Skocz do zawartości

hertz hsk i pomoc w doborze wzmacniacza


dziubek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać na forum. Serwus!!! :)

Przejdźmy do sedna sprawy, już prawie zdecydowałem się na wyżej wymienione Hertze, tylko problem jest z ich napędzeniem. I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy takie wzmacniacze jak Audison SRX2.1 lub u-dimension Glow 2075 nie będą za słabe. HSK mają 125W RMS , natomiast te wzmacniacze ok. 80W RMS. Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak być mile przywitany :/

Używałem tej opcji. Jednak nie znalazłem, informacji dotyczącej wyżej wymienionych wzmaków(być może jakoś mi to umknęło),lecz wyczytałem że moc to nie wszystko i liczy się również jakość watów. Audison i u-dimension są to raczej polecane firmy, więc wydywało mi się ze lepszym wyborem będzie słabszy mocą a lepszy jakością (np od magnatów, carpowerów czy crunch). A propo tych HSK to tez są podzielone opinie jedni uważają że nawet 60W ze starej Alpine starczy.

 

Chciałbym wydać do 500zł na nowy sprzęt, ale w sumie dobrze by było też trafić jakąś używke za 300-400zł. Jednak wolałbym chyba nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać za nówkę? Alpine V12 MRV-1005 jest wystawiona za 450 zł, 100 watt z niej powinno wystarczyć do HSK.

Alpine PMX-F640 a co myślicie o tym modelu, w mostku by dało radę. A co sadzicie o wzmacniaczach ground zero i crunch (teraz zobaczyłem, ze to z koncernu HiFonics)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć podepne się pod temat bo też mam ten dylemat.Mam radio kena 5544u. Chciałem zakupić do HSK alpine 3544 która jest obecnie na alle.. ale sprzedający odradził mi go do tego zestawu, ponieważ mówi żebym musiał same woofery puścić z alpiny a tweetery z radia, kombinować ze zwrotką oryginalną i wtedy byłoby to poprawnie tzn nie za ostro na górze a przez tradycyjne podłączenie przez ori zwrotke się ten wzmacniacz nie nadaje. Jest laikiem jeśli chodzi o CA i chciałem to zrobić jak najprościej, bez przerabiania niczego. Czy kolega ma racje, czy szukać innego pieca, nie alpiny bo podobno wszystkie tak ostrzą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Alpine V12 F303, zestaw głośników MB Quart PVI 216 + clarion drx960 - jest ostro pod tym wzmacniaczem, pobawiłem się zwrotnicą, puściłem 6db/oct dla tweeterów zamiast 12db/oct i uspokoiło się, wcześniej było podpięte pod Kenwood KDC-W3040G + dsp pioneer deq 9200 + alpine V12 i było łagodniej - dużo zależy od jednostki, ja zmieniam tą Alpine bo jest mało szczegółowa i za bardzo ostrzy, możesz pobawić się w przeróbke oryginalnych zwrotnic, podzielić LP 6db/oct i HP 6db/oct w fabrycznych z tego co widze jest 12/12 przy 3,3khz, jak będą ukierunkowane tweetery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej sobie odpuścić tego wzmaka, tweetery docelowo będa w trojkatch lusterek narazie w podszybiu. Wiem, że świetnie by się do tego zestawu nadawał sony 10020 ale dostać go jest bardzo ciężko. Albo vr209 ale za tego trzeba już 600 zł wyłożyć conajmniej. A ja sobie założyłem dać 400 zł za wzmaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DonVito - mój nick z innych for :( (hehe)

Z Keniem nie musi być tak bardzo ostro. Ja podpinałem Dego PO650 pod Alpine 3549 oraz XM-10200 i na górze przy Keniu W7534 aż takiej wielkiej różnicy nie słyszałem ale... są gusta i gusta..., jedno ucho słyszy coś w sposób "x" a inne w sposób "y" i jednemu podoba się x a drugiemu y :) Wiec najbezpieczniej to posłuchać kilku zestawów na "własne ucho"

Edytowane przez Dreamerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć o wzmaku ROCKFORD FOSGATE R300-4. W mostku ma 150 RMS(znając rockforda pewnie ok. 170W). Jeszcze niedawno chodziły one po 750-800zł, teraz nowego można kupić za 500.

 

Seria wzmakow PRIME to niestety produkt skierowany dla car audiowcow z media marketu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...