Skocz do zawartości

Zmiana XES-M1 na np. DLS A2


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Myślę sobie gdzieś tam dalekoterminowo czym można by zastąpić tego soniaka, ponieważ raz: młody już nie jest i ryzyko awarii dosyć spore, dwa: piec żeby zaczął grać tak jak trzeba musi się rozgrzać co zajmuje mu jakieś pół godziny (dojazdy do pracy zajmują mi około 25 minut :) ), więc rzadko kiedy słyszę jego możliwości.

 

Drugi piec w instalacji to DLS A5, więc siłą rzeczy wypada na DLS A2 ale czy zagra on na podobnym poziomie co XES? Obecnie zasilam nim średniaki i tweetery. Szukam czegoś co zagra na podobnym lub wyższym/lepszym poziomie co M1 ale zgra się też sensownie z A5 :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

A nie myślałeś oddać M1 do spa żeby pomierzyli wszystko i ewentualnie wymienili coś.

Rozmawiałem z paroma ludźmi o M1 ale o tym ze dopiero po "podgrzaniu" zaczyna grać to nie wiedziałem,tylko większość z nich miała go właśnie po SPA. Moze kwestia wymiany paru elementów.Skoro pasuje Ci brzmieniowo ja bym od tego zaczął.

Edytowane przez zola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym nagrzaniu jest ...cholera jak jadę na zimno to jakoś tak "inaczej gra" . Czy to jest 30 min? Nie jestem w stanie powiedzieć ale inaczej na bank gra. Czy to jest wada? Pewnie kilka osób czytając o zamianie złapało się za głowę ale co zrobić? Twoje klocki i to Ty masz być zadowolony . Dodam że ja też wymieniłem niedawno "coś" za "coś" i ta osoba dalej nie może uwierzyć że się zamieniłem ot tak ... po prostu to drugie "coś" było mi bliższe :)

 

PS: może przed jazdą odpal na 15 min sprzęt aby się zagrzał przed jazdą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie powiedzieć ale inaczej na bank gra. Czy to jest wada?

 

Ależ to same glośniki na zimno brzmią ..inaczej :) Dochodzi takze zmiana punktu pracy tranzystorow pod wplywem temperatury ale wydaje mi sie ze powinno byc to kompensowane... moze starsze sprzety tak maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie jak jest sprzęt "zimny" ,chodzi w szczególności o wofer,na wysokim nie zauważyłem,gra troszkę inaczej,na mój gust to norma bo jak auto stoi na dworze i są niższe temperatury to zawias sztywnieje i trzeba go trochę rozruszać,ale to krótka chwila jest,no i u mnie uruchomić p99r jak jest ok -10 to już lipa,trzeba się ładnie namęczyć żeby załapał :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -10 moje wooferki pukaja jakby ktos w tekture walil a suba w ogole nie slychac ( zanim ktos powie ze tak ma byc to mowie ja - ma racje :P )

Co do wooferów to naturalnie się z tym zgadzam, podpisuję się pod tym obiema ręcami i nogami, trzeba je na początku trochę rozruszać :P

Ale co do suba, to tego zjawiska u siebie nie zauważyłem ?

Może już taki głuchy jestem ?!

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wooferów to naturalnie się z tym zgadzam, podpisuję się pod tym obiema ręcami i nogami, trzeba je na początku trochę rozruszać :P

Ale co do suba, to tego zjawiska u siebie nie zauważyłem ?

Może już taki głuchy jestem ?!

 

 

Jeszcze zalezy jakiego i jak w ogole masz suba ustawionego ;) U mnie odrobine uzupelnia przod wiec nie jest to jakas drastyczna roznica - po prostu wtedy "zlewa" sie z pukaniem wooferow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze. Xes`a naprawdę ciężko zastąpić... Ja słuchałem masę różnych klocków ale decyzja zapadła dopiero o wymianie na x2400.2GE. A i tak mi go czasem brakuje. Fakt faktem, że ciepły gra lepiej ale nawet świeżo po odpaleniu słychać, że ma coś w sobie ten niewielki piecyk z wielkimi możliwościami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze raz, że M1 napędza mi średniaki i tweetery bez wooferów :)Druga sprawa to z nim wszystko ok, więc do SPA go raczej na razie odsyłać nie będę. Trzecia to nie jest tak, że przez pierwsze 30 minut nie gra albo gra słabo a po tych 30 minutach (mniej więcej, może być to 20-35 minut) nagle robi się mega jakość, jest to dosyć subtelne ale bym wolał, żeby od razu grał tak jak po nagrzaniu (albo, żeby się krócej nagrzewał, np. z max 10 minut :) ) W miarę możliwości odsłucham jakiś innych porównywalnych piecy i zobaczę czy XES zostanie czy go zmienię. Dzięki za sugestie :ok: Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórych webasto np.

 

Webasto powiadasz ? Mam Ci takowe cosik na pokładzie busa i użytkuję sumiennie 15-30min przed odpalaniem po dłuższym postoju , więc może wystarczy skierować strumień ciepłego powietrza na M1 (to max 60cm jakiejś giętkiej rury ) ? Taaa wiem , wiem to ma zapewne podłoże "nagrzania czegoś tam elektronicznego" , a nie ocieplić radiator od zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze raz, że M1 napędza mi średniaki i tweetery bez wooferów :)Druga sprawa to z nim wszystko ok, więc do SPA go raczej na razie odsyłać nie będę. Trzecia to nie jest tak, że przez pierwsze 30 minut nie gra albo gra słabo a po tych 30 minutach (mniej więcej, może być to 20-35 minut) nagle robi się mega jakość, jest to dosyć subtelne ale bym wolał, żeby od razu grał tak jak po nagrzaniu (albo, żeby się krócej nagrzewał, np. z max 10 minut :) ) W miarę możliwości odsłucham jakiś innych porównywalnych piecy i zobaczę czy XES zostanie czy go zmienię. Dzięki za sugestie :ok:

 

 

co to znaczy "mega jakość" ????

 

 

uwielbiam te bzdurne określenia.

 

 

Co do twojego pieca Wąż przerabiał je tak dogrzewały sie szybciej , oczywiście za cene trwałości. Pewnie to nadal robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "mega jakość" ????

uwielbiam te bzdurne określenia.

Wg. Wikipedii

 

Jakość (jednostka - 1 Jakość (1Jak)) - miara psychoakustycznego samozadowolenia i realizacji, jaką osiąga osoba używająca danego sprzętu audio. Skala pomiarowa nie została dokładnie ustalona, wiadomo natomiast, że osiąga wartości MJak 10^6 a w niektórych przypadkach GJak 10^9.

 

Pojęcia pokrewne:

System jakościowy - System audio składający się z komponentów wysokiej jakości. Często projektowany z pominięciem praw fizyki i logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...