Skocz do zawartości

Antena do CB Radia.


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Obecnie posiadam taka antenke: Hustler IC 100, wiem, wiem :wstyd: :wstyd: No ale nie było najgorzej, do zwykłej komunikacji wystarczyło, nikt nigdy nie narzekał, ze szumie, trzaskam czy coś. Jako, ze ta juz jest wysłuzona, chciałbym coś nowego kupić do ok 100zł, może być na magnes, moze być montazowa, obojetnie. Musze kupić dosc szybko, bo obecna sytuacja mnie zmusza do czestych dalszych podrozy i sie przydaje.

 

Macie jakies swoje typy w co warto zainwestowac? Nie oczekuje nie wiadomo czego, ma poprostu być porzadnie wykonana i, zeby słuzyła ;)

 

 

PS:

Co powiecie na:

1. SIRIO ML145 1420 mm, magnes - 110zł

2. MIDLAND ML-145 1630 mm, magnes - 110zł

3. LEMM AT 1700 - 1880 mm, montazowa - 89zł

 

Sirio ml145 ma kolega w osobowce i strasznie mu sie koniec zawinał :/ i chugowo to wyglada, bo ona jakas cienki bat ma ;/ i mu sie zawineła.

 

Lemm AT 1200 ojciec ma w ciezarowce i dobrze zbiera, gruby bat, nic sie nie zawineło, prosta kupił i po dwoch latach dalej jest prosta ;)

 

Dlatego bardziej bym sie skłaniał ku Lemm AT 1700, bo pod magnesem to mi strasznie lakier odparzyło :/, no i po deszczu strasznie sie tam wody zbiera pod magnesem.

 

No ale czekam na rady bardziej doswiadczonych i obytych z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę lemma u znajomego jeździ w 4 samochodzie z 6 lat i śmiga bez żadnego problemu z unidenem pro 520. U mnie natomiast śmiga Alan 9plus i też mogę ją polecić ale jej koszt to troszkę więcej niż 100 bynajmniej ja płaciłem 130 i lata u mnie z Presidentem Herbertem zasięg rzędu 20 KM nie stanowi żadnego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lemm'a at 1000 eagle na magnesie i naprawde swietnie sie sprawuje. pomimo tego ze jest do raczej dosc dluga antenka to mozna ja zlozyc dzieki klamce i bez odkrecania wjechac do garazu. naprawde polecam, smiga u mnie z unidenem 520xl na zmiane z herbertem i naprawde dobry stosunek jakosci do ceny wg mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś starego Lemm-a już parę ładnych lat,modelu nie pamiętam,bat ma jakoś 170-180cm,pokonał kilkadziesiąt parkingów podziemnych,gałęzi i innych przeszkód czasami przy nie małej prędkości i nic z nim się nie dzieje ;) Więc mogę polecić firmę Lemm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i postawie chyba na lemma. Tylko jeszcze nie wiem ktory model, miałem przed chiwla lemma at 1200 w rekach i antenka jest dosc masywna i pozadnie wykonana, nawet nalotu rudej nie ma, bo na moim hustlerze to szkoda gadac :D

 

Miedzy AT1500, a AT1200 jest roznica 1zł. Tylko pytanie, czy AT1500 jest rownie dobrze wykonany i nie wygnie mi sie promiennik, jednak AT1500 jest dłuzszy ok 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Bravo mam zamiar kupić Sirio Triflex. Wygląda jak standardowa antena, zasięg jak i nadawanie przyzwoite.

Nie oszukujmy się, teraz co 3-4 auto ma CB więc nie potrzeba anten o długości >1m.

 

Triflex ma tą zaletę, że jak ktoś nie ogarnia to będzie mu się wydawało że to seria.

 

 

A z w/w wziąłbym albo AS100 albo ML145. Mam obie ( AS100 u ojca, ML145 na dostawczym ) i są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj tą co Adam poleca.

Mi w antenach z długim batem przeszkadzało to że jadąc np. 7'ką w stronę Gdańska słuchałem mimo woli tego co gadali Ci na trasie do Bydgoszczy-porażka.

Na florydzie tego nie ma a zasięg jest wystarczający.Oczywiście nie namawiam skoro woziłeś i się nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz stary jak świat ranking niezależnego badacza czytamy

 

ps orzełka mam i z nim jezdziłem, jak jezdziłem to stwierdziłem ze za nic innego jej nie oddam.

teraz mi sie zmieniło miesce zamieszkania i mam podziemny parking wiec antena teraz 1,2 metrowa jest ale orełek czeka na lepsze czasy, do żyda nie poszedł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę krótko ale myślę że w miarę zrozumiale :)

 

trzaski i szumy nie zależą kompletnie od anteny ( chyba że jest źle zamontowana ), większość z was niestety posiada ubota 520XL wiec widzę że raczej nie przejmujecie się innymi użytkownikami...

Wracając do anten , z podanych w tym wątku godne polecenia są Sirio ML145 nie wiem z kąd wiziełeś informację na temat cienkiego bata itp. , bo przyznam że w klasie cenowej bije wszystko na łeb wykonaniem . Broń boże nie kupuj Midland ML 145 a tym bardziej żadnego Lemma ( at 1000 jest naprawdę fajną antenką, problemem jest tylko to że z magnesem wychodzi poza twój budżet i jest bardzo giętka , przy 170 km/h pukała mi w dach :) )

Lemmy które tu podałeś jak i koledzy są niestety bardzo słabe, powodem tego jest dopasowanie elektryczne antetny.

w skrócie większość anten ma dopasowanie tzw. zwarciowe które zapewnia bardzo dobre parametry promieniowania. Lemm z serii AT1200/1500/1700 ma dopasowanie stratne co powoduje dość spore ograniczenie promieniowania sygnału, wiec np Lemm AT 1700 który ma ok 180 cm długości zapewni Ci takie same zasięgi jak 142cm ML 145 .

jeśli masz ochotę zapraszam na testowanie posiadam kilkanaście anten , kilka radiotelefonów , kilkanaście mikrofonów i setki niepotrzebnego mi szpeju :)

 

ps. Najlepszą anteną w okolicy 1,5 - 1,6 m jest Diamond CR-11 , ale raczej nie zmieści się w budżecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. w przyszłym tygodniu podrzuce Wam fotki jak ta antenka(sirio ml145) wyglada u kumpla( jest dosłownie wygieta).

 

Obecna magnesowka strasznie mi lakier odparza. Pomyslałem, zeby kupić montazowa i umiescic ja w miejscu po antenie radiowej( w corsie mam ja z tyłu dachu po srodku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. w przyszłym tygodniu podrzuce Wam fotki jak ta antenka(sirio ml145) wyglada u kumpla( jest dosłownie wygieta).

 

Możliwe żę kolega dostał tą antenę w kartonie 10cmx15cm bo i takich zdolnych na allegro widziałem :)

 

Obecna magnesowka strasznie mi lakier odparza. Pomyslałem, zeby kupić montazowa i umiescic ja w miejscu po antenie radiowej( w corsie mam ja z tyłu dachu po srodku ).

 

Będzie niestety działała kierunkowo , ale podejrzewam że możesz tego dobrze nie zaobserwować jak nie będziesz robił Dx-ów , ale na pewno zapewni to przyzwoite warunki pracy antenie :)

 

to kupisz taką montażową >1m i będzie wyglądać Corsa jak samochodzik RC :)

 

jak chcesz w tym miejscu montować to ja bym obstawał przy Sirio Triflex.

 

Błagam ... triflex jest tylko i wyłącznie anteną "pijawką" zasięg odbioru jest nawet przyzwoity , ale nadawanie nie przekracza 1,5 do 2km i należy do gatunku " ładnie wyglądam , słabo działam "

 

Osobiście miałem na zastępczym matizie sirio turbo 5000 na magnesie Sirio bm140 (16,5 cm) i mogę powiedzieć że to dopiero wyglądało jak samochód RC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...