Skocz do zawartości

Focal A1 vs Hertz HSK


mario595
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szanowni forumowicze proszę o radę. Naczytałem się już bardzo dużo o Hertz HSK i byłem na nie zdecydowany lecz... no właśnie. Posiadam wzmacniacz 4 kanały po 75W RMS. Nie chcę mostkować. No i teraz pytanie czy nie lepsze będą Focale A1 z mocą 60W w RMS? Patrząc na HERTZ HSK to woofery mają taką dość sztywną gumę (zawieszenie) natomiast Focale wydają się być o wiele lepiej zawieszone - lepszy skok membrany. Bas jaki bym chciał wydobyć to raczej taki mięsisty (RNB, Soul) a nie twardy jak w HardRock. Nie mam możliwości odsłuchu. Pytam konkretnie o głośniki a nie o wygłuszanie, kable, jednostki sterujące itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jaki bym chciał wydobyć to raczej taki mięsisty

 

W takim razie nie wymyślono jeszcze woofera dla Ciebie...

 

Jeśli chcesz mięcho to sub, od przodu oczekuj jedynie kicka i to tylko przy odpowiednim montażu i dobraniu komponentów.

 

Porównywanie HSK do A1 jest trochę nie na miejscu. Prawie top linia Hertza vs najniższy szczebel focala.

 

Mimo wszystko i tak pewnie wziął bym A1. Zapodaj sobie Polyglasa i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Ja wiem, iż można zainstalować takie przełączniki itd z tymże w temacie chodziło mi zupełnie o coś innego aniżeli ochrona zwierząt. Niechcę SUBA w bagażniku i tyle. Poprostu - który głośnik zagra lepiej (głębiej) pod wzmacniaczem 75W na kanał. Przemek - dzięki za podpowiedź. Muszę sobie poczytać o tym Polyglasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Ja wiem, iż można zainstalować takie przełączniki itd z tymże w temacie chodziło mi zupełnie o coś innego aniżeli ochrona zwierząt. Niechcę SUBA w bagażniku i tyle. Poprostu - który głośnik zagra lepiej (głębiej) pod wzmacniaczem 75W na kanał.

Jak pytasz o ogólny poziom basu , to zrównoważenie tonalne zestawu Focala zdecydowanie faworyzuje niski zakres pasma. Stąd może istnieć subiektywne wrażenie głębi.

Tzw zejście głośnika jest już zupełnie czymś innym, nie ma bezpośredniego powiązania z mocą wzmacniacza, ale tego rodzaju wniosków trudno uniknąć czytając ukazujące się czasami wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy takie pytanie po co ci jakies wypasne glosniki skoro piec, i radio niskich lotow? :dontgetit:

Jeśli dobrze nie wytłumisz furtek to choćbyś kupił głośniki za 3kola to nie zagraja...

Ja bym radzil pierwsze dobrze furtki wytłumił, bo wykop dopiero wtedy bedzie...Jesli nie zmieniasz klockow to jakis bardziej budżetowy zestaw bym szukal do 300pln...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Focal A1 165 - no to teraz kabelki. Wydaje mi się, że wybiorę HW Energetic CCA-48 10mm2. Do takiej mocy wzmacniacza i głośników w zupełności stykną - prawda? Przy okazji - tak czytałem o kabelkach - tylko chciałbym potwierdzenia od osoby znającej się bardziej na CA. Zestawu nie będe zmieniał, aczkolwiek zastanawiam się jeszcze nad wer. PRO, która posiada kable OFC. Z drugiej strony wydaje mi się, iż w tym przypadku to przerost formy nad treścią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec ma racje ale kable jakie wybrales w zupelnosci beda dobrym wyborem do tej instalacji , od siebie moge dodac ze posiadam takie wlasnie kable przygotowane wlasnie do podlaczenia zestawu przedniego , natomiast taki sam zestaw tylko o wiekszym przekroju zainstalowane mam pod suba , w salonie CA powiedzieli mi ze sa na poziomie i maja dobre rca

 

tu masz jaki kabel do ilu watt rms

100Watt 6qmm

200Watt 10qmm

300Watt 16qmm

400Watt 25qmm

500Watt 35qmm

600Watt 35qmm

od 600Watt 2 x 25qmm albo 50qmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...