Skocz do zawartości

Szukam przetwornika grającego bardziej miękko z większym zejściem i dosyć szybkiego


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, więc moje pytanie dalej aktualne :) sprzedałem tego hifonics'a oraz ten słaby wzmacniacz McHammera i szukam szybkiego subwoofera do uzupełnienia pasma (a nie suba który robi tylko tylko wielkie bum bum :)]. Sub tylko używka żeby kupić coś lepszego. Cena do 350zł. Mam teraz wzmak - RODEK R480i 580 WAT RMS (czyli na mostku jakieś 300rms ) .

Czekam na wasze oferty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jakiś czas jeździłem z CV 124 podpiętą pod AS Tweester F2-300 sterowane Alpine 7915. Jednak słuchanie tak twardego brzmienia na dłuższą metę jest męczące.

Szukam przetwornika grającego bardziej miękko z większym zejściem i dosyć szybkiego.

Do dyspozycji mam 500W/4R lub 750W/2R. Jednak wolę wykorzystać opcję 750W/2R.

Kwota do dyspozycji to jakieś 500-700 w używce.

Co moglibyście polecić i czy 1x12" czy 2x10" ew 2x8". 15" odpada.

Litraż skrzyni pomijamy.

 

Proszę o zmianę tematu na:

" Szukam przetwornika grającego bardziej miękko z większym zejściem i dosyć szybkiego "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeskoczyłem z CV124 na HX2 2112(closed 40L) i uważam że on gra tak jak potrzebujesz ;) Moje przejście było nie w ciemno lecz miałem możliwość podpięcia i posłuchania , ot po prostu jestem kolejnym użytkownikiem CV104(124) któremu tak do końca nie przypasował sposób przekazu tego przetwornika .

 

Może 2x 10 są i szybsze ale za tę cenę nie kupisz "fajniejszych" 2x 10" , a 2212 błąka się za 579zł (linka kiedyś bury22 wklejał) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 2x 10 są i szybsze ale za tę cenę nie kupisz "fajniejszych" 2x 10"

Kwota, którą podałem tyczy się jednego przetwornika. Jeśli miały by być dwa mniejsze to mogę powiększyć budżet do max 900zł. Wiem, że dwie 10" wypadną lepiej niż jedna 12", ale czy przy moich możliwościach prądowych nie lepiej dobrze zasilić jednej 12" niż niedowatować dwóch 10"? Na zmianę wzmaka raczej się w tym czasie nie zdecyduję.

 

 

To znaczy ?:D

Też go śledzę jakiś czas, ale właśnie boje sie ze takiemu cały czas będzie mało prądu no i że to 12". Pytanie cz ten głośnik zabuczy przy gitarze basowej? Słuchał ktoś?

Na temat jego zasilenia pisał już kolega dzidzi_2006:

"Nie wiem czy pisanej mocy 800W w 2 Ohm mu wystarczy, ale na pewno 800/1200W rzeczywistej mocy, bardziej skłaniałbym się do tej wyższej, wtedy pokaże swoje wszystkie walory brzmieniowe.

Podłączałem nie tak dawno RFD2210 pod JL Audio 500/1 to wzmacniacz nie potrafił tym głośnikiem porządnie trzepnąć, a z CV104 tworzyli dobrą parę.

Później spiąłem RFD2210 w 8 Ohm i podłączyłem pod Alpine 3545 od, której to RFD2210 dostawał około 500W ale przy ośmiu omach, to zagrało, niebo a ziemia do poprzedniej konfiguracji.

Jeszcze też ładnie pogrywał sobie ten RFD ze starym amerykańskim oldem Lanzar Opti500, czasami pojawiają się te wzmacniacze na allegro za dość rozsądne pieniądze.

 

A Kenwood PS400M to będzie podobnej mocy co JL Audio 500/1, nie powiem, może grać miło, tylko temu głośnikowi będzie brakowało porządnego uderzenia w plecy, żeby się odkrztusił :) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odczuwało się braku dołu, a i mulenie nie można było mu zarzucić.

Przetestuj go w domu w większym pomieszczeniu, ale w mniejszej budzie, a możesz być mega zadowolony.

Miałem go kiedyś użyć do domu, ale opinie o tym, że gubi potencjał w małych pomieszczeniach(a taki mam pokój) mnie od zakupu odwiodły, a CA się jeszcze wtedy nie interesowałem, bo autka nie miałem. Jest to bardzo chwalony przetwornik w HA, jako świetny dół i punktualność w małej paczce. Zainteresowałeś mnie, abym przetestował go u siebie w pokoju :wink:

 

Proszę o zamknięcie tematu, gdyż napisałem nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie z pewnych wzgledow nie powienienem w danej chwili wypowiadac sie w tym temacie, ale ja po dlugiej przygodzie z Vega 10D4 (majac w aucie od X lat glownie krazki DnB i ostatnio czesto dubstepem) zaczalem szukac czegos, co zejdzie zdecydowanie nizej, zagra miekciej, bardziej sprezysto, a zarazem muzykalnie i "szybko". Wrzucilem za ktoras proba W10GTI i mialem zadowalajacego suba na kolejnych pare lat (az do powstania planu zabudowy sekcji subniskotonowej na przedzie kabiny)

 

Proponowalbym dorzucic wiec ten model do listy "godnych wyprobowania przed zakupem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie z pewnych wzgledow nie powienienem w danej chwili wypowiadac sie w tym temacie

Jak najbardziej powinieneś wyrazić swoją opinię w tym temacie, bez względu na pewne względy :wink:

Wiecie co? tak sobie czytam i czytam ,a nigdzie nie wyczytałem jakim autem jezdzi kolega co szuka

Chyba było na początku tematu i pod tytułem tematu. Seat Ibiza 94r.

Po co w ogóle o tym pisać... masz skąd go w ogóle kupić?

Kolega ma zamiar go udostępnić, czy ewentualnie sprzedać? Bo to różnica...

 

Mam ciekawego Mivoc HCM12T, którego mogę udostępnić.

Czytanie jest takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...