Skocz do zawartości

Dobry tani zestaw audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym trochę zmodernizowć mój zestaw audio w aucie(opel astra II) i planuje kupić radio SONY MEX-BT3800U i głośniki HERTZ HSK 165 (np z tej aukcji http://allegro.pl/glosniki-hertz-hsk-165-zestaw-zwrotnice-nowe-i1467596215.html) i jesze jakieś dwa głośniczki 13cm na tył np HERTZ DCX 130. Jestem laikiem w tych sprawach i chciałbym sie dowiedzieć czy ten zestaw bedzie działał z tym radyjkiem z pełnom mocom bez wzmacniacza. Może oferujecie jakiś inny zestaw tak do 700-800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko do bani głośniki na przód mogą być. Najważniejsze to dobrze wygłuszyć drzwi.

Za 800 zł można zdziałać coś ciekawego 300 zł jakieś radyjko 200 wygłuszenie 300 Hertze hsk Potem gdy zabraknie juz Powera z HSK można kupić dopałke w postaci wzmacniacza tyle odemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim bedziemy pisac poraz 1001 na ten sam temat tylko dlatego bo nie chce ci sie czytac i szukac musimy ustalic kilka konkretow.

 

1.Szukasz za 800zl jakosci dzwieku ?

2.Jezeli tak to na jakie kompromisy mozesz isc zeby osiagnac to w maksymalnie duzym stopniu jak na taki budzet ?

3.Sprzet uzywany wchodzi w gre ( radio ) ?

4.Jezeli nie jakosc jest priorytetem to co , mp3 , bluetooth , usb , sd itp ?

5.Masz zamiar zapewnic dobre warunki do pracy tym HSK czy nie ( mowie o wygluszeniu i wytlumieniu drzwi oraz mocowaniu samych glosnikow a takze czy tweetry beda poprostu gdzies przyklejone czy wyladuja w rozsadnym miejscu )?

6.Czy wydawanie pieniedzy na glosniki z tylu jest konieczne w twoim przypadku ?

 

Odrazu mowie jezeli radio ma byc nowe , miec te wszystkie swiecidelka i do tego ma dobrze brzmiec to niestety tak to tylko w erze bo za 800zl to moze samo radio kupisz.

 

Jezeli radio nie musi byc nowe to powiedzmy wydajac na nie 400zl bo tyle pewnie minimum bedzie trzeba za ladny stan i swiecidelka wydac i wtedy szukalbym wsrod kenwoodow lub clarionow i zostanie 400zl i tutaj mam dwa rozwiazania albo HSK i zostanie 100zl na wygluszenie i dystanse ( czyli gluszenie bedzie prowizoryczne , bedzie trzeba zaslepic blacha otwory technologiczne w drzwiach i mozliwie rozsadnie wykleic drzwi APP , lub wersja druga glosniki GMS 960 + gluszenie to jakies 300zl a za miesiac odlorzyc kase i kupic im wzmaka , choc ja wolalbym jednak HSK pod radiem ale wiecej kasy na gluszenie poswiecil bo to da lepszy efekt niz gms pod wzmakiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz i widze że to nie jest taka łatwa sprawa. Radio musi być nowe i jak pisalem mić bluetooth i USB. Na tweetry mam miejsca w dzwiach, a głośniki z tyłu w ostatecznosci byc nie muszą, a pozatym mam tam glośniki montowane seryjnie w oplach, które by mogły jeszcze zostać. W przyszłości może bym jeszcze dożucił jakąś skrzynie basową. A co do wytłumienia to wystarczy wytłumić tylko przednie drzwi czy lepiej wszystkie 4? Co do dzwieku to chciałbym uzyskać jak najlepszą jakość w tej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, proszę o odpowiedź na małe pytanko.

 

Podpinam się pod temat, co prawda nie o głośnikach ale nie będę syfił forum bo to tylko jedno małe pytanko. Wiem że jest taki temat o wygłuszaniu drzwi, ale nie do końca rozumiem na czym należy się skupić przy wygłuszaniu drzwi, zalepić wszystkie otwory technologiczne? Czy jak? Chcę kupić 4 maty dobrej jakości (np: http://allegro.pl/stp-silver-solution-wysokiej-klasy-maty-na-sztuki-i1472599551.html STP SILVER SOLUTION ), wystarczy to do w miarę dobrego wygłuszenia dwu drzwi w fiacie bravo? Czy raczej nie bardzo? Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Brak podpisanego linku

warn

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głośniki mają grać pod samym radiem i nie masz w planach wzmaka to kup helix dark blue zagraja lepiej od tych hsk pod radiem a w to miejsce jakiegos kenwooda kupisz,i jak dobrze wygłuszysz drzwi to zagra to lepiej niz nie jedne lepsze glosniki bez wygluszenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, proszę o odpowiedź na małe pytanko.

 

Podpinam się pod temat, co prawda nie o głośnikach ale nie będę syfił forum bo to tylko jedno małe pytanko. Wiem że jest taki temat o wygłuszaniu drzwi, ale nie do końca rozumiem na czym należy się skupić przy wygłuszaniu drzwi, zalepić wszystkie otwory technologiczne? Czy jak? Chcę kupić 4 maty dobrej jakości (np: http://allegro.pl/stp-silver-solution-wysokiej-klasy-maty-na-sztuki-i1472599551.html ), wystarczy to do w miarę dobrego wygłuszenia dwu drzwi w fiacie bravo? Czy raczej nie bardzo? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Poprzez wygluszanie drzwi starasz sie zrobic jakby zamknietą skrzynie dla głośnika. W miare możliwosci starasz sie zrobic to szczelnie zeby woofer mógł lepiej "kopnąć" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega napisał DB zagrają lepiej pod radiem od HSK ale widać sanders nie ma zbytnio wiedzy na ten temat Hsk mają 125Rms a Db tylko 50Rms dlatego pod tym względem zagrają lepiej będą bardziej słyszalne ale jeżeli myśleć przyszłościowo to lepiej brać HSK bo po pewnym czasie i przypływie gotówki dokupujemy wzmacniacz i podłączamy HSK pod wzmaka i są dużo dużo lepsze od DB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porównywaliście bezpośrednio helixy pod radiem i HSK w tym samym aucie i pod tym samym radiem ?

Odnoszę wrażenie że nie.

 

Dobrze kolega napisał DB zagrają lepiej pod radiem od HSK ale widać sanders nie ma zbytnio wiedzy na ten temat Hsk mają 125Rms a Db tylko 50Rms dlatego pod tym względem zagrają lepiej będą bardziej słyszalne ale jeżeli myśleć przyszłościowo to lepiej brać HSK bo po pewnym czasie i przypływie gotówki dokupujemy wzmacniacz i podłączamy HSK pod wzmaka i są dużo dużo lepsze od DB

 

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś.

 

bamc podaj mi konkretne argumenty nie wyssane z palca czy tabliczki mnożenia lub inny twierdzeń fizyczno matematycznych dla czego helixy lepiej zagrają.

 

Od siebie dodam że jedne jak i drugie miałem okazje mocno po testować przed dłuższy czas i odnoszę zupełnie inne wrażenie. Helixy to swego czasu hit który niestety nie do końca jest taki och ach jak go zachwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z waszej logiki wynika ze tweeter mimo ze duzo lepszy i odpowiedajacy za wiekszosc pasma lepiej kupic tak gow... jak w zestawie helixa bo zagra lepiej pod wzmakiem niz tweeter hsk pod radiem ? Uwazacie rowniez ze moc jest jedynym wyznacznikiem i tylko dlatego bo HSK maja 125Wat RMS musza byc skreslone a helixy bo maja 50wat beda w calym pasmie brzmiec lepiej w tych samych drzwiach ?

Idac ta logika moglem kupic jakiegos JBL GTO na suba bo maja mniej mocy rms od moego hertza i przez to ze jest tak mocy to teraz gra gorzej niz plastikowy JBL ?

 

Hertze HSK juz mam moze kupie za grosze Helixy i zrobimy na pikniku porownanie czy pod moim systemem lepiej w calym pasmie zagraja HSK czy DB oczywiscie HSK pod radiem w a DB pod wzmakiem i ocenimy w wiekszym gronie ale na chwile obecna moje zdanie jest takie ze HSK w calym pasmie zagraja lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od gustów to jest moje zdanie jeżeli chodzi o HSk to nie mówie że to gów.. czy coś podobnego są to bardzo dobre głośniki najlepsze aktualnie w swojej cenie. Jedynie mają "ostrą" górę ale da się to załagodzić "łagodnym" wzmacniaczem.Gilotyn słuchałem DB jak i HSK pod radiem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie się uda to może jutro posłucham hsk pod radiem i napiszę co i jak. Nie oszukujmy się HSK na ori zwrotce takie jakich ja słuchałem to w większości niskie i wysokie rejestry. Sam zamierzam kupić sobie do dostawczaka hsk jako system na odstresowanie. Dwóch znajomych u mnie posiada u siebie HSK...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez wygluszanie drzwi starasz sie zrobic jakby zamknietą skrzynie dla głośnika. W miare możliwosci starasz sie zrobic to szczelnie zeby woofer mógł lepiej "kopnąć" ;)

 

Czyli dać trochę materiału wygłuszającego (pół maty STP SILVER SOLUTION) za głośnik w drzwiach żeby wytłumić ewentualne drgania i zakryć otwory technologiczne, tak? Coś jak ma kolega w Mazdzie? http://www.strefacaraudio.pl/topic/16529-mazda-323/page__p__163073__hl__mazda__fromsearch__1#entry163073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woolly24 to czekamy na twoje zdanie na temat HSK.

A jakie radio proponujecie zamiast SONY MEX-BT3800U w tej cenie (do 500zł) i co znim jest nietak?

Chciałbym złożyć ładnie grający zestaw bez wzmacniacza bo wiem że dobry wzmacniacz sporo kosztuje.

Dobry wzmacniacz wcale nie musi dużo kosztować, za 150-300 zł można kupić już bardzo sensowny piecyk pod takie głośniki. HSK pod radiem....od początku czarno to widzę, ale wypowiem się dopiero jak posłucham.

 

Dobra piwo się należy (może być konektor xD) z ciemuką pojechaliśmy do kolegi Gobla, jako że ma on HSK pędzone końcówkami radia (alpine 9883r) to zdanie już na ten temat mam - ale do rzeczy:

Nie będę się spuszczał nad sceną itp bo to w dużej mierze zależy od umiejscowienia tweeterów oraz wooferów.

Po pierwsze znam grę HSK lecz pod wzmacniaczem nie oczekiwałem niczego sensownego pod końcówką radia lecz trochę się zaskoczyłem. Profil brzmienia nadal pozostał typowo HSK'owy. Pojawia się dół, jest kick średnica wycofana i cholernie ostra góra. Helixy DB nie są w stanie zagrać na poziomie HSK pod radiem i tym bardziej pod wzmacniaczem (ku mojemu zdziwieniu).

Pewnie to dla założyciela tematu będzie ważne, głośniki puszczone pełnym pasmem szybko "wysiadają" przy kręceniu volume. Odcięte na 80 hz potrafią dużo głośniej zagrać tracąc tym na dolnych rejestrach. Zależy kto jak słucha lecz jednak 80 hz pod radiem to dla nich dobra opcja. -13 stopni i wieczorny odsłuch - nic fajnego długo nie posłuchaliśmy ale wystarczająco abym wydał swoją opinię - HSK bije na głowę Helixy, jak by tylko zrobić coś z tą górą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu jakieś konkrety zgodne z prawdą ;)

 

A górę da się ogarnąć i zmieni się mocno do ori gry ;)

 

Wolly24 dla ciekawości powiem że Denon DCT850 dawał radę HSK bez jakichkolwiek filtrów. Tylko Denona waga a tej Alpiny to jakaś pewnie trzy krotna różnica na korzyść Denona.

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...