Skocz do zawartości

OC dla małolata :)


MB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę ubezpieczyć auto, mam 22lata prawko od 3 lat silnik 2.5TDI zniżki 20% obecnie najtaniej znalazłem w:

TUW - 1225zł

youcandrive.pl - 1164zł

 

Może ktoś z Was opłacał ostatnio oc lub wie gdzie można jeszcze taniej ubezpieczyć, bo wiadomo że osobom z agencji ubezpieczeniowej nie zawsze warto ufać i dobrze jest popytać w kilku miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie warto ufać?

 

Płacisz, dostajesz kwit i jedziesz.

 

No chyba, że kościelnym jesteś co "lubi dzwony" to ubezpiecz się jak najdrożej.

 

Miałem na myśli że niekoniecznie muszą zaoferować najkorzystniejszą dla klienta opcję, tylko tą z której mają więcej prowizji. Dlatego chcę popytać w kilku miejscach.

 

K@mil - z kalkulatora axa wychodzi ponad 1300zł więc drożej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego w MTU, zarejestrowany na mamę i płacę OC 210 zł rocznie (1.0 benzyna) :D

 

Co do innych, sprawdzone w rodzinie PZU i Aviva.

A poza tym jak cię ktoś stuknie, to szybkość wypłaty pieniędzy i tak zależy od OC drugiej osoby uczestniczącej w wypadku, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil - z kalkulatora axa wychodzi ponad 1300zł więc drożej :)

Podaj przy podpisywaniu umowy numer mojej polisy:

AA/1945219/00

 

Otrzymasz 50 zł rabatu :)

A najlepiej zadzoń do nich podaj im nr mojej polisy i oni jeszcze cos Ci dodadzą i będziesz miał taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w PTU.. za taki silnik w wawie-1150zł

Popatrz lepiej na drobne druczki.. Gdzies była firma, dawała tanio ale jak kumpel wypił 3 piwa i miał lekką stłuczke-agencja ubezpieczeniowa go zaskarzyła. Owszem zapłacili pokrzywdzonemu, ale pozniej musiał cos extra bulic. PTU jest ok. AXA tez-czasami popatrz bo z twojej winy mozesz miec holowanie gratos w prezencie. Czasami idac do punktu kto ma wiele roznych ubezpieczen mozesz sie dowiadywac.. Ja mialem znajomego ci mi doradzil bezposrednio w punkcie :)

 

Z ta ciekawostka.. coz maja racje.. Młodziez jezdzi jak szalona kobiety spokojniej i wolniej.. Nie dziwie sie ze tak ustawili ceny.. Z drugiej strony-Janek kowalski, student warszawski zameldowany w "Pierdziszewie dolnym" za ubezpieczenie OC swojej rozklekotanej BeeMki zaplacił 499zł a jezdzi głownie po warszawie bo tu przeciez studiuje, mieszka na "lewo" z kolegą, a do pierdziszewa jezdzi 2-3razy w roku na swieta.. Na to nikt nie patrzy.. I gdzie tu logika? Moze sie i wkurzam ale to tez brak sensownej logiki "Bo w warszawie najwiecej stłuczek" ale ile samochodów ma rejestracje inna niz W.......

Dyskryminacja kobiet, dyskryminacja mezczyzn. dyskryminacja wiekszych miast.. Niech zrobią opłate 100zł za 100cm3 i koniec.. stawki sie wyrównaja a po roku bezwypadkowej jazdy-znizka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory w sieci nie liczą dokładnie . Spisz nr telefonów , przygotuj sobie dane na kartce i dzwoń kilkunastu firmach ubezpieczeniowych . Konsultanci policzą Ci dokładnie ile musisz zapłacić ...pomaga też podanie ceny konkurencji ;) Koleś z infolinii zrobi dużo (rabaty) żebyś to u niego właśnie założył OC ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas był przypadek jak koleś przywalił w drugiego.drugi wysiadł i zapytał pierwszego gdzie ma polisa opłaconą.Ten mu że w link4 no i dostał strzała na dzień dobry.jak tak wszyscy będą ubezpieczać się u tych dziadów to nikt auta porządnie po dzwonie nie naprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pomyśleć żeby na współwłaściciela auta wziąć tatę, mamę, dziadka, babcię... można się pod zniżkę podłączyć, jak mają. No chyba że nie macie do sibie zaufania. :wink:

 

Auto mam na siebie, ale dlatego że rodzice po prostu nie mają prawka, a ubezpieczyciele wpisują w polisę nie właściciela a głównego użytkownika samochodu.

 

Postaram się dzisiaj podzwonić po ubezpieczalniach.

 

 

Raadek - co do problemów z wypłatą ubezpieczenia to chyba najlepiej po dzwonie wstawić auto do ASO i wtedy oni się rozliczają z ubezpieczalnią, a Ciebie to nie interesuje, moi znajomi tak robili, jeden chyba nawet z Link4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek - co do problemów z wypłatą ubezpieczenia to chyba najlepiej po dzwonie wstawić auto do ASO i wtedy oni się rozliczają z ubezpieczalnią, a Ciebie to nie interesuje, moi znajomi tak robili, jeden chyba nawet z Link4

 

Dokładnie.. Ja tez wolałem rozliczyc sie bezgotówkowo, w porzadnej firmie, wszystkie klocki oryginalne. Inni kobinuja biorą 5tys, ida na najtanszy warsztat, zakladaja najtansze klocki i sie ciesza ze maja 1000-15000zł do przodu a klocki tak kiepawe ze zamiasta czegos co ma słuzyc 5lat-słuzy 2lata albo i krócej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jakaś ubezpieczalnia ma zaległości w wypłatach za naprawy bezgotówkowe bo nawet ASO tnie weźmie, jak ktoś mojemu bratu puknął w samochód (ford) to w aso jedno z pierwszych pytań było gdzie jest ubezpieczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za e36 z 1,6 ~1,5 roku temu płaciłem w allianz ~1600 ale pierwszy samochód, świeże prawko, i zero zniżek. w tym roku 1140 ze zniżką 20% (10% za bezszkodową jazdę i 10% za kontynuacje) z tym że w allianz jest tak że po roku bezszkodowej jazdy znoszą znoszą zwyżkę

a dla ciekawości znajomy z max zniżkami za e34 4,4 płaci niecałe 800 zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam na siebie, ale dlatego że rodzice po prostu nie mają prawka, a ubezpieczyciele wpisują w polisę nie właściciela a głównego użytkownika samochodu.

Weź kogoś starszego jako współwłaściciela i wpisz jego jako głównego użytkownika - odpukać w razie czego dopłacisz ew. różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kogoś starszego jako współwłaściciela i wpisz jego jako głównego użytkownika - odpukać w razie czego dopłacisz ew. różnicę

 

Pytałem się i okazało się że jeśli ten ktoś nie ma prawka to i nie może być użytkownikiem, w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się i okazało się że jeśli ten ktoś nie ma prawka to i nie może być użytkownikiem, w tym problem.

Hm... to dziwne bo miałem już tak kilka aut zarejestrowanych wcześniej tzn. na osoby bez prawka i nie było problemów :/ No ale to już było jakiś czas temu może teraz coś się pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...