Skocz do zawartości

Webasto


Cobrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam webasto prawdopodobnie z mercedesa i mam problem z jego odpaleniem(webasto:P).Jest tu może ktoś kto się na tym zna i mógłby mi w sposób łopatologiczny wytłumaczyć krok po kroku jak to draństwo odpalić w garażu?

Zdjęcia oraz schematy:WEBASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec tym handluje. Jaki to model? Na ile volt wersja (12 czy 24V). Jeśli jest to starszy model przed 2000 rokiem to powinna być kaseta sterująca na zewnątrz i jakiś potencjometr. Nowsze modele jak np. Airtop 2000 mają kasetę wbudowaną w ogrzewanie, więc zobacz czy jest tam zamontowana. Oczywiście musi być też pompka do paliwa. Generalnie wystarczy wyprowadzić + i - oraz pomkę wsadzić do jakiejś butli z paliwem, wciskasz przycisk na potencjometrze i odpala. Ważne jest aby po rozgrzaniu ogrzewania nie odłączyć zasilania (efekt jak w niewystudzonym turbo - silnik się zaciera).

 

Przejrzałem zdjęcia, sprawdź czy to ogrzewanie jest na pewno firmy Webasto, jeśli nie to podaj co to za firma i model.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz polecam popytać w okolicy ludzi z firm transportowych gdzie oni serwisują swoje webasta i tam się udać . Dużo speców dorabia sobie na boku , bo części i sam serwis ori Webasto to kompletna pomyłka ...zapomnieli że my dostajemy wypłaty w złotówkach a oni przeliczyli sobie ceny z Euro ! Sam przerabiałem ostatnio awarię i wiem że krzyknięcie 1600zł za "kasetę" to norma ...cena netto i to za samą część !Nikt oczywiście nie gwarantował że naprawi tym moją usterkę , bo może to tylko czujnik za 200zł i wywaliłbym te 1600zł w błoto . Nie mają żadnych części (oprócz wiązki kabli )i wszystko sprowadzają na bieżąco . W serwisie w Gliwicach po godzinnej próbie odpalenia Webasto mechanik szepnął żebym sobie na allegro kupił używkę za 800zł(brutto z FV) , bo wyjdzie taniej i jeszcze mogę mój piec opylić za 300zł jako "niesprawdzany ze sprowadzonego auta " ;) Jednak znajomy z firmy transportowej polecił elektryka , który za 50zł przejrzy i zdiagnozuje ewentualny problem (lata w branży ciężarowej a ogrzewania postojowe to teraz norma) . W sumie to wystarczyła konsultacja telefoniczna (opisałem objawy) a on powiedział co i w jakiej kolejności posprawdzać ...udało się bo chyba tylko miałem zapowietrzony piec . Radzę też Tobie popytać wśród kierowców Tirów , bo ewentualna zamiana kabli w kostce może się skończyć spaleniem pieca lub sterownika . Popatrz na ceny części ... masakra .

 

Stanec nie wspomniał jeszcze że są też piece z CAN i tu już bez podpięcia pod komputer w aucie nie można tego uruchomić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...