Skocz do zawartości

Woofery Focal Utopia 6W2 jaki do tego wzmacniacz??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba być wcale profesorem żeby dojść do wniosku że profanacją jest zapięcie focala utopia pod ori zwrotkę od hertza HSK.

 

Z całym szacunkiem, ale chyba trochę z motyką na słońce porwałeś się kupując te foki.

 

No jak już kupiłem to do czego miałem to podpiąć?? do wzmaka w domu??

 

A za trzy dni , zacznie do tego "zestawu" podpinać proponowane wzmacniacze i zastanawiać się nad "brzmieniem". Potem oczywiście nie omieszka napisać , ze po Focalu to trochę więcej się spodziewał. To ten optymistyczny wariant

 

No i cieszę się, że uzyskałem taki komentarz, a jeszcze zapytam, jak podepnę zwrotkę Focal`a i źle ją ustawię, to mimo wszystko zagra lepiej niż z HSK??

 

No tak

 

Być moze w niedzielę przywiozę Ci pokazać zwrotnicę do tego zestawu , podobnie jak dedykowany wzmacniacz Focala Dual Monitor . Zrobisz sobie "foto" jednej zwrotnicy obok drugiej i powiesz mi coś o bladym pojęciu

 

Wiem jak wygląda zwrotka Focal`a, Szymon mi ją pokazał jak odbierałem od niego woofery :padam: natomiast wzmaka nie widziałem, bardziej mnie jego brzmienie ciekawi niż wygląd ;)

 

z tego, co kojarzę byłeś na ostatnim spocie. Przyjedź i na ten spot, podepniesz sobie ode mnie np. xm6020 albo audio art 70.2x. Przede wszystkim skup się albo na podziale aktywnym albo kup ori zwrotkę do tych Fok. Podłączanie tej klasy przetworników pod zwrotki za 10 PLN lekko mówiąc mija się z celem.

 

temat przyszłościowy, pewnie skonczy sie "poszukiwaniem" takiej ori Focal zwrotki, a co do wzmaków, chętnie podłączę i posłucham, no i wysłucham komentarzy innych ;P

 

Gdzie jest emot zajadającego się popcornem??!!

 

A tak na serio wiadomo że na początku szuka się półśrodków ;)

 

Inną opcją jest pocięcie tego z poziomu radia i powoli do przodu ;)

 

Jedyny optymista ;) THX ;)

 

A tak reasumując, zwrotki HSK na śmietnik, szukać/zbierać na zwrotkę Focal`a, potem wzmak... sporo roboty przede mną... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak reasumując, zwrotki HSK na śmietnik, szukać/zbierać na zwrotkę Focal`a, potem wzmak... sporo roboty przede mną... :/

 

 

Też niezbyt dobry pomysł.

Po podlączając tweeter HSK pod zwrotke Focala i woofery focala wszystko dalej sie rozjedzie.

Miałem u siebie podobnie. Podlączyłem do zwrotki i woofera Polk audio inny tweeter i brzmiało to po prostu kiepsko.

W twoim wypadku pozostaje zrobić nowe zwrotki pod ten woofer (moze sie okazac ze cena zrobienia i cena zakupu ori zwrotek Focala bedzie podobna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub cięcia z radia.

 

Czyli, na przykład wzmacniacze bez żadnych filtrów i bajerów, za to jednostka sterująca ze zwrotnicą i opóźnieniami tak??

W sumie zamiast kupować zwrotnicę, można dobrą jednostkę sterującą kupić, wyjdzie na to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, na przykład wzmacniacze bez żadnych filtrów i bajerów, za to jednostka sterująca ze zwrotnicą i opóźnieniami tak??

W sumie zamiast kupować zwrotnicę, można dobrą jednostkę sterującą kupić, wyjdzie na to samo...

 

nie do końca to samo ale na początek bedziesz mial dowolnosc ustawien ciec na radiu woofera i tweetera z innej "pariadki" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i cieszę się, że uzyskałem taki komentarz, a jeszcze zapytam, jak podepnę zwrotkę Focal`a i źle ją ustawię, to mimo wszystko zagra lepiej niż z HSK??

 

 

Te regulacje nie są dla utrapienia użytkownika , ale służą optymalizacji pracy przetworników z racji różnić wynikających z miejsc montażu , jak tez zmiennej akustyki wnętrza pomiędzy pojazdami .

Ale na tym polu nawet ze zwrotnicami Hertza nie stoisz na straconej pozycji, zawsze można coś spaprać , poczynając od fazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster - jak ma to być rozwiązanie "po taniości" to kupna radia - 500 zł na bank będzie lepszym rozwiązaniem, niż szukanie ori zwrotek i tweetków w rozsądnej cenie :D ( czytaj nie przekraczającej 1000 zł :D )

Albo poproszenie choćby Szymona lub pana Józka, żeby dłubnął tą zwrotkę w ten sposób, żeby HT plus wf Focala, zgrały się ze sobą.

Nie wiem czy to nie wyjdzie jeszcze taniej, tylko trzeba będzie zapłacić za kondki i cewki :wink:

 

hmmm to i może ja coś przywiozę:).....

Weź jakąś "prowizoryczną zwrotke" 3-way, z jakiegoś byle jakiego zestawu, tak co bym miał możliwość podpięcia całego przodu (3way) na jednym piecu :)

Wiem, że wydziwiam, ale muszę coś potestować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Eclipse,... no no no, zaawansowany i... brzydki jak nie wiem co:D no ale każdy ma swój gust i w sumie jest tak brzydki, że aż ładny, rzekłbym "piękny brzydal" :)

 

Szymona zapytam o "wypatroszenie zwrotek" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak najlepiej kupić elementy i skrobnąć zwrotki.... jak slysze teksty typu jak mi nie wyjdzie aktywka walne se pasywke...brrr.... ludzie czy Wy myślicie, że to jest takie proste...... ale jeśli chodzi o te pasywne jak i zresztą aktywne to mało kto tak pomoże jak kolega Nakamichi......zreszta 6w2 tez troche prerobił z dużym powodzeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc i sugestie, jutro przekręcę do kolegi Nakamichi i może coś razem "wymodzimy" ;)

 

no to chyba pozamiatane.... celuję w M1, jutro pozbywam się Rodek`a. Dziękuję, wszystkim za propozycje wzmaków, ale chyba trzeba iść w "konkrety" żeby po 2 miesiacach znowu nie myśleć o czymś innym.

 

A tak od siebie załączę foto (niestety z telefonu) jak dogłuszyłem drzwi, bo były wygłuszone tylko od środka przez poprzednich posiadaczy samochodu (zdjęcie 1 i 2), szkoda, że tego wzmocnienia nikt nie okleił:/ Dodam, że starałem się jak mogłem, palce potem poparzone bolały od zaginania i dociskania gorącej maty, wszystkie kable starałem się owinąć taśmą materiałową, szukam jeszcze czegoś czym mógłbym je owinąć tak by amortyzować jakiekolwiek obicia o drzwi i tapicerkę, może okleić to taką gąbką do okien samoprzylepną?? Taką gąbkę chciaiłbym również zastsować na krawędziach zewnętrznych tapicerki, ale wszedzie jest tylko biała:/ Dystanse przykręcone z uszczelnieniem silikonowym, tak samo Utopia została zainstalowana. Dziura po kablu sygnałowym, też zaklejona silikonem. Chciałbym jeszcze taki "kocyk" a`la Dynaline wsadzić między blachę a tapicerkę, ale nei wiem gdzie cóś takiego dorwać...

 

Jak coś jest spartolone to od razu mówić ;) ewentualne sugestie mile widziane, żona ostatnio uwielbia jak siedzę w garażu, a ona sobie w spokoju może oglądnąć serial "Z jak Zazdrość" ;)

post-5690-0-52282200-1299157056_thumb.jpg

post-5690-0-10549400-1299157078_thumb.jpg

post-5690-0-67316200-1299157624_thumb.jpg

post-5690-0-53994900-1299157689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...