Skocz do zawartości

Licze na fachowa pomoc ;) FI BTL 18'


oascom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! :D

 

 

Jestem tutaj nowy. I nie zabardzo znam sie na tym wszystkim. Ale kocham dobre dzwieki wiec...

... Licze na pomoc :(

 

 

Potrzebuje "fachowej" pomocy, a mianowicie...

 

Zakupilem wczoraj glosniczek [shadow=darkred:aaf4cdccda]FI BTL 18" FL[/shadow:aaf4cdccda] noweczke.

(Widzialem, ze kolega z forum juz taki ma wiec glownie do niego zwracam sie z prosba o rady.)

 

I teraz tak.... Potrzebuje go napedzic czyms myslalem nad tym:

rockford t30001

http://cgi.ebay.com/ROCKFORD-FOSGATE-T3000...p;_trksid=p4295

Bedzie odpowiedni ?

 

Obudowa... Jaka ? Gdzie zamowic ? Ile litrow ? Jak zestroic... ? Koszt?

Hmm... Mam sporo miejsca w aucie, ale fajnie jakby troche jeszcze zostalo na jakies graty

 

Mam autko GMC envoy z 2003 roku... http://images27.fotosik.pl/230/48f3e6250e92bbdfm.jpg

(taki srodeczek i "jednostka centralna")

 

I wlasnie nie wiem jak to z tym akumulatorkiem chyba na oryginalnym nie pociagnie... Wiec bedzie potrzebny drugi tak ? Jak to podlaczyc?

 

Do tego kable... Jakie najlepsze? gdzie kupic? Jakie ceny ?

 

 

Glosniczki srednie itp juz mam.

 

Chodzi mi tylko o tego BTL'ka... Czym go zasilic, w co ubrac i jakie kable.. no i jeszcze jak to z ta instalacja i akumulatorkiem...

 

Jestem z Legnicy wiec to niedaleko Jeleniej... ; (kolega od BTL'a tam mieszka o ile sie nie myle) wiec moze jakiegos pieknego dnia wpadlbym na maly sparing BTL'ow :D

 

Tylko pierw musze to poskladac i potrzebuje waszej pomocy.

 

Propozycje, sugestje, porady mile widziane.

 

Z Gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego forumowicza.Ze swojeje strony służe pomoca w doborze opowiedniej skrzyni do Twojego głosnika, jest na naszym forum specjalny dział do tego typu rzeczy napisz wszystko co jest potrzebne i napewno uzyskasz pomoc z Mojej strony.Kable zasilajace napewno 50mm2,co do 2ku to musisz zobaczyć ilu A masz alek i ilu A obecny aku.Co do wyboru wzmaka podaj do jakiej kwoty mamy go szukac czy też szukac na ebay'u wtedy podaj do ilu $.No i głosnik masz 2x2ohm czy 2x1ohm ?? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolege na forum :(

BTL zwykly czy z jakimis dodatkami jak z dodatkami to jakimi bo od tego bedzie zalezec jaki wzmcniacz mu dobrac.Jesli Jest to full loaded w opcji daily to t30001 spokojnie go rozbuja bo to konkretny wzmcniacz.

 

Obudowa to zalezy co chesz osiagnac jesli konkretne zejscie to amerykance laduja go nawet w 220-230l strojenie 28-30Hz.Mysle ze jak masz duzo miejsca to optimum bedzie 180-200L i 32Hz strojenia.

 

Kwestia zasilania zalezy do tego co tam siedzi pod maska aktualnie ale jak myslisz o 2kW+ to praktycznie zawsze dodatkowe aku jest koniecznoscia.Kable minimum 50mm2 najlepiej plus i minus.

 

Jestem z Legnicy wiec to niedaleko Jeleniej... ; (kolega od BTL'a tam mieszka o ile sie nie myle) wiec moze jakiegos pieknego dnia wpadlbym na maly sparing BTL'ow

 

Nie jestem z jeleniej a z zielonej gory Jesli jest to ta legnica o ktorej mysle to jest to odleglosc 90-100km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego forumowicza.Ze swojeje strony służe pomoca w doborze opowiedniej skrzyni do Twojego głosnika, jest na naszym forum specjalny dział do tego typu rzeczy napisz wszystko co jest potrzebne i napewno uzyskasz pomoc z Mojej strony.Kable zasilajace napewno 50mm2,co do 2ku to musisz zobaczyć ilu A masz alek i ilu A obecny aku.Co do wyboru wzmaka podaj do jakiej kwoty mamy go szukac czy też szukac na ebay'u wtedy podaj do ilu $.No i głosnik masz 2x2ohm czy 2x1ohm ?? pozdrawiam

 

 

Na dniach sprawdze ile ten a mam w aku. Ale i tak 2 bedzie potrzebny ;p

 

Ok to kable juz wiem.

 

Kwota wzmaka to tak myslalem zeby sie zamknac do 1000$ bo obecnie jestem w usa i tu dosc taniej pewnie jest...

 

co do obudowy to jeszcze sie odezwe :(

 

 

Witam nowego kolege na forum

BTL zwykly czy z jakimis dodatkami jak z dodatkami to jakimi bo od tego bedzie zalezec jaki wzmcniacz mu dobrac.Jesli Jest to full loaded w opcji daily to t30001 spokojnie go rozbuja bo to konkretny wzmcniacz.

 

Obudowa to zalezy co chesz osiagnac jesli konkretne zejscie to amerykance laduja go nawet w 220-230l strojenie 28-30Hz.Mysle ze jak masz duzo miejsca to optimum bedzie 180-200L i 32Hz strojenia.

 

Kwestia zasilania zalezy do tego co tam siedzi pod maska aktualnie ale jak myslisz o 2kW+ to praktycznie zawsze dodatkowe aku jest koniecznoscia.Kable minimum 50mm2 najlepiej plus i minus.

 

Jestem z Legnicy wiec to niedaleko Jeleniej... ; (kolega od BTL'a tam mieszka o ile sie nie myle) wiec moze jakiegos pieknego dnia wpadlbym na maly sparing BTL'ow

 

Nie jestem z jeleniej a z zielonej gory :D Jesli jest to ta legnica o ktorej mysle to jest to odleglosc 90-100km :D

 

BTL fully loaded dokladnie taki jak Twoj. :D

 

Ops to mala pomylka ;p myslalem ozielonej napisalem jelenia;p Tak to ta Legnica :D

 

To moze by zrobic jakiegos malego spota ? :D

 

Pierw do musze zlozyc itp :D Pozatym z usa wracam dopiero za jakis miesiac :oczami:

 

 

 

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i czekam na dalsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bys powiedzial gdzie go kupiles :D ?

 

Pozdro!

 

Kupilem go w USA :(

 

Pewnie w USA :D

 

Zgadles ^^ :P

 

Jesli to nowka to mogl kupic tylko w Fi w Las Vegas.

 

oascom, to jest nowy BTL tzn nowa rewizja z innym ukladem magnetycznym czy poprzednia taki jak moj?

 

 

Noweczka Dalem 524$. Jest to nowy BTL tzn nowa rewizja ;p

 

 

A tak ogolnie to zastanawiam sie nad kupnem 2... Miejsce mam w aucie... A koszt wzmacniaczy tez nie jest jakis mega... A efekt... Bezcenny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musicie poczekac ;p Bo ja go juz do Polski wyslalem, bo za okolo miecha wracam z USA a paczka leci 4 tyg okolo wiec chcem go miec jak wroce. Sesji mu nie robilem bo praktycznie tak jak go dostalem to odrazu wyslalem dalej ;p Jak bede juz w Polsce i bede go mial to objecuje duuzo fot Oczywiscie mozecie wpasc sami go zobaczyc ;p Tak btw... Sporo osob chce jakies czesci z USA... Odpowiadam! Jest mozliwosc ze kupie i wysle... Jak cos to piszcie na PW tylko konkretnie. :zalamany:

 

 

Doradzcie mi jaki wzmak mam kupic... kwota 1000$ wiecej narazie nie chcem placic (nieprzewidziane koszta ;/ i brak wolnej kasy ). Wzmak pod FI BTL 18" Fully.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo duzo przemyslen. Pierw mialem to pchac do gmc... Potem do a3... Ale po rozmowie z bartasem znow wrocilem do wersji gmc.... tam jest full miejsca, a pozatym do a3 to ledwo 1 BTL wejdzie. Bedzie mi robil bude BR 2 x 220 litrow ze strojeniem na 28 hz. :padam: Slucham glownie hh wiec ma byc "soczyste zejscie." Co do tego ze bedzie to jeden z mocniejszych w Polsce to nie wiem hehehe wiem kto koluje sobie podobny sprzet, ale to slodka tajemnica ;p Miejmy nadzieje, ze bede zadowolony ze sprzeciku

 

Dzieki wielkie chlopaki za pomoc i wszelkie rady. Wszystkich chetnych na odsluch zapraszam odrazu po zmontowaniu wszystkiego, ale to troche minie :( Bede informowal na bierzaco jakie jest progress budowy :D Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz duzy bagaznik Wachcio ale zauwaz ze duzej skrzyni w jednym kawalku nie wsadzisz bo to sedan. Ogolnie bagaznik wielki ale jak bys mial jedna wielka skrzynie wsadzic to chyba musial bys wyciac podszybie tylne. Do takich wielkich to tylko duuuuze combi lub zabudowa siedzen tylnych na 2x18. Ja w lagunie combi skrzynie ok 200litrow z RE xxx 18 wsadzalem ale o drugiej to mozna bylo zapomniec a bagaznik do najmniejszych nie nalezal wiec przy 2x18 pozostaje tylko wykorzystanie tylnych siedzen na skrzynie i bagaznik zeby to zmiescic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...