Skocz do zawartości

Wygłuszanie Fiata 126p (malucha)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Tak jak w temacie,znajomy odrestaurował malucha, min ma położony lakier metaliczny.

Pomijam fakt opłacalności tego przedsięwzięcia, ale taką ma fanaberię.

 

Będę instalował w nim sprzęt car audio, tj Rockford Fosgate Prime r400-4 + r1652-s + R1S410.

 

Zastanawiam się czy wygłuszanie całego malucha tj, drzwi dach podłoga, boczki, ogólnie całość środka "po taniości" taśmą dekarską ma sens ? Czy może zastosować jakieś maty typu boll ?

 

Prosiłbym o wskazówki, raczej będzie ciężko na montaż dynamata extreme czy chociażby mat stp na całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekarka nie splywa, skad wiem to na pewno? bo na probe i po to by sobie udowodnic, ze tak jest przykleilem kawal maty pod maske zaraz nad silnikiem jakiesj 3-4cm od silnika sie znajduje jak maska zamknieta i jakos nie ma zamiaru slynac nawet jak silnik goracy. Co do usztywnienia, efektu przyspawania wzmocnien do blachy nie osiagniesz...

 

swego czasu ojciec w maluchu zeby bylo ciszej pod cala tylnia kanape watoliny chyba z 5kg wepchal, ale niewiele to dalo :P

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszek ma małe zapotrzebowanie na prąd ;) Ten wzmacniacz także jakąś potęgą nie jest ;)

 

Wszystko wyjdzie w praniu, zastanawiałem się też nad tą kwestią.. wg certyfikatu ma 347W RMS, bezpieczniki 2x 25A,

Maluch jest całkowicie odmalowany, każda część silnika została solidnie wyczyszczona co do jednej śrubki był rozebrany w drobny mak, łącznie z regeneracją alternatora szczotek itp itd.

 

Ogólnie też pomysł z maluchem jest z deczka poroniony, ale to już nie moje auto i nie moje pieniądze, zostałem poproszony o montaż w.w sprzętu także proszę was o porady wobec tego wehikułu czasu.

Edytowane przez Przemeksik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly alternatorek bylby wskazany jakies 40-60A ale jakie to obciazenie dla Kaszlaka kiedy sie zalaczy dmuchawe, swiatla, radio i wmzmacniacz, przy czym wlaczamy swiatlo STOP jak hamujemy i jeszcze kierunek do tego...

 

tak z ciekawosci zapytam, ile taki remont kapitalny go (kolege) kosztowal?? sam muyslalem o takim pomysle, zeby na niedziele pojechac na spacer takim czyms :)

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly alternatorek bylby wskazany jakies 40-60A ale jakie to obciazenie dla Kaszlaka kiedy sie zalaczy dmuchawe, swiatla, radio i wmzmacniacz, przy czym wlaczamy swiatlo STOP jak hamujemy i jeszcze kierunek do tego...

 

tak z ciekawosci zapytam, ile taki remont kapitalny go (kolege) kosztowal?? sam muyslalem o takim pomysle, zeby na niedziele pojechac na spacer takim czyms :)

 

Z tego co wiem zapłacił 2500zł za malowanie, tylko malowana była całość (dostarczył do warsztatu samą karoserię) czyli środek i malowanie zewnętrzne.

 

Potem zabezpieczył całe podwozie sam, a z racji tego iż interesuje się mechaniką przez ok rok czasu rozebrał cały silnik, oddał głowice do planowania i dzień w dzień czyścił poszczególne elementy... Już malec jest na chodzie więc zabiera się za audio, potem jeszcze modernizacja środka czyli obszywanie tapicerki itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...