Skocz do zawartości

różnice w orginalnych płytach CD Audio


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ś(ci)ema :D

 

byłem dzisiaj w empik'u coby pare "orginalesów" sobie kupic (odkładałem juz to jakis czas) i zastanawia mnie jedna rzecz, czy ktos miał możliwość porownania płyt oznaczonych logo "ZAGRANICZNA PŁYTA - POLSKA CENA" i bez takiego loga.

 

Chodzi mi o np. nowego Timbaland'a

 

Shock Value II PL - http://www.empik.com/shock-value-ii-pl-muzyka,prod31130036,p

Shock Value II - http://www.empik.com/shock-value-ii-muzyka,prod34470029,p

 

roznica jest prawie 2-krotna w cenie :D:szok: ale jesli ten PL brzmi jak flac albo cos w stylu a ten nie PL jest super Turbo orginalny no to lipa. Nie wiem skąd taka rożnica w cenie.

 

Kupiłem sobie:

 

Flo-rida - R.O.O.T.S. - bez loga

David Guetaa - One Love - bez loga

Timbaland - Shock Value II - z loga

 

i teraz sie zaczynam zastanawiac czym one sie roznią bo czyms muszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy roznica bedzie? NIe Wiem, nigdy nie kupowalem płyt w empiku ale z doświadczenia powiem: Płyty za ~~30zł prawie nigdy nie były dobrej jakosci. Nie ma fizycznie mozliwosci aby jazzowa plyta za 30zł były dobrze nagrana. Widac po pierwszym utworze. Albo dzwiek płytki, albo straszne szumy, albo przestroje jakies. Dlatego juz dawno odzwyczailem sie od takich zakupów. Pomimo ze np. jazzowe wydanie nie sa takie kiepsko wydawane niz np. POP to jezeli plytka taka kosztuje 30zł i masz zaciecia audiofilskie i odpowiedni sprzet to stwierdzisz ze plyty nie da sie słuchać. Nie mowie tu o techno lupaninie czy temu podobnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia powiem: Płyty za ~~30zł prawie nigdy nie były dobrej jakosci.

 

Bezedura, moim zdaniem !!

Chyba, że kupujesz płytki z wydania z gazety, to wtedy tak :D

Ja osobiście w media markecie kupiłem płytkę: Czesław Śpiewa - Debiut za 29,90zł.

Nie jest, ani źle nagrana, ani nie ma na niej szumów, spytaj Łukasza - mastah22.

Słuchaliśmy razem tej płytki na spocie w jego aucie i potwierdzi moje słowa, po za tym sam chce sobie ją kupić :szok:

To samo mam z płytkami Rammsteina, też za 29,90 zł.

Także nie wiem skąd Ci się wziął taki mit z płytkami za "30 zeta" :D ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz sie zaczynam zastanawiac czym one sie roznią bo czyms muszą :D

 

wersja oryginalna ma ta ksiazeczke cala i ogolnie opakowanie jakos tak niby bardizej dopieszcozne jest, ta z polska cena to sa zwykle cienkie papierki, co do plyt samych w sobie to sa tloczone w tym samym miejscu obie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał FUBU, płyta sama w sobie jest taka sama. Różne są tylko poligrafie....

 

Tak na marginesie to ta Polska Cena wygląda jak dla ludzi trzeciego świata. :D Wolę wcale nie kupić, poczekać, odłożyć niż mieć coś takiego na półce. :/ Chyba że do samochodu, niech tam się przewala po schowkach.

Szczytem są dla mnie ostatnie wydania płyt w tzw eco-pack, to jest dopiero dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za ciekawostke, ale Raadek pocieszyłes tym linkiem.... nie ma co...... Po odpalałem linki jeszcze z tego postu i juz ku*wa nie wiem gdzie kupowac co kupowac :D:D

Ciagle sciagam jakies flac'ki ale jak mi cos podpasi to lece po orginal o tutaj taki ZONK....... LoL co sie dzieje na tym swiecie ......... wszędzie tzw. "chińszczyzna"........ :rotfl:

 

[ Dodano: 2010-04-06, 22:40 ]

a to http://top80.pl/smierc-dynamiki-p45.html juz wbiło gwoździa do mojej trumny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pier...nie o szopenie. mam dla was rozwiązanie. Kupcie tą samą płytę z logiem i bez sobie porównajcie

http://www.exactaudiocopy.de/

Tym programem zgrywamy do wav i jest możliwość porównania. Porównujemy dwa plik wav i program podaje czy są to te same pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

 

czy np. rip z Vinyla do FLAC'a w formacie (24-bit/96kHz & Artwork) bedzie pozniej po wypaleniu na CD poprawnie odczytany przez odtwarzacz samochodowy?

 

szukam teraz na AVAX'ie jakis plytek i trafiłem na kategorie EXtreme HQ i wiekszość jest wlasnie w w/w formacie.

 

DLa przykladu podam link http://avaxhome.ws/music/blues/ericclapton...t_japvinyl.html

 

Jesli jest niezgodny z regulaminem pls modków o usunięcie, głównie chodzi mi o interpretacji kogos bardziej oblatanego w temacie czy tak przygotowane FLAC'i są mozliwe do odsłuchu w zwykłym odtwarzaczu CD samochodowym czy trzeba szukac wersji (16-bit/44,1kHz & Artwork)

 

pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to pewnie jest płyta super audio cd, czyli jest dźwięk 5 kanałowy. Też tą płytę kiedyś ściągnąłem, da się też ją przerobić, na stereo, ale już nie pamiętam jak to zrobiłem.

 

no i wlasnie o tym pisalem w swoim powyzszym poscie, czyli jak gdzies znajde wlasnie taka wersje to jest albo do przerobienia albo jest tez dostepna jako FLAC w 16-bit/44,1kHz i taką ściągać ze nagrać jako Audio CD.

Cholera wie jak sie zachowa (24-bit/96Khz) przy wypaleniu jako Audio CD (czy konwerter nie "doda" czegoś ekstra od siebie :D )

 

[ Dodano: 2010-04-08, 07:54 ]

Bo to pewnie jest płyta super audio cd, czyli jest dźwięk 5 kanałowy. Też tą płytę kiedyś ściągnąłem, da się też ją przerobić, na stereo, ale już nie pamiętam jak to zrobiłem.

 

Da się w ogóle przegrać/zrzucić SACD ??

 

Pewnie sie da, nie jestem pewien ale chyba juz m.in. Clarion HX-D1 potrafił takie plyty poprawnie odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, nie wiem czy nie pomyliłeś z HDCD :D

 

Szczerze , to nie widzialem samochodowego odtwarzacza który by łyknął SACD. Co innego jak jest hybryda, gdzie na jednej warstwie masz materiał SACD, a na drugiej zwykłe audio.

 

Przegrać SACD na audio pewnie się jakoś da, bo widać w sieci różnej maści rip-y. Z tego co się orientuję to SACD na SACD przegrać sie raczej nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, nie wiem czy nie pomyliłeś z HDCD http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Szczerze , to nie widzialem samochodowego odtwarzacza który by łyknął SACD. Co innego jak jest hybryda, gdzie na jednej warstwie masz materiał SACD, a na drugiej zwykłe audio.

 

Przegrać SACD na audio pewnie się jakoś da, bo widać w sieci różnej maści rip-y. Z tego co się orientuję to SACD na SACD przegrać sie raczej nie da.

 

pewnie pomyliłem :D nie szukałem tego ale wiem ze cos tam juz Clarek odczytywał :D Ja wlasnie troche wczoraj pogrzebalem na avax'ie i dzisiaj potargam troche "stuff'u" i zobacze jak chulają te wersje japonskie niektorych płytek. Moze cos na spota przytargam w niedziele po szkole i wprawne ucho oceni czy jest "zajebiaszczo' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na mądrej wikipedii to płyta hdcd powinna być normalnie odpalona przez zwykły odtwarzacz, a z tą płytą sacd to pamiętam że to była zabawa w pliku cue i poprostu wymuszenie nagrania tylko dwóch kanałów.

Disaster tą płytkę claptona polecam fajnie nagrana, już jakiś czas temu sobie ściągłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster tą płytkę claptona polecam fajnie nagrana, już jakiś czas temu sobie ściągłem :D

 

spoko własnie jakies takie płyty sobie powybierałem. Nie jest to moja muzyka, ktorą słucham na codzien ale od czasu do czasu mam ochotę na cos ambitniejszego :D Poza tym zobacze jak z jakoscią z tych Japonskich wersji.... bo obecnie ten topic i link, ktory podesłal tutaj Raadek totalnie zniechęcił mnie do kupowania orginałów.

50 PLN ja z chęcią zapłace za płyte ale niech on będzie w takiej jakości jak kiedyś to robili........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...