Skocz do zawartości

Proszę o pomoc z wyborem wzmacniacza


binarBJP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :]

Na wstępie odrazu zaznaczam, iż jestem zielony w tych tematach ale posiadam szczere chęci do nauki :]

Otóż... posiadam instalacje audio 2x głośniki w drzwiach przednich 16,5 cm (dokładnie nie wiem o jakich wartościach bo nie pisze a sam tego nie zakładałem) 4 x gwizdki i jeden sub dls 180 W nominalnej i 360 max oraz wzmacniacz SOUNDSTREAM USA 364:

THD < 0.1% Signal to Noise > 90 dB Frequency Response 20 Hz to 20 kHz +/- 0.5 dB Stereo Separation > 90 dB Damping > 200 Input Sensitivity 100 mV - 2.5 V Input Impedance 12 k ohms Stereo Power 4 ohms Stereo Power 2 ohms Bridged Power 4 ohms USA•364 60w x 4 90w x 4 180w x 2

Niestety jestem zmuszony do sprzedaży tego wzmacniacza i chcę kupić coś podobnego tylko nie wiem dokładnie co...i tutaj prośba do Was...

Chcę kupić coś o podobnych parametrach ale nie wiem za co się zabrać. Moglibyście mi pomóc mnie nakierować na jakieś modele??

Z góry dziękuję bardzo

post-4730-0-26547900-1298709919_thumb.jpg

post-4730-0-30292000-1298709941_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sprzedajesz? Wiesz że żeby kupić podobny klasowo to wydasz może nawet więcej niż uzyskasz ze sprzedaży tego SS . Ciężko taki klocek sprzedać i kupi tylko fanatyk marki jeśli stan jest super lub za psie pieniądze koleś z "golfa2" ;) . Co chcesz zyskać na tej podmianie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem zmuszony do sprzedaży tego wzmacniacza i chcę kupić coś podobnego tylko nie wiem dokładnie co...i tutaj prośba do Was...

Chcę kupić coś o podobnych parametrach ale nie wiem za co się zabrać. Moglibyście mi pomóc mnie nakierować na jakieś modele??

 

Nie rozumie tej polityki...Sprzedać żeby kupić zwłaszcza że ciężko jest dostać tyle kasy ile się chce za wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie tej polityki...Sprzedać żeby kupić zwłaszcza że ciężko jest dostać tyle kasy ile się chce za wzmacniacz.

Wiecie co poprostu padł mi ten wzmachol już 2 raz i teraz gdy jest naprawiony to stwierdziłem, że chyba nie warto ryzykować 3 raz... Palą mi się prawdopodobnie tranzystory... więc pomyślałem, że ten sprzedam i kupie coś podobnego w lepszym stanie albo nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nie "pali" się sam z siebie ! Może masz popapraną instalkę i "spalisz" każdy inny klocek który podłączysz? Sam Twój opis instalacji wnosi pewien niepokój ... opisz dokładnie co i jak masz podłączone , bo te 4 tweetery to już jakiś lekki hardkor ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tak jak będę miał chwilę czasu to posprawdzam wszystko dokładnie i dodam opis instalacji...Wiem napewno, że wszystkie głośniki jakie posiadam mam podłączone pod ten wzmacniacz. Gdy mi padł wzmacniacz odłączył się sub a reszta głośników coś tam brzęczała do momentu, aż nie padło wszystko. Popaliło mi bezpieczniki w zmacniaczu oraz główny bezpiecznik który idzie od aku. Cały szkopuł tkwi w tym, że ja nie robiłem tego audio i dlatego za dużo o nim nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc radzę nie słuchać muzyki, tylko miernik w łapki i mierzyć opory zestawów głośnikowych. Opisz jak miałeś podłączone te głośniki do wzmacniacza.

Albo najlepiej spotkaj się z kimś z forum, w celu weryfikacji tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że pod jeden wzmacniacz masz podpięte : subwoofer, 2x woofer i 4x syki? Jeżeli tak to na pewno masz go zapiętego w 3mode czyli sub w mostku i po 3 głośniki na stronę, co daje po coś około 1,5 Ohma na stronę a wzmak masz stabilny do 2 Ohmów a nie do 1 i dlatego palą Ci się tranzystory. Jedyne wyjście wszystkie wysokie podpiąć pod końcówkę radia, a przynajmniej jedne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie.

Słuchajcie poprzedni temat który zacząłem może iść w niepamięć. Wzmacniacz mam zrobiony i jest ok...

Interesuje mnie jedna sprawa. Po podłączeniu wzmacniacza ( podłączenie takie samo jak od nowości) wszystko gra dobrze ale nie subwoofer. Daje bardzo mały bas który również idzie w parze z resztą głośników co powoduje przy wyższej głośności charczenie. Nie ma takiego ,,kopnięcia" jak kiedyś. Bas jest tak jakby stłumiony... Wiecie może co jest przyczyną??

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia kabli zasilających, oprawki bezpiecznika, wszelkich połączeń, no i najważniejsze - miernik do łapy i pomierz napięcie na zaciskach wzmacniacza :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...