Skocz do zawartości

Koszty car-audio w serwisie


quler93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tbrek mnie uprzedził :zalamany: .

W żaden sposób nie da się porównywać kwoty za montaż z kwotą za sprzęt .

Daleki jestem od wyceniania czyjejkolwiek pracy gdyż ...... zależy to od stopnia zadowolenia klienta i zasobności jego portfela.

Jeśli klient będzie zadowolony z przyjemnością zapłaci dużo , jeśli nie, nawet jak zapłaci mało nie będzie zadowolony.

Najlepsza sytuacja dla klienta jest wtedy gdy zostanie przygotowany dobrze samochód pod instalację CA i w nim klient może sobie dobrać odpowiednie elementy i na końcu samemu lub z pomocą fachowca dostroić wybrane komponenty do własnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To nie ma kompletnie żadnego znaczenia czy ja mam firmę czy nie. Piszesz, że właściciele/pracownicy większości firm CA to naciągacze. Chciałbyś, aby ktoś nie znając Cię kompletnie mówił Ci, że jesteś oszustem ? Stosując Twój tok myślenia mógłbym napisać w dziale Giełda na tym forum, że nie kupujcie nic od P-A-B-S, bo to niepewny człowiek. Zgadzasz się na to ? Z drugiej strony starasz się przekonać wszystkich do wyższości wirtulanych wpisów anonimowych osób nad rozmową z człowiekiem, który "podał Ci rękę". W tym tkwi problem. Poza tym jeżeli powyższe dwa wpisy nie skłoniły Cię do rozważań, to i ten pewnie nic nie wniesie. EOT

Ja napisałem 1 post aby poczytał trochę o tym CA i sam sobie klocki kupił, ja nie napisałem że wszyscy są tacy a i to ze 'naciągacze', to aby sam to robił też nie bo sam nie zrobi tego , NIE SPRZEDAJE NIC POZA R6A WIEC JAK KTOŚ MYŚLI ZE NIE PEWNY, TO KUPI OD KOGOŚ INNEGO NIE NAMAWIAM NIKOGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem 1 post aby poczytał trochę o tym CA i sam sobie klocki kupił, ja nie napisałem że wszyscy są tacy a i to ze 'naciągacze', to aby sam to robił też nie bo sam nie zrobi tego , NIE SPRZEDAJE NIC POZA R6A WIEC JAK KTOŚ MYŚLI ZE NIE PEWNY, TO KUPI OD KOGOŚ INNEGO NIE NAMAWIAM NIKOGO :)

 

 

ale nie musisz sie wcale tak spinac i pisac z CAPS LOCKIEM bo kazdy doskonale widzi tekst pisany mała czcionką. Nie świadczy to wcale dobrze o Tobie. Juz swoja opinie wyraziles i zostałes przez kilka osob zaszufladkowany do odpowiedniego segregatora.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec klotni... :)

 

Kolega musi najlepiej podjechac do jakiegos CA gdzie ma najblizej (bo cos ciezko wierzyc ze az 200km)Wybrac tam klocki i zapytac o koszty montazu. Potem porownac z cenami na allegro i zdecydowac gdzie kupic. Nie musi kupowac wszystkiego na allegro, moze w CA beda mieli akurat cos w dobrej cenie. Innej mozliwosci nie widze ale w 3000 spokojnie sie zmiesci ze wszystkim i bedzie to mialo sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jebe... czy ten koleś jest ubezwłasnowolniony, że piszecie mu instrukcję jak wsadzić paluszka w dupke? Przecież to jest wszystko proste jak budowa cepa! Każdy myślący człowiek sam ocenia:

 

czy zna się na CA, czy się nie zna, czy ma ochotę grzebać w samochodzie, czy nie ma ochoty tego robić, czy ma czas na taką zabawę, czy nie ma na to czasu, czy ma pieniądze na sprzęt i montaż w zakładzie car audio, czy nie chce płacić nikomu za takie usługi. W zależności o tego JAK SAM TO WSZYSTKO OCENI TAK SAM SOBIE WYBIERZE. Tylko, żeby znowu, później nie pojawiały się kretyńskie tematy, że wzmacniacz nie działa(a jak się później okazuje to masy nie podłączył, bo myślał, że wystarczy położyć piec na karoserii, albo w ogóle nie wie co to remote i przez telefon się pyta co te ten "remont" itd.) Bo jeśli ktoś chce zmontować system na odwal się to faktycznie, niech da sobie spokój i idzie do zakładu, bo nie ma nic gorszego jak robota bez podstawowej wiedzy.

 

Czy to wszystko jest jakąś tajemniczą filozofią? Czy do takiego wyboru B. Nazar też ma napisać FAQ?! Ja myślę, że wystarczy tylko pomyśleć...

 

PS. Jeśli koleś wybierze zabawę w CA we własnym zakresie, bo ma trochę smykałki i chce poznać temat głębiej to przecież jest poradnik, jest forum z olbrzymią ilością informacji, a gdy czegoś nie wiadomo, zawsze można zadać pytanie z konkretnym problemem... A tutaj 2 strony postów, z rozważaniem, czy ziomek ma iść do warsztatu, czy nie, czy ma sam kupić głośniki i jakie czy nie, czy warsztaty zdzierają czy nie.. Robi się scenariusz jak na elektrodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz z budzet ligi mozna duzo wyciagnac i podniesc brzmienie na inny poziom ale trzeba to dobrze zamontowac i zestroic a tego nikt ci za 100zl nie zrobi.

Ja myślę, że to przemyślenie nie tyczy się tylko budżetligi, bo mając klocki hi-end przy słabo wykonanej instalacji wyjdzie gó.no.

"To, że w restauracji dostałem spalony schab oznacza, że w tej czy innej nie dostanę już dobrego ? To, że Ty wciskałeś byle sprzedać oznacza, że każda firma CA tak do tego podchodzi ?" Źle dobrałeś porównanie, bo do zakładu CA nie chodzisz tak często jak do restauracji i wogóle... Tutaj jednak zapytałbym na forum o jakieś zaufane zakłady CA w pobliżu, a propozycje klocków już dostałeś na tacy ;)

 

Ja jebe... czy ten koleś jest ubezwłasnowolniony, że piszecie mu instrukcję jak wsadzić paluszka w dupke? Przecież to jest wszystko proste jak budowa cepa! Każdy myślący człowiek sam ocenia:

 

czy zna się na CA, czy się nie zna, czy ma ochotę grzebać w samochodzie, czy nie ma ochoty tego robić, czy ma czas na taką zabawę, czy nie ma na to czasu, czy ma pieniądze na sprzęt i montaż w zakładzie car audio, czy nie chce płacić nikomu za takie usługi.

Przecież kolega wyraźnie napisał, że chce skorzystać z usług zakładu CA i bardzo dobrze, że zapytał o opinie ludzi na forum zanim cokolwiek zrobił wyrzucając pieniądze w błoto. Nie rozumiem oburzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 za instalacje to na prawde sporo ale nie mowie ze nie warto. Tak jak pisalem wczesniej za montaz zaklady CA biora ok 500-600zl i ile samo za wytlumienie pary drzwi. Oczywiscie napewno znajda sie takie ktore wezma 2x tyle. Jednak jak nie masz pojecia to lepiej skorzystac z ich uslug zeby potem nie zalowac zaoszczedzonych kilkuset zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej znalezc na forum kogos kto sie tym zajmuje i interesuje sie tym montuje taie rzeczy? nie dosc ze pomoze ci dobrac optymalny sprzet za ta kwote to duzo taniej napewno policzy za montaz tyle.

 

i jeszcze jedno bo zapomnialem, ja znalazłem na forum ziomka który chcial zrobic kaaaawal roboty w moim aucie, bo trzeba bylo robic nowe miejsca na glosniki w drzwiach ciac blache , itp + wygluszenie stp , naprawde duzy wklad, i policzyl mi za to 800 zl, z tego z 300 zl to jego material jak to policzylem, ale i tak stwierdzilem ze zrobie to sam : ) poszukaj a znajdziesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakłady CA przez takich jak my tracą klientów... W dzisiejszych czasach ciężko o łatwą kasę ;/

Ja mam firmę remontowo budowlana i trochę też teraz lipa i właśnie jeśli klient weźmie jakiegoś pana Zenka z ulicy wiejskiej który zrobi mu robotę za 1000-1500zl a ja muszę wziasc ze 2000-3000 bo to ZUS trzeba zaplacic,podatek ,to, tamto... Trochę Lipa że w pl tak jest... Ale to wina naszego rządu bo w końcu przeciętny Polak zarabia 3 kola :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 za instalacje to na prawde sporo

 

Chciałbym dodać że jak już , to nie 2000zł lecz 1626zł + 374zł VATu !

Wszyscy podniecają się "cenami", a nikt nie wspomniał że firma MUSI się dzielić swoim zarobkiem z Państwem (pit 5, pit4 , vat7 , DRA + jeszcze czynsz ,dostawca prądu, wody, ciepła itd , ba że o wyposażeniu warsztatu nie wspomnę ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Chciałbym dodać że jak już , to nie 2000zł lecz 1626zł + 374zł VATu !

Wszyscy podniecają się "cenami", a nikt nie wspomniał że firma MUSI się dzielić swoim zarobkiem z Państwem (pit 5, pit4 , vat7 , DRA + jeszcze czynsz ,dostawca prądu, wody, ciepła itd , ba że o wyposażeniu warsztatu nie wspomnę ) .

 

Dokladnie :)

 

Ja mam firmę ale naprawdę nie zarabiam kokosów... To co umiem robie sam a jeśli nie umiem to czytam i robie sam... Moje auto nigdy nie było u mechanika bo po to mam fora żeby sie nauczyć(a cały czas coś nowego się psuło)... Powiem tak jestem z gór, ze wsi i tam ludzie starają się wszystko robić najniższym nakładem $$ i chyba dla tego tez taki jestem :)Może gdybym zarabiał 4-5 koła to i bym dał zarobic mechanikowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakłady CA przez takich jak my tracą klientów... W dzisiejszych czasach ciężko o łatwą kasę ;/

Pewnie dlatego tacy jak Ty wkręcają sobie głośniki sami.Klienci którzy nie maja o tym pojęcia a chcą mieć profi montaż udadzą się do specjalistycznego zakładu gdzie jak to ująłeś "nie zarabia się łatwej kasy".

Drink2020 gdybyś tak chwile pomyślał i wziął się za to na czym się znasz a montaż powierzył specjaliście to zarobiłbyś więcej w tym czasie niż oszczędził na lepieniu systemu samemu.Tyle zysku materialnego,a pomysł co może zrobić z tych samych klocków ktoś co ma pojęcie a co Ty sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma na celu ten temat.

Jak bym nie miał możliwości zrobienia sobie dobrego dźwięku w samochodzie. To rzeczą oczywista jest to że nie kupował bym klocków zaproponowanych bez bliższego uzasadnienia na allegro i z tym leciał do kogoś na montaż.

 

Poszukaj jakiś dobry zakładów CA nie jakiś lewusów co za takich się udają.

Pogadaj z gościem co chcesz jak on to widzi itp.

I będziesz miał sensowne granie sensownie zamontowane tak że pojeździsz z tym trochę w spokoju.

 

Co do cen za montaż.

Ceny mogą wydawać się wysokie, ale

Normalnie podchodzący zakład CA do sprawy nie przykręci wzmacniacz na blacho wkręty do oparcia siedzenia i kabli nie pościska opaskami, albo izolacją.

A zrobienie małych lub większych zabudów w przyzwoitym stanie wizualnym/ergonomicznym wymaga czas u i pracy. W jednych autach można zrobić pewne sprawy dość szybko i bez problemowo, ale w niektórych złożyć coś co zagra w miarę sensownie to sztuka.

 

 

Grunt to wybór dobrego zakładu CA. Widziałem robotę co niektórych "speców" i mają niestety zakłady CA to ręce opadają. Brakowało tam podstawowej wiedzy i brak jakichkolwiek umiejętność.

Znam parę osób/firm zajmujących CA i z zamkniętymi oczami powierzył bym im moje auto. I wiem że zrobione było by to tak jak należy, ale niestety dużo takich firm/osób nie ma.

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie, ale z tego wszystkiego już mi się w głowie miesza. Wydaje mi się, że wiem mniej niż wiedziałem i sprawa jest baardzo skomplikowana. Pojade w wolną chwilę do serwisu car audio jaki mi się uda znaleźć w Zachodniopomorskim (jakieś propozycje?) i zobacze co mi powiedzą... Sam się raczej nie będę za to zabierał.

 

Tak pytanie nawiasem... Czy wygłuszanie samochodu jest potrzebne? Dużo daje? Zaoszczędziłbym 1000 zł :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak-własny montaz z kolega-owszem.. Ale nie w taka pogode!! Czy ktos przewidział zdjemowanie boczków przy temperaturze 0 stopni? Spinki wszystkie leca.. No i trzeba do sklepiku po spinki. Wiadomo-jak chce sie rozbebeszyc całe auto-to nie w zimnym garazu czy tym bardziej na dworzu. Jak ktos ma cieply garaz-ok mozna robic.

Serwis najczesciej ma wiele rzeczy pod reką, sprawdzone sposoby, a jak ktos jest "ciemny" w te klocki-lepiej niech zaplaci. Dajcie życ polakowi! :)

Wygłuszanie zrob sobie na lato-1000zł w zime łatwo wydac a kupujac maty po znajomosci-mozna zaoszczedzic. Maty to akurat rzecz bez ktorej przez pewien czas mozna wytrzymac. Zrobienie podstawowej ale solidnej instalacji-to podstawa. Zakup subwoofer i jego wzmaka-zawsze mozna poczekac ale instalke dobrze zrobic w całosci. Nie kosztuje duzo wiecej a napewno sie przyda ale trzeba miec juz "plan" na przyszłosc. Lepiej robic stopniowo i zrobic to porzadnie a nie-"A dzis zrobie to, a za miesiac najwyzej sie wymieni.." To błedne myslenie.

Instalke jak nie znasz sie dobrze na elektryce i ewentualnych zakłoceniach w kablach-zostaw firmie, niech oni głowkuja.

Wytłumienie-ktos z forum moze sie znajdzie i na wiosne przy piwku mozna to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do siwego "CAS" w szczecinie, na wprost MM i pogadaj, większość osób które znam, są zadowolone, a pojechały też auta z wawy.

Auta demo też potrafi zrobić na poziomie - choćby tzw. "dzikowozy" znane w całej europie. A jak coś nie spasi, zawsze możesz przejść do "specjalistów" na drugą stronę, tam też mają zakład montujący (nie mylić z montażowym) i coś przykręcą, co wcześniej zakupisz w markecie.

 

Siwy lubi robić auta z wykopem, tak więc większość ludzi jest zadowolona, stroić też potrafi, sprzęt ma, wiedzę też - coż więcej dodać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...