Skocz do zawartości

Radio + subik dla zwykłego zjadacza chleba (max 1000).


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pora coś kupić, pora coś wymienić. Do rzeczy. Chciałbym do swojego zestawu kupić mały subik i wymienić radio, bo stare zaczęło się sypać (problemy z windą, wyświetlaczem, resetowaniem się). Zestaw, który posiadam do tej pory kupiłem również dzięki Wam, ale miałem też możliwość odsłuchu, więc kota w worku nie brałem. Całość wygląda tak:

 

Radio - JVC sh-9101

zestaw odseparowany przód - el 6 comp

wzmacniacz - axton c500x4

 

Wszystko, jak widzicie, mocno w budżecie. Z wygłuszeniem drzwi było podobnie i poradziłem sobie przy pomocy 1,5 rolki Soudala ;) Wszystko to jeździ w Hondzie Civic V generacji w hatchbacku, więc autku małym.

 

Budżet na teraz: 1000zł na 2 klocki

 

Co będzie słuchane: 50% pop i jakieś nowe płyty z MTV, Viva bla bla bla (jak będę jeździł z dziewczyną) oraz 50% reggae, chillout, dancehall. Potrzebuję czegoś co zagra mi muzykalnie, nie zadudni i nie zagłuszy mi całości. Potrzebuję miękkiego, łagodnego basu, którego można słuchać przez 2-3 godziny jazdy i nie odpadają uszy.

 

W związku z tym, że wzmacniacza nie zamierzam zmieniać, to w wyborze suba ogranicza mnie w znacznym stopniu moc. Z drugiej strony myślę, że w hatchbacku nie będzie problemu z przedostaniem się basu (który nota bene ma być tylko uzupełnieniem w tym zestawie!) do środka kabiny. Moc tego Axtona w mostku wg producenta to 200w RMS. Żeby nie było tak różowo, to wyczytałem że daje tak naprawdę 150W :) Suma sumarum - moja propozycja w kategorii subik to: IT MDS 08 (standardzik, nie?).

 

Teraz radio.

Z Jvc byłem bardzo zadowolony dopóki nie zaczęło się psuć. Wymagam czegoś podobnego bądź lepszego, żeby nie zmieniać za chwilę ponownie. Tutaj już chciałbym zdać się na Was, gdyż jestem mocno w plecy z tematem. Myślałem o jakimś Clarionie z siódemeczką z przodu;) Przez myśl przewinął mi się też Kenwood KDC-BT6544.

Radio i sub mogą być jak najbardziej używkami, choć w wypadku IT i Kenwooda zmieściłbym się pewnie w kwocie kupując nowe. Acha, jeśli to w czymś pomoże, to jestem z Zielonej Góry. Widziałem, że jest jeden sprzedający na allegro, co sprzedaje w dobrych cenach MDS 08 w obudowach B-R.

 

No ok, tyle. Teraz proszę o Wasze sugestie, propozycje itd. Zapewne zaraz ktoś poleci jakieś Alpine z serii CDA. Nie wypisałem ich wyżej, tylko dlatego, że (wstyd się przyznać) nie słuchałem ich jeszcze ani razu...

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Edytowane przez Piroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale sprzedam jest Kenwood XXV-01D, nad nim bym się zastanowił, bo cena na prawdę dobra, a zagra lepiej niż ten nowy, którego wymieniłeś.

IT powinien być ok, mocowo jak i jakościowo nie powinno być tragedii, na chwilę obecną ciężko mi myśleć nad innym głośnikiem, jeszcze śpie :P

Ale Twój wybór wcale nie jest najgorszy co do suba, tylko nad radiem się zastanów, bo XXV-01D to mocno przyszłościowa jednostka.

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie samo autko i tez mialem niedawno taki dylemat jak Ty masz teraz. Jednak nie skusilem sie na MDS IT 08, bo w czarnej nucie lubie jak subik potrafi rzucic miskiem :) Po dluzszym poszukiwaniu zdecydowalem sie w ciemno na stara szkole subow na papierowej membranie. Kierowalem sie szybkoscia gry, tym zeby sie nie gubil w rocku. Papierowy JBL DS120 spelnil moje oczekiwania co do uzupelnienia pasma w budzecie jaki mialem. Gra w closed, otrzymuje 220W RMS z pioneera gm-x904- dla mnie w tym aucie jest wystarczajacy, potraafi tez pierdnac jak potrzeba, ale juz mi przeszlo jezdzenie z lupaniem w bagazniku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...