Skocz do zawartości

Loudness war - czyli pogrążanie dynamiki płyt CD


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu teamtu Wasylwka odrazu wyczulem ze to jest to a teraz ma juz 100% pewnosci .3 dni stroilem sprzet na plytce Death Magnetic ,wszystko na FLAT i ku..... wciaz myslalem ze mam wlanczone jakies podbicie czy cos.....Na innych plytkach Metalliki wszystko bylo o.k a na tej jak by wszystkie podbicia byly na maxa!! Czlowiek kupuje ori plytke zeby posluchac dobrej muzy a tu takie gowno sprzedaja....Wszyscy wiedza zeby kupywac wzmaki "old school" i nie dlugo to samo bedzie z plytkami "old school" :D.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja nowych płyt nie kupuję, tylko na allegro bawię się w używki w dobrym stanie :zawstydzony:

Oczywiście tyczy się to starszych wydań, bo nowe niestety trzeba kupić w takim wydaniu w jakim są :/ a szkoda, bo to klient powinien mieć wybór, czy chce tańszą płytę z ulepszaczami, czy droższą, ale taką jaka ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny temat juz byl poruszany,

http://www.strefacaraudio.pl/topic/9987-roznice-w-orginalnych-plytach-cd-audio/page__p__100531__fromsearch__1#entry100531

pisalem tam juz ze, plyty za 30zł nie mają prawa grać... Jeden kolega po mnie pojechał... A teraz prosze bardzo, wszystko sie potwierdziło :)

 

żarty, żartami, ale nie ma co sie śmiać - jest tragicznie i bedzie jeszcze gorzej... Załamałem sie jeszcze bardziej po tym drugim linku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem to w nawiązaniu, do przekonania, że płyta za 30 zł musi być z góry skazana na pożarcie, że z założenia wychodzimy ze sklepu z płytą i twierdzimy, że kupiliśmy badziew, tak to sobie wmawiamy, że po odsłuchu stwierdzamy ten fakt ( sami sobie go wmówiliśmy ), potem domek, komputer i zonk przy zrobieniu widma. nie mniej jednak ile płyt za 30 zł jest ok, ile nie, to już tylko wiedzą producenci i wydawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zgadza sie, nie kazda plyta, ja rzucilem akurat kwote 30zł za wydania glownie popowe bo takich plyt mam/mialem najwiecej i co? Widma nie sprawdzam, bo nie czuje potrzeby. Wkładam w domku do odtwarzacza i po 10minutach jak zawsze rozczarowania, przykre. Z wydaniami bardziej powaznymi np. Cassandra Wilson juz jest lepiej, ale przepraszam, za plytke 60zł zapłaciłem i nie wyobrazam sobie jakis przestrojów podczas 20 sekundowej solowki wejsciowej, ino slysze tylko jak kostka przesuwa sie po strunach, jak palce gosc przestawia na gryfie, to jest to! mmmmmm, miodzik po prostu, az miło sie pisze o takich płytkach nie mówiac o dynamice :)) Głównie "loudness war" i wszystkie inne czynniki ktore za tym idą tyczą sie najbardziej wydan popowych, ale oczywiscie nie tylko. A plyta dołaczona do czasopisma audio stereo za 10zl potrafiła mnie nie raz zaskoczyc:) to tak ku przestrodze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niektóre płyty również kupuję oryginalne, ale w samochodzie trzymam ich kopie z różnych względów. Oczywiście, płyt których nie mogę dostać, to są flacki nagrywane na CD.

Ostatnio trafiłeś na prawdę świetną płytę: Best Audiophile - Saxaphone , niestety nie widzę nigdzie, żebym mógł ją kupić, więc FLAC. Każdy utwór po prostu genialny, tej płyty mogę słuchać w kółko w odtwarzaczu w samochodzie na długiej trasie, albo w domu przy nauce. Jest ALE i to duże: W domu nie mam jakiegoś mega grania, wiec może nie rzuca mi się to w uszy, słucham też ciszej w domu, ale w samochodzie z tweeterów na tej płycie słyszę jakieś czasem jakieś dziwne rzeczy z tweeterów. Gdy odtwarzam tę płytę na komputerze w foobarze, to widmie prążkowym widzę, jak prążki dochodzą nawet do ok. -5db! W takiej muzyce raczej takich rzeczy nie powinno być.

I mam pytanie do was, czy jeśli przy jej wypalaniu zaznaczyłbym w burrrn w ustawieniach podbicie dźwięku na ujemną wartość kilku dB, to mogłoby to coś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odtwarzam tę płytę na komputerze w foobarze, to widmie prążkowym widzę, jak prążki dochodzą nawet do ok. -5db! W takiej muzyce raczej takich rzeczy nie powinno być.

Spokojnie mogą dochodzić do poziomu 0dB, chodzi o to, żeby wierzchołki sygnału sinusoidalnego nie były obcięte.

Ode mnie kilka przykładów widm amplitudowych raczej znanych utworów, na ostatnim obrazie dokładnie widać "cięcia":

- Kansas - Dust In The Wind

- Simon & Garfunkel - Sound Of Silence

- Eagles - Hotel California

- Marilyn Manson - Sweet Dreams

- Kombii - Sen się spełni

- Red Hot Chili Peppers - Californication (dwa ostatnie)

post-635-0-73557900-1297518857_thumb.jpg

post-635-0-27552900-1297518871_thumb.jpg

post-635-0-89555300-1297518881_thumb.jpg

post-635-0-13537200-1297518893_thumb.jpg

post-635-0-82711900-1297518901_thumb.jpg

post-635-0-82587400-1297518925_thumb.jpg

post-635-0-30783700-1297518930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić, czy są tam cięcia? Chodzi mi o konkrety, jaki program, jaka opcja czy zakładka.

Na 99% Foobar2000 ma opcję licznika ilości "przycięć" sygnału.

Znaczna większość oprogramowania do edycji audio ma możliwość częściowego odtworzenia przyciętego sygnału ale z mojej praktyki wynika, że efekty nie są zadowalające.

Co do albumu Californication to jest on uznawany za sztampowy przykład jak zły mastering może skopać przyjemność słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzyłem płytę z 1991 roku, oto wynik :

 

http://img7.imageshack.us/img7/4795/widmov.th.jpg

 

Wynik chyba mówi sam za siebie ?

Do zripowania do wave można użyć Ashampoo music studio 2009 ( free do niekomercyjnych zastosowań ) do widma tak jak pisałem nawet Nero, wynik powyżej.

 

EDIT:

 

zresztą można porównać to z kolegą Invalid :) ten sam kawałek rozłożony na czynniki pierwsze :)

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...