Skocz do zawartości

Podłączenie zestawu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Po ciężkich wzmaganiach z doborem zestawu nadszedł czas na podłączenie go.

 

Radio: Alpine CDE-9880r

Wzmacniacz: U-dimension Glow 4075

Głośniki: Hertz HSK 165

 

Do owego zestawu nie posiadam żadnych przewodów. I tu moja prośba czy podpowiedziałby mi ktoś jakie kable i przekroje powinny być?

1. Jaki przekrój kabla zasilającego wzmacniacz?

2. Jaki powinien być założony bezpiecznik na kablu prądowym?

3. Czy przewód głośnikowy 2x2,5 mm starczy czy za cienki?

4. W którym miejscu zamontować zwrotnice i jak je podpiąć do tweeterów?

5. Którędy puścić kabel prądowy do wzmacniacza a którędy RCA i czy RCA mogą iść obok siebie z głośnikowymi czy lepiej nie?

6. Jaki kabel RCA tzn ile wtyczek po jednej stronie?

7. Czy można podłaczyć tweetery pod radio a woofery pod wzmacniacz czy będą się zagłuszać?

8. Czy można zmostkować i podpiać woofery pod 2 kanały? Moc wyj. RMS / 4ohm w trybie zmostkowanym 2 x 220 W (wzmak). Czy za dużo to będzie dla wooferów?

 

Tu macie link do strony producenta wzmacniacza czyli jego parametry

http://www.u-dimension.pl/nasze_produkty/index.php?id=10&kid=10

Niestety za wiele z tego nie rozumie i nie wiem jaki jest np pobór prądu przez wzmacniacz przez co nie wiem jaki przekrój kabla powinien być.

 

Chciałbym podpiąć 2 woofery pod 2 kanały a 2 pozostałe zostawić na suba którego planuję w niedługim czasie zakupić. Przy tym samym podłączyć tweetery tylko pod radio, myślicie że będzie to dobrze grało?

 

Na razie to by było na tyle moich pytań, czekam na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.Kabel 20mm spokojnie wystarczy

2.max 30cm od aku

3Wystarczy

4.Zwrotnica może być zamontowana gdzie chcesz a do tweeterów masz wyjście na zwrotce Tw to jest tweeter

5 Głośnikowe mogą być koło rca a prądowy puść lewą stroną od pasażera rca może być prawą stroną albo środkiem

6 Kabel 2xrca czyli 4 wtyczki po jednej stronie

7.Po to masz zwrotkę żeby podłączyć pod zwrotkę :) Tweetery jeżeli podłączysz pod radio będą grać pełnym pasmem

8.Lepiej podłącz pod oddzielne kanały

 

2 kanały i tak Ci zostają :) Podłączasz tweetery (tW) i woofery (Wf)pod zwrotkę od zwrotki wychodzi jeden kabelej + i - do wzmaka ( IN ) x2 i 2 kanały Ci zostają na subika w mostku sobie puścisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto Ci takich głupot naopowiadał ? głośnikowe nie mogą być koło RCA !!!

Zależy jeszcze jakie rca, ogólnie nie zaleca się koło żadnych kabli po których płynie prąd. U mnie szły razem z kabel od zmieniarki oraz głośnikowymi i nic nie siało. Ale strzeżonego .... itd;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można i tak podpiać. Ja miałem inną wizję tego, mianowicie żeby wzmacniacz podłaczyć bezposrednio do woofera i ustawić na wzmaku hpf, a tweeter pod zwrotke, żeby tylko woofer był pod jednym kanalem wzmacniacza żeby tweeter nie pożerał mocy, ale pewnie po twojemu będzie lepiej:)

 

Czyli jak bym zmostkował na 2 kanały wzmacniacz to by było za dużo dla hertzów te 220W rms nie?

A bezpiecznik to jaki mocny założyć? na wzmaku mam 2 po 25A to tak 40, 45 na kablu?

 

To cała instalacja powinna wygladać tak:

Do radia podłaczam tylko zasilanie i kable rca idące do wzmaka. Od wzmaka kable do zwrotki, a na zwrotce rozdzielić na tweetera i woofera. Zwrotke przymocowałbym w drzwiach i tam podzielił. To jak bym tak zrobil to starczy ten kabel 2x2,5mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolly - ogółem jak nie ma siania to jest ok, nie mniej jednak nie powinno się kłaść ich bezpośrednio koło siebie.

Najlepiej zrobić tak, co by prądowe szły osobno jednym progiem ( zazwyczaj lewym ), głośnikowe drugim progiem, a sygnałówki tunelem środkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik ciemuka19 dnia 22 luty 2011 - 18:49 napisał

5 Głośnikowe mogą być koło rca a prądowy puść lewą stroną od pasażera rca może być prawą stroną albo środkiem

 

 

kto Ci takich głupot naopowiadał ? głośnikowe nie mogą być koło RCA !!!

 

U mnie idzie 2x Głośnikowe od zmieniarki i nic nie szumi nic nie pryka a sygnałowki jescze do nie dawna nie były super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w zupełności 10mm2 wystarczy (może być 16mm2)

2. to mozesz wyczytac z tabeli w zaleznosci od dlugosci i przekroju kabla

3. w zupełności wystarczy 1,5mm2

4. najlepiej gdzieś pod deska lub w drzwiach jesli starczy miejsca

5. a to juz wyjdzie w praniu czy beda zaklucenia czy nie. ale lepiej wszystkie od siebie odseparowac

6. jak wzmacniacz 4 kanalowy to po 4 rca na strone

7. nie wolno tak robic, wszystko z tego samego zrodla

8. mozna ale to bez sensu, nie potrzebujesz tyle mocy do napedzia wooferow

Chciałbym podpiąć 2 woofery pod 2 kanały a 2 pozostałe zostawić na suba którego planuję w niedługim czasie zakupić. Przy tym samym podłączyć tweetery tylko pod radio, myślicie że będzie to dobrze grało?

podlacz system przedni pod 2 kanaly wzmaka (woofery i tweetery) oczywiscie przez zwrotke, a pozostale dwa zostaw dpo zmpostkowania i podlaczenie nie wielkiego suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że tu parę osób będzie się wymądrzać lklukasz Hellsin i nie tylko co do peszla chodziło mi o estetykę i wygląd a jakoś nie raz były puszczane kable rca obok głośnikowych i nie było żadnych zakłóceń,to po co każdy z was jest mądrzejszy robicie z siebie internetowych błaznów i tyle bo nie słyszałem nigdy zakłóceń powodowanych przez puszczenie kabla rca i głośnikowego obok siebie.Rca powinno lecieć tunelem to wiadomo,ale widać że tu każdy potrafi być mądrzejszy od drugiego ale cóż to polska widać tutaj pseudo "wyuczonych" znawców którzy wszystko wiedzą i nabijają sobie posty tu mam na myśli sandersa i nie tylko jak widac ale jeszcze do tego tematu nie doszedł zapewne też napisze tutaj :krzeslem:

Pozdro dla wszystkich tyle mam do powiedzenia

Woolly24,Emil do Was to się nie tyczyło :)

 

rysiuct do Ciebie też to się nie tyczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ciemuka dopiero co nie potrafil ogarnac jak obliczyc boki skrzyni do suba zeby miala odpowiednia pojemnosc , jeszcze dzisiaj uznal ze podstawowym aspektem doboru glosnikow jest moc ( bo slabsze zagra lepiej pod mala moca ) , teraz dochodzi do wniosku ze w kablach glosnikowych nie plynie prad w odroznieniu od zasilajacych wiec tylko pogratulowac robienia z siebie nie pierwszy raz blazna , a glupoty ktore wypisujesz moga pozostac nie zauwazone tylko na elektrodzie lecz nie przejmuj sie nie bede sie irytowal , za maly jestes zeby wdawac sie z toba w dyskusje o tym kto tu nabija posty i kogo wiedza sprowadza sie do zrodel internetowych/forowych, na kolejne posty nie odpowiem bo pomimo twoich usilnych staran zaczepienia mnie ( moze dlatego bo obnazam twoje pisanie glupot ) nie bede sprowadzal dyskusji do twojego poziomu :cwaniak:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hellsin-a wiem na pewno że posiada większą wiedzę ode mnie ale sanders na pewno jej nie posiada siedzi i tylko powtarza czyjeś słowa które wychwycił wcześniej bo taka jest prawda.Po pierwsze sanders gdzie napisałem że w głośnikowych nie płynie prąd??? Wyjaśnij mi to błaźnie ??? Po drugie co do skrzyni nie miałem czasu wyliczać nie była ona dl mnie dlatego nie przybijaj mi czegoś czego nawet nie doczytałeś do końca nie wyłapuj za słowa a potem kogoś oczerniaj sam jesteś błaznem typowe dziecko neostrady siedzi i nabija posty i nikomu nie pomaga z elektrody wywalili cie to tutaj nabijasz posty??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec a co płynie w przewodach głośnikowych i czy to ma wpływ na zakłócenia :?:

Płynie prąd, ale ja się w praktyce z zakłóceniami w głośnikach z powodu bliskiego kontaktu kabli głośnikowych i kabli RCA jeszcze nie spotkałem, być może u kogoś sieje (bo teoretycznie może i owszem ma wpływ na zakłócenia - przynajmniej w teorii :) ) ale u mnie nie ma z tym żadnego problemu. Inaczej sprawa wygląda z kablami zasilającymi, tutaj i owszem sianie jest i to spore przy kontakcie z kablami RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hellsin-a wiem na pewno że posiada większą wiedzę ode mnie ale sanders na pewno jej nie posiada siedzi i tylko powtarza czyjeś słowa które wychwycił wcześniej bo taka jest prawda.Po pierwsze sanders gdzie napisałem że w głośnikowych nie płynie prąd??? Wyjaśnij mi to błaźnie ??? Po drugie co do skrzyni nie miałem czasu wyliczać nie była ona dl mnie dlatego nie przybijaj mi czegoś czego nawet nie doczytałeś do końca nie wyłapuj za słowa a potem kogoś oczerniaj sam jesteś błaznem typowe dziecko neostrady siedzi i nabija posty i nikomu nie pomaga z elektrody wywalili cie to tutaj nabijasz posty??

pozdro

 

nie bede sie irytowal , za maly jestes zeby wdawac sie z toba w dyskusje o tym kto tu nabija posty i kogo wiedza sprowadza sie do zrodel internetowych/forowych, na kolejne posty nie odpowiem bo pomimo twoich usilnych staran zaczepienia mnie ( moze dlatego bo obnazam twoje pisanie glupot ) nie bede sprowadzal dyskusji do twojego poziomu

 

 

Jednak pozostawie cie z mozliwoscia kontynuowania tego monologu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...