Skocz do zawartości

Problem z remote


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam mały problem, podłączałem dzisiaj cały sprzęt, podłączyłem, załączyłem radyjko, słychać że separator na buforowe aku się załączył, patrzę a tu kupa, wzmacniacze się nie załączyły. Sprawdzam raz, drugi, oprócz separatora nic się nie załącza. Sprawdzam połączenia, wygląda wszystko ok. Już się wpieniłem, jako że zmarzłem okrutnie, zacząłem składać zabudowę, poskładałem myślę jutro posprawdzam. Stoję sobie palę i zaświtało mi że podłączenie wzbudzania było takie same, nic się nie zmieniło oprócz separatora. Rozebrałem zabudowę, odpiąłem sterowanie od separatora, włączam radyjko i wszystko działa. Czyli wyjście remote tak sobie dumam że ma za małą obciążalność żeby wysterować cewkę separatora. Mam nadzieję że problem się rozwiąże wiosną bo wtedy będę chciał pociągnąć przewód ze stacyjki, czyli odpalam silnik, na przewodzie pojawia się napięcie i dopiero separator się odpala i zwiera styki żeby mógł się buforowy aku naładować. Ale pytanie co można zrobić teraz, jedno rozwiązanie to puszczenie plusa stałego i zamontowanie na kabelku włącznika i samodzielne włączanie separatora ale tu kiszka bo jak ktoś będzie jechał, słuchał muzyki i nie załączy separatora to aku buforowe się rozładuje a nie mam jeszcze ładowarki do niego. Drugie rozwiązanie to podobno można dać jakiś mały przekaźnik na remote i dopiero on załączy separator. Ale powiem szczerze że nie czaję jaki przekaźnik i o co w ogóle chodzi. Jak macie rozwiązaną kwestię załączania separatora bo wiem że kilka osób ma to wmontowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa powinna być w porządku ale sprawdzę dla pewności czy nic się tam nie dzieje :wink2: Przy aku bezpiecznik mam tylko 60A i się jeszcze nie przepalił więc jakiegoś potężnego poboru nie mam. Aczkolwiek sam A3 pewnie będzie brał tyle co dwa RM-y mimo że tylko na wooferkach siedzi ^_^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo przekaźnika to radziłbym równolegle z jego cewką w kierunku zaporowym podłączyć diodę "gasząca", które zapobiegnie ewentualnemu uszkodzeniu wyjścia remonte w radiu (podczas załączania lub wyłączania przekaźnika w jego cewce może się wyindukować wysokie napięcie). Są dostępne gotowe podstawki z taka diodą, np. GNIAZDO Przekaźnika sam. +dioda zabezpiecz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podstawkę z tą diodą, miałem bo poszła nie wiem czemu dioda z dymem. Podłączyłem zasilanie na przekaźnik, załączyłem remote a tu kupa dymu. Dioda się spaliła więc jej fragmenty wyciąłem, załączyłem znów remote i wszystko działa, po podaniu remote pojawia się napięcie na nóżce 87. Pytanie czemu się ta dioda spaliła, czy źle ją podłączyli czy ja coś skopałem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też tak sobie myślę, zanim wziąłem się do podłączania to przejrzałem kilkanaście schematów i tematów na forach, podłączyłem tak jak na tym schemacie http://img145.imageshack.us/i/halogenyny5.jpg/ tyle że może jak jest dioda to powinienem podpiąć masę pod nóżkę 86 a remote pod 85 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No i znowu porażka, tym razem mam problem z samym przekaźnikiem a konkretnie z jego cewką która gdy ma zapodane napięcie to grzeje się tak że już jeden przekaźnik wyzionął ducha, przytopiła się tulejka plastikowa na której jest cewka i zablokowała kowadełko. Jaka może być przyczyna grzania się takiego mocnego cewki ? Dodam że jak podepnę samą cewkę przekaźnika na krótko pod plus i minus akumulatora to już po pięciu minutach czuć że się nagrzewa, potem ją odłączam bo wolę drugiego przekaźnika nie załatwić. Można jakoś sprawdzić czego to wina ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zaproponuje Ci mały układzik zamiast przekaźnika ... chyba, że się uparłeś na przekaźnik. swoją drogą one powinny pobierać mało prądu (służą fdo załączania urządzeń za nie do ogrzewania wnętrza lub komory silnikowej :zawstydzony: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uparłem się, ogólnie to nie ważne co wstawię oby działało zgodnie z potrzebą i przeznaczeniem. Na pw napiszę.

 

Ale tą cewkę przekaźnika i tak chciałbym sprawdzić choćby po to żeby wiedzieć ocb, w Essie podłączali kilka pod generator i puszczali przez nie 50A co 2 sekundy, pan Jurek twierdzi że nic się z nimi nie dzieje, a u mnie już drugi zachowuje się tak samo czyli przegrzewa się nawet jak nie przepływa prąd przez styki tylko sama cewka jest podłączona.. Tylko czemu ? Coś spieprzyłem z podłączeniem ? Tylko co, minus na cewkę, plus na cewkę i tyle...

 

Dodam że chodzi o przekaźnik do załączania dodatkowego aku, nie jakiś mały zwykły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...