Skocz do zawartości

Nietypowe podejscie z numerem 60400


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Czasami lubie cos zmienic i dzis mam do was pytanie, zwłaszcza do ludzi znających sie bardziej na prawie..

Otrzymałem taki sms od ORANGE (kazdy wie co to jest) sms mianowicie brzmiał:

 

Komunikat ORANGE: Wezwanie do potwierdzenia: Czy nr 508 xxx xxx jest Twój? Jesli "tak", wyslij ORANGE na 60400. Cena zwykłego sms.

Wiadomo o co chodzi o nabijanie kasy by klient miał wiekszy rachunek. Ale przeciez 60400 to gra o samochód audi czy tam beemke..

Pytanie teraz czy mozna sie z nimi kłocic o to? W koncu jest to (jak dla mnie) czysta próba oszustwa i wprowadzenie klienta do płatnej gry, a nie "sprawdzenia klienta"

 

Co sądzicie o tej sprawie? Czy jest sposób aby ich złapac za jaja? Nudzi mi sie i chetnie bym sie za takie cos zabrał..

Nic nie jest wspomniane ze wchodze w jakąs gre, bo jeszcze rozumiem-zapraszamy dowziecia udziału w konkursie.. Ale takie cos? Czysta próba "kradzieży" klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nic nie wysłałem az tak naiwny nie jestem.. zasmierdzialo mi to tym "sprawdzaniem" własciciela looknąłem w neta i poczytałem ze to wałek :)

Chodzi mi o zasady... O ich podejscie-czy to oszustwo czy nie..

 

 

A rzecznik praw konsumenta to pod jakie prawo podchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam koledzy ze mnie w h..ja zaladowali przed swietami, a dokladnie 8-9 dni przed Wigilią. Jestem w erze i przysłali cos tam cos tam slij stop,powiem tyle nieczytam gównianych reklam. Minął tydzien wigila jest wszystko pieknie. Oczywiscie flaszkę z tesciem pilismy po 12 w nocy :) przychodzi sms mysle sobie pewnie życzenia wiec czytam dokladnie sms-a do konca,patrze a tu znowu cos tam cos tam slij stop codziennny koszt udziału niepamietam 5-6zł.Mówie qrwa zerkne ile takich sms-ow przyszlo, patrzę 12 dostalem od nich.Dzwonie nastepnego dnia,pani mówi no tak ma pan aktywne reklamy na swoim koncie,brał pan udzial w losowaniu o jakis milion.Powiem jedno opierd...lem ich przez telefon ze naciągają klientow i jakim prawem jakies platne reklamy mi aktywuja na koncie.

 

A ja słyszałem że jakoś można zablokować te reklamy wie ktoś o tym?

 

Tak Emilu można zablokowac te reklamy, ja to własnie niedawno zrobiłem po tym moim incydencie co miałem,od tamtej pory nic niedostaje zadnych sms-ów od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś przyda się opis z jednego z for, na które uczęszczam, jak się pozbyć tego badziewia :

 

Dostajecie sms'owe spamy co to już nie wygraliście, ile samochodów ile kasy? Można pozbyć się ich w prosty sposób. Może się komuś przyda:

 

1. Sprawdzamy, do kogo należy nr, z którego dostajemy sms'y

Lista firm

 

2. Piszemy do danej firmy maila treści podobnej:

 

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z art. 32. w szczególności pkt. 6. Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych proszę Nazwa Firmy oraz podmioty, którym Nazwa Firmy ewentualnie udostępniła i/lub przekazała moje dane osobowe o usunięcie wszelkich danych osobowych dotyczących mojej osoby w trybie natychmiastowym.

 

Ponadto zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam brak woli na przekazywanie mi informacji handlowych, przez Nazwa Firmy oraz podmioty powiązane z Nazwa Firmy poprzez zamieszczone w stopce tej wiadomości numer telefonu oraz niniejszy adres e-mail.

 

W przypadku nie wywiązania się przez Nazwa Firmy z obowiązku wynikającego z Ustawy o ochronie danych osobowych art. 32, przypominam o konsekwencjach karnych wynikających z art. 49. pkt. 1. Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

 

 

 

Z poważaniem,

Imię i nazwisko

Mobile: nr telefonu

 

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych przez Nazwa Firmy w celach marketingowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 882). Nie zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowej środkami komunikacji elektronicznej i pocztowej, w rozumieniu Ustawy z dnia 18.07.2002r.o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2002 Nr 144, poz.1204).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...