Skocz do zawartości

Nietypowa zabudowa


arek07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zamiar zabudować 2 głośniki woofery helix db62.1 pomiędzy siedzeniami u kolegi w busie i podsunełem mu pomysł żeby zabudować je narazie między siedzeniami bo ma zamiar go sprzedać wkrótce.

 

podsiadam płyte mdf i teraz zastanawiam jaki powinien być litrarz żeby one dobrze grały?

chciałem zrobić 2 głośniki obok siebie a w środek wstawić przegrode

 

co sądzicie o tym pomyśle? :|

post-1-1212942773.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałbym żebyście pomogli mi to jakoś wyliczyć i zaprojektować :|

za siedzeniami jest przegroda więc jedynie co to tylko między siedzeniami

 

wymiary to , mdf 12mm

 

1) głośniki to helix db62.1, małe info:

2) parametry to -moc ciągła/szczytowa 50 W/100W

-skuteczność 90 dB

-pasmo przenoszenia 60 Hz - 22 kHz

-średnica otworu montażowego 143 mm

-głębokość montażowa 61mm

3) muzyka klubowa

4) materiał to mdf 12mm

5) wymiary jakimi dysponuje to 38 szerokość, 20 wysokość, 34 głębokość

6) auto to dostawaczak z przegrodą VW T4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm napisz wszytkie dane wedlug regulaminu -> http://strefacaraudio.pl/forum/topics13/re...-wejd-vt328.htm bo nikt Ci nie wyliczy takiej obudowy hehe :)a co do wymiaru bagaznika jak tam jezst w regulaminie to mozesz podac docelowe przyblizone badz maxymalne wymiary skrzynki :| pozdroowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj najlepiej może napisać Dave. Miał skrzynkę z RE wygłuszoną a później wyją wygłuszenie i bas się poprawił. Nie każdy głośnik lubi grać w wygłuszonej skrzynce.

Z moich obserwacji wynika że wygłuszenie daje bardziej płytki bas tak jakby głośnik grał za kotarą. Akcja przeprowadzona na seryjnych głośnikach opla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Też mam busa i podobny pomysł więc przyłącze się do wątku:)

Chcę zrobić 2 takie obudowy(tylko bardziej płaskie) po jednym helixe db 62.1 + tweetery i umieścić je po dwóch stronach busa jako kolumny.Dźwięk powinien być chyba lepszy niż próby montażu w boczkach z płyty pilśniowej.Chcę mieć poprawny na ile się da bas.Duży sub odpada bo ma za mocny bas(głównie słucham radia i muzyka pop i rock,a potężny bas suba nie wchodzi w grę).Zestaw zasilę tylko radiem,mam dostać jakiegoś blaupunkta od znajomego.Bus to 9 osobowy T4 ,a kolumienki będą wisiały z tyłu.Jak to może się spisać?Przód jeszcze w planach a standartowe miejsce w podszybiu ma niestety 100mm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...