukał tweeterów z Helixa seria Precision albo competition S801, i jak gotówka przybędzie to kupuje Mundorf SUPREME800 4,7uf Polypropylen

tan d: 0.00002 bei 1kHz

tan d: 0.00001 bei 10kHz

skromne 140zł za sztukę, na allegro jest s801 Helixa szkoda że przed wypłatą :), mam nadzieje że coś będzie w kwietniu ciekawego :) Co o takim połączeniu sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizjonerem nie jestem, radio jest high end, wzmacniacz może nie high-end ale jest detaliczny, kable głośnikowe cordial, pozostało by jeszcze zmienić cinche na Eagle mc60 bo narazie jest EB Accoustic TEC Precision, najpierw spróbuję na zwykłych mkp jantzena jak będe miał już helixy, ale zawsze pozostanie ciekawość jakby zagrały na lepszych kondensatorach, przecież o to chodzi w car audio :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt same hi-endy :zdegustowany:

 

ale zawsze pozostanie ciekawość jakby zagrały na lepszych kondensatorach, przecież o to chodzi w car audio :)

 

No właśnie nie do końca o to chodzi :zdegustowany:

 

Kompletowanie systemu który ZAGRA to nie jest tylko skompletowanie go z samych hajendów i już....

 

 

edit

Radek taki teścik wywoła żywą dyskusje :cwaniak:

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...