Skocz do zawartości

Głośniki przód Astra F


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Zaczynam pomału rozglądać się za głośniczkami na przód do mojej asterki i potrzebuję pomocy, w co najlepiej zainwestować :)

Czytałem dużo tematów, ale tak ogólnie to sam już nie wiem co będzie dobre.. Szukam zestawu głośników (165mm) odseparowanych tak do 800zł (na forum widziałem przeważnie tematy z głośnikami do 300zł, albo powyżej 1000zł, a ja szukam czegoś tak po środku)

Kasy jeszcze całej nie mam, więc okazji nie szukam, pewnie tak za miesiąc, dwa dozbieram i potem mogę kupować.

Na razie chcę po prostu skonsultować ile tak naprawdę będę potrzebować :)

Drzwi na razie nie są wygłuszone. Będę to robić latem. I na razie będą grać pod radiem, przez jakieś pół roku pewnie, dopiero będę zbierać kasę.

Prowadnice od szyb mam już poucinane koło głośników, więc aż tak bardzo mi nie zależy, żeby były płaskie.

Co do radia to mam Kenwooda KDC-W3044A, wiem, że szału nie robi, ale chyba aż tak źle nie jest ;)

Co do innego sprzętu, jaki mam w aucie, to mam jakiś tam wzmacniacz Mac Audio MPX-2500 i suba GMS-250. I sobie puka w bagażniku, ale to też z czasem wymienię :)

I wiem, że mam 1 parę wyjść RCA, więc będę musiał potem albo przerobić kostkę ISO, albo kupić już gotową przejściówkę :)

Co do tego zestawu na przód to pomału zastanawiam się między:

1) Rainbow SAX 265.20

2) Hertz HSK 165

3) Morel Tempo 6

4) Audio System Radion-165

Co do rodzaju muzyki, to przeważnie trance, rzadziej hip hop albo hands up.

Oczywiście jestem otwarty na różne propozycje co do głośników :) I zależałoby mi raczej na nowych głośnikach. Z używanych to potem wzmacniacz może dokupię.

Z góry dziękuję wam za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, w swojej astrze mam MB Quarty ale to wyższa półka i napisałeś granicę cenową, więc z tego co słuchałem to Rainbowy SAXY - strasznie neutralne, łagody wysoki, ładny kick przy wytłumionych drzwiach, zadowolą się już skromnymi 2X50watt w rms z wzmacniacza(ostatnio konfigurowałem taki zestaw pod u-Dimension jr.4300 w trimodzie w duecie z Focalem 25A1 i grało to miło).

Ze wzmaka proponuje poszukać Alpiny 3544 lub serię Velocity - gra bardzo ładnie i spokojnie wystarczy do tego systemu. Wytłum sobie dobrze drzwi bo bez tego żadne głośniki w Astrze F nie zagrają - od razu kup piankę na stronę zewnętrzną tapicerki bo lubi trzeszczeć jak już będą mocne kick bassy. Pod samym radiem nie oczekuj cudów - dasz głośniej zaczną harczeć :)wzmak to podstawa żeby głośniki pokazały na to co je stać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość upchania tam HSK to bierz "starą" serię - grają świetnie i kosztują obecnie poniżej 300zł. Porządne wygłuzenie drzwi i tapicerek będzie kosztowało ok 150-200zł, zostaną Ci trzy stówy więc będziesz mógł kupić wzmacniacz na przód lub dołożyć do lepsiejszego radia.

 

Ale z tego co pamiętam w astrze za głośnik wchodzi szyba, a nie prowadnica (przynajmniej w wersji sedan 4d) nie wiem jak jest w hatchbacku.

 

Tak jak pisze kisiel - wygłuszenie drzwi w tym autku jeśli jest zrobione byle jak to potem da o sobie znać w postaci różnych pobrzękiwań spod tapicerek, więc warto się do tego przyłożyć.

 

No i obowiązkowo wrzuć tweetery w słupexy, bo miejsce w trójkątach przy lusterkach jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raibow sax to zdecydowanie najslabsze z wymienionych, jak ma dupczyc HSK jak ma byc ,cieplo i dynamicznie tylko tempo6 z przyjemn@ goor@ tempo mozna kupic za 470zl ,dla mnie tweeter z hsk jest nie do przyjecia,w saxie wali srodkiem i ma problem z goor@, w tempo jest nr 1 ,cala reszta daleko za nim,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką reakcję na mój temat :)

Wzmak to chcę dokupić jak uzbieram potem jakiś tysiak, bo chciałbym od razu 4-kanałówkę, żeby móc 2 kanały dać na przód, a 2 zmostkować na suba. Ogółem to myślę nad subwooferem, który będzie mieć koło 300-400W RMS. Więc na taki wzmacniacz to będę już potrzebować więcej kasy..

Ale wszystko pomału. Na razie muszę wymienić te głośniki z przodu, bo seryjne tweeterki z Aśki mi już siadają (14-letnie, oryginalne :D )

Jak tylko kupię te głośniki to zbieram na wygłuszenie, myślałem o GMS-04.

Ogółem to myślę intensywnie nad tymi Rainbowami i dosyć dużo dobrego o nich czytałem..

A co do tych prowadnic, to nawet kurde dobrze nie pamiętam jak tam było, ale teraz też mam jakieś głębsze głośniki (DAX-y, czy jakoś tak i do nich ciąłem te prowadnice, bo się nie mieściły) i teraz kurcze nie pamiętam, jak nisko tam szyba schodziła :( Ale nic nie obciera mi i schodzi do samego końca :)

To ogólnie warto by było tego Rainbowa kupić? Bo cena też nawet niezła jest w tym sklepie (to nawet na alledrogo chodzą po 600zł, więc jakieś 100zł taniej i wtedy szybciej uzbieram na wygłuszenie). A jak to przystało na studenta, to kasy ciągle brak i trzeba nieźle ciułać ;) hehe

 

Coś mi się net tnie i kurde późno mi się wysłała odpowiedź :(

No właśnie bym chciał coś takiego, co by mnie trzymało w tym aucie i żebym nie chciał radia wyłączać :D

Nie chodzi mi o mocne, ostre granie, że aż bębenki popękają, ale o jakość dźwięku :)

A od basów to jest (na razie mały, ale będzie lepszy za jakiś czas) subwoofer :) Więc też nie oczekuję aż tak niskiego zejścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik jest tylko przetwornikiem, zagra to co mu wprowadzimy na wejściu czyli Radio i wzmacniacz, ja Rainbowy konfigurowałem pod Clarionem DXZ + JR 4.300 i grało przyjemnie i z klasą :) jak za tą kasę to bardzo ładnie, tempo to jedynie używki bo na wzmak nie zostanie jak mają być nówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

showaugh - pisz po polsku bo ciężko się czyta i nie do końca rozumiem o co Ci chodzi

 

Ja mam zupełnie inne odczucia, dla mnie tweetery z tempo to ciepłe kluski, i zupełnie mi nie pasują, za to HT20 są bardzo detaliczne (nie ostre!), odpowiednio zasilone grają nieźle. Za to w tempo podobają mi się woofery, szczerze to do techniawy czy trance widzą mi się HSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempo to jedynie używki bo na wzmak nie zostanie jak mają być nówki.

Ja chcę właśnie nowe głośniki, a wzmacniacz to tak za parę miesięcy dokupię za inną kasę, a teraz na razie mam na wydanie na głośniki (tzn. będę mieć ;) bo do tych 8 stówek to mi jakieś 2 brakują)

I do tych Moreli od razu dorzucają te maty GMS w tym sklepie, co wrzuciłem link :) Więc od razu bym miał wygłuszenie w tej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic tempo koaxiale za 260 imputowac tweetery , dolozyc cewke do woofera i kondek na tweeta tak jest w orginalnej zwrotce i za 300zl miec dobry podklad reszta na maty i wzmak ,znajomy tak zrobil i o dziwo jest bardzo pozytywnie,

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic tempo koaxiale za 260 imputowac tweetery , dolozyc cewke do woofera i kondek na tweeta tak jest w orginalnej zwrotce i za 300zl miec dobry podklad reszta na maty i wzmak ,znajomy tak zrobil i o dziwo jest bardzo pozytywnie,

;)

Ja bym jednak wolał już gotowy zestaw odseparowany, bo nie znam się na przerabianiu głośników i zwrotnic.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mozliwe nie rozklejalem ich, ale uwazam ze saxy przy muzyce typu trance kiepsko sie sprawdz@ , mialem je kilka dni w samochodzie i muza typu armin byla mocno deformowana z naciskiem na wysoki srodek ,ktory wrecz skrzeczal owszem gitarki i vokale ok , ale trance przebarwiony mocno ,takie moje zdanie,

A tweeter w tempo fakt ,ale w maximo jeszcze gorzej niz w tempo koax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do subwoofera to myślałem, żeby w przyszłości kupić np. Re Audio SR-10 D2 i w BR albo Closed go dać, ale to jak mówię, to dopiero za parę miesięcy.. Ale już teraz chciałbym pomału wszystko zgrywać ze sobą, żeby potem się nie okazało, że muszę coś wymieniać..

Na razie przód, potem wygłuszenie, potem wzmak i na końcu sub :)

Czyli w końcu jak, warto te Morele kupić, czy jeszcze coś innego polecacie w tej cenie do ok. 800zł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przód, potem wygłuszenie,

Zrób najlepiej za jednym zamachem.

 

Czyli wytłumić drzwi, zamontuj dystans z MDFu, a później system odseparowany.

 

Ostatnio montowałem klientowi Morel Tempo 6

 

http://www.audiobas.pl/foto/251.jpg

 

Nie było czasu na większe odsłuchu, ale niebawem zdam relacje.

Na pierwszy rzut ucha, tweetery nie należą do ostrych.

 

Tutaj masz więcej fotek z fotorelacji: http://www.audiobas.pl/wytlumienie_drzwi_seat_exeo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raibow sax to zdecydowanie najslabsze z wymienionych, jak ma dupczyc HSK jak ma byc ,cieplo i dynamicznie tylko tempo6 z przyjemn@ goor@ tempo mozna kupic za 470zl ,dla mnie tweeter z hsk jest nie do przyjecia,w saxie wali srodkiem i ma problem z goor@, w tempo jest nr 1 ,cala reszta daleko za nim,

Moim zdaniem mt 11 na seryjnej zwrotce jest równie natarczywy i nie do przyjęcia na górze co Hertz... Tyle ze odpowiedni dobór pieca pozwala okiełznać hertza, a czy mozliwe jest to z mt11? Ja jeszcze nie słyszałem "normalnej góry" z mt11 na stockowej zwrotce (choć nie wykluczam ze to wykonalne) . Tyle ze hertza teraz wyrwiesz za 300zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci proponuję podjechać do jakiegoś dobrego warsztatu CA.

Myślę, że w Poznaniu takich nie brakuje.

Jak sam widzisz, każdy z "doradców" którzy sie wypowiedzieli ma inne upodobania i co za tym idzie inne propozycje.

Myślę, że dopóki sam nie usłyszysz co potrafią dane głośniki to napewno nigdy nie będziesz pewny czy dokonałeś dobrego wyboru.

zastanów się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym to muszę się z Tobą zgodzić. Tylko kurcze ja nawet nie mam czasu z dziewczyną się spotkać, a co dopiero poszukać i polatać po warsztatach CA :(

Nie mam aż tak bardzo wyśrubowanych zapotrzebowań. Zależy mi najbardziej na czystym, dobrym brzmieniu, żebym się dobrze czuł siedząc w aucie i słuchając muzyki :)

Chciałem tylko propozycje, który zestaw najbardziej nadaje się do trance'u, bo przeważnie takiej muzyki słucham i na tym będę się opierać, żeby w tej muzyce był dobry, a resztę gatunków to zniosę, jakby trochę gorzej grał, bo na razie nie jestem aż takim audiofilem, że np. delikatnie wyższa góra w rocku, albo za mało głęboki dół w hh mi przeszkadzały :P

Ważne, żeby zestaw pasował do trance'u i wiernie odwzorowywał tą muzykę :)

I tak, jak mówiłem, że do basu to jest sub i tak zostanie, więc nie chodzi mi aż tak bardzo o niskie pasma w tych głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki glosnikami ale dopasowujesz brzmienie do wlasnego gustu , wymieniajac i odsluchujac wzmaki , radia , strojac system. Ja mam swoje glosniki juz 2 lata , od tego czasu 4 radia i 12-15 wzmakow i za kazdym razem graja inaczej i to zdecydowanie inaczej ;)

 

Nie zaczynaj od wywalania gory kasy bo po co tobie amatorowi z nie wycwiczonym uchem glosniki za 800 czy wzmak za 1000 , to nie cena gra a dopasowanie elementow i aplikacja... U mnie gra caly sysatem ktory bez wygluszenia jest kupiony za 1800zl + kable i wygluszenie i naprawde drozej byc nie musi ;) Wiec radze zacznij od czegos a pozniej bedziesz wiedzial czy musisz wydac kilka tys zeby byc zadowolonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chcę coś, co mi starczy na ładnych parę lat, a nie, że np. za 2 lata będę coś wymieniać, bo uznam, że np. mocy mi brakuje, albo np. coś mi zaczyna nie pasować.. Wolę raz wydać trochę więcej, niż potem znowu tyle samo co teraz na wymianę klocków na inne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...