Skocz do zawartości

Alternatywa GMS-01


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Tak się zastanawiam nad tym czy warto dopłacać do GMS01 (celem wygłuszenia boczków, ew. podłogi) czy może wziąć coś takiego LINK:?:

Hmmm w GMSie masz dobry klej, więc bez problemów szybko i sprawnie przykleisz matę.

 

Można spróbować kupić arkusz i jakoś kleić to na klej, aby się trzymało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/apama-mata-akustyczna-wygluszenie-maski-silnika-i1441353537.html

 

Mam to, ale dzisiaj kupiłbym GMS. Ostatnio podnosiłem troszkę tapicerki na podłodze koło grodzi i się to kruszy. Nie wiem jak w drzwiach w środku, bo mam to. Kiedyś tam będę robił jeszcze drzwi, to zdam relację.

 

Kup sobie Kamil kawałek, zobacz co to jest. Klej nie jest najlepszy i dużą wadą jest to, że jest dość sztywna, tzn normalnie jest ona zrolowana i jak chce się ją położyć na płaskim, to boki chcą odchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Kamil kawałek, zobacz co to jest. Klej nie jest najlepszy i dużą wadą jest to, że jest dość sztywna, tzn normalnie jest ona zrolowana i jak chce się ją położyć na płaskim, to boki chcą odchodzić.

To z miejsca dziękuję :)

 

Z GMS'a chciałem zerwać gąbkę:

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/09452d32f6e8e6ea418d8ba38c496fba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile klej to najmniej ważna sprawa, gdyż można kupić sporo taniej ten materiał bez kleju i samemu go nałożyć, to może kup sobie kawałek tego materiału, pomacasz, pognieciesz, będziesz wiedział co to warte.

To GMS 01 czy 02? Czymś one się różnią prócz troszkę grubością?

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i jakie mają najlepsze zastosowania. Który do wnętrza drzwi a który na tapicerkę?

No to odliczamy, aż pojawi się nasz znawca mat GMS :P i opisze dokładnie każdą z mat :)

 

Różnią się one grubością :)

 

GMS-01 grubość 4mm cienka pianka butylowa z komórkami zamknietymi wymiaray 100cm x 50cm

GMS02 grubość 5mm pianka butylowa o strukturze komórek otwartych,, absorbcyjna'' taka jak DYNALINER DYNAMAT

GMS-03 grubość 7mm 3 warstwowa mata z warstwą butylu o grubości 2mm folia aluminiowa i pianka o strukturze zamknietej

GMS-022 grubość 11mm pianka o strukturze komórek otwartych jak GMS 02. ,,absorbcyjna''

 

GMS 04- 2mm butylu z folią alumium zaktes do 100 stopnii C

GMS 05 1,5mm butylu ze specjalnymi dodatkami zwiększającymi temperaturę pracy do 180 stopini i folia alu gruba z dodtakirem stopu

aluminuim 7001 T6 takiego jak w DYNAPLATE do DB DRAG .

 

Cechy charakterystyczne pianki są bardzo lekkie z czystego butylu bardzo dobże tłumią śweitnie się kleją dzieki klejowi firmy 3M , wytwarzana jest w fabryce oddalonej o 100m od fabryki która produkuje dla Dynamat , i kożysta z tego samego dotawcy komponentów a mianowicie z jednego z największych koncernów chemicznych w Chinach ,

 

 

To bardzo dobre produkty w przystępnych cenach, i tyle.

Poniżej zdjęcie z HongKongu jeżeli co niektórzy myslą ,że to Chińszczyzna to Philips,Alpine, Clarion,Morel,DLS,Samsung,Sony, to tez chińsczyzna bo

wytwarzana jest w Kraju Kwitnącej Wiśni to muszą zwreyfikowac swój pogląd w trybie szybkim :P

 

Jeżeli chodzi o paramerty wytłumienia , stratności i wtracania bo takie obowiązują dla pianek dla warst butylowych ACF Acoustic Loss Factor ,

moje zdanie jest takie że każdw parametry można naciągnąć w potrzebną stronę tzn. kiedyś kilka osób dokonywało pomiarów TS głosnika tego samego znanej firmy X, I pomiary różniły się z dokładnością do 3db a to już daleko poza normą słyszaną także , każda firma zrobi badania w swoim labolatorium i nawet później zrobisz na własną rękę i na pewno będą inne na + lub na - dla produktu, ja sprawdziłem wielokrotnie że bardzo dobże tłumią i słychać nawet jak bagażnik wyklei się samą pianką bo tak też robiłem także działają i słychać to dosyć mocno, a płacenie za produkt który świeci parametrami zapewne naciagniętymi ostro i nie masz pewności czy tą róznice jesteś w stanie usłyszeć ,....

co do tego wyklejania to nie robisz gniazdka dla głośnika żeby mu było ciepło i muszisz go otulić tylko czy okleisz co do milimetra powierzchnie za głośnikiem czy 60-70% blachy która daje rezonans czy nakleisz całą mate z logo czy bez ,

to można powiedzieć że różnicy ucho ludzkie już nie wychwyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt - zaczalem sie teraz zastanawiac nad moim planem uzycia GMS-02 na dachu (polozonego na alu-butyl).

 

Na "suficie" podczas zmian temperatu tez sie potrafi pewnie cos tam skroplic - moze w takim wypadku nie ryzykowac i wrzucic GMS-01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod tapicerkę stosuję 02 i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem.

Co innego wewnątrz drzwi gdzie mamy wodę podczas deszczu i to w ilościach dość dużych - tam bym nie ryzykował msn-wink.gif

 

Na "suficie" podczas zmian temperatu tez sie potrafi pewnie cos tam skroplic - moze w takim wypadku nie ryzykowac i wrzucic GMS-01?

Jeżeli tam tak by się strasznie woda skraplała to oryginalna podsufitka też by gniła msn-wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...