Skocz do zawartości

Kamera cofania


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam do siebie kamery cofania. Natknąłem się na coś takiego LINK. Miał ktoś może z tym styczność :?: Sprawdza się to w swojej roli.

 

Dlaczego taki wybór:

Cena ok

W miarę duży ekran 5"

BT mile widziany (oczywiście jako dodatek)

GPS też jest miłym dodatkiem.

 

I tu rodzą się moje wątpliwości czy coś jak jest do wszystkiego to nie jest do niczego :?: O działanie BT i GPS'u się nie obawiam, bo raczej powinny spełniać swoje funkcje (kilka palmtopów przerobiłem), ale chodzi mi o działanie tej kamery.

 

Jak nie to to może jakieś czujniki dobre :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie kamerę.

Starałem się ją wybierać jeśli chodzi o opóźnienie aby było : najpierw widzę, potem podejmuję decyzję a na końcu ewentualnie walę :zawstydzony: .

Kamery gdzie najpierw walę a potem widzę mnie nie interesowały . :wstyd:

 

Innym ważnym czynnikiem jest gdzie i jak chcesz ją zamontować, gdyż ze względu na to dobiera się "kąt widzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw walę potem widzę, też mnie nie interesuje :P

Co do urządzenia to mogę spytać jedynie czy samo z siebie nie wiesza się i nie przycina, bo wtedy myślę, że i kamera powinna być ok. Jak już kupię taki sprzęt dopiero dobiorę kąt widzenia, gdyż nieco ogranicza mnie budżet. A to wydaje się najciekawszą z wybranych przeze mnie opcji.

 

Może macie jakieś konkretne propozycje alternatywne :?: Budżet ok.450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak,

Mam zamontowaną skośnooką kamerę za około 150 zł a na półce leży grzecznie Clariona za 200 Euro (była zanim kupiłem chiński wynalazek).

Kupiłem Chińską gdyż była lepsza pod względem instalacji (Clariona za duża i nie mogłem sensownie zamontować).

Zimą już się przyzwyczaiłem, że czas startu kamery to ...... około 30 minut od włożenia kluczyka :wsciekly: po nocnym postoju.

Jak są temperatury dodatnie startuje od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak,

Mam zamontowaną skośnooką kamerę za około 150 zł a na półce leży grzecznie Clariona za 200 Euro (była zanim kupiłem chiński wynalazek).

Kupiłem Chińską gdyż była lepsza pod względem instalacji (Clariona za duża i nie mogłem sensownie zamontować).

Zimą już się przyzwyczaiłem, że czas startu kamery to ...... około 30 minut od włożenia kluczyka :wsciekly: po nocnym postoju.

Jak są temperatury dodatnie startuje od razu.

 

Mógłbyś podzielić się ze mną gdzie ją nabyłeś i do jakiego wyświetlacza masz ją podłączoną (jest bezprzewodowa, czy przewodowa - od razu dodam, iż ceny bezprzewodowych są podobne do tych przewodowych). Jesteś zadowolony z zastosowania kamery czy może teraz wolałbyś zastosować czujniki cofania :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mam kamerę przewodową ;

2) Z kamery nie jestem zadowolony ze względów o których napisałem ;

3) Nie zamienił bym kamery na czujniki ;

4) Mam monitor Kenwood-a .

 

Zapomniałem dopisać kamerę kupiłem gdzieś w Chinach kilka lat temu (3-4 lata) ale od początku (od pierwszej zimy) miałem z nią problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiego noname na allegro za 80 zyli montowaną w miejsce lampki od podświetlenia tablicy (ma dodatkową diodę, więc nie ma problemu).

 

Podpięta chinchem pod stacje alpiny, działa nawet przy -15 od razu. I też nie zamieniłbym jej na czujki cofania :)

 

do tej nawigacji pewnie trzeba na kablu to podpinać - imo bez sensu - uchwyt, nawigacja, ładowarka i kabel od kamery... no chyba, że realizowane to jest w jakiś sposób bezprzewodowo (widzę, że nie ma wifi, a bluetooth się do tego poprostu nie nadaje...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...