Skocz do zawartości

Podpowiedzi dotyczace montazu CA w A4


audica44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Audi A4 B5 98r. Chciałbym zmienić głośniki, oraz zakupić wzmacniacze i subwoofer. Instalka ma być pełen budzet, ale tak, zeby nie było kaszany. Radio mam z poprzedniego wozu, a mianowicie alpine cda 9812(kupiłem je w igła stanie i dlatego zostaje, bo dbam o nie). Drzwi: chciałbym wykleic dekarka, chyba, ze usłysze roznice jak bym wykleił gms04? Kompletnie nie mam zamiaru sie bawic w inwestycje w panele, czy przerabianie boczkow, dlatego zakupiłem mate szklana z zwyica i bede wyklejał cały boczek od wewnatrz, zeby go usztywnic, na to dam jakas mate(prosiłbym o porade czym by mozna wykleic. Głosniki chciałbym wsadzic jakies 13cm, np:

Morel Maximo 5.2 - ew. cos innego w tej cenie. Wooferki z tego zestawu dałbym pod alpine 3525. Tweetery natomiast, zeby nie koły za bardzo dałbym np pod sony xm3520. Wszystkie wzmaki zabudowałbym tak jak ma to jeden z kolegow zrobione na tym forum w audi a3(zrobiłbym taka jakby scianke za siedzeniami do ktorej bym przykrecił wszystkie wzmaki. Pozostaje kwestia subwoofera i wzmacniacza do niego. Kable zasilajace bede kładł chyba 25mm2, do tego rozdzielacz i do kazdego wzmaka 10mm2. Powiedzcie jak sub musiałbym dać, zeby uzupełniał mi przód? :) Lubie jak bassik jest mieciutki i nisko schodzacy ;) Ile taka sekcja niskotonowa moze kosztowac? Nigdy nie miałem sedana, dlatego nie wiem jakie głosniki dobrze zagraja w takim bagaju i w takiej karoserii. Prosiłbym tez o porady czy powyzsze zestawienie ma sens wogole? Dodam, ze nie jestem zadnym audiofilem, chciałbym poprostu lepszy przod i subik.

Serdecznie pozdrawiam.

 

Pomoze ktoś, bardzo bym prosił, wiem, ze jestem nowy, ale jednak mimo wszystko bym prosił o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dlatego pomyslałem, zeby zrobic tak:

1. usztywnic ten boczek mata szklana z zwyica

2. na to nakleic jakas mate , zeby jeszcze usztywnic

3. montaz 13cm w boczek w ori miejsce

 

co o tym myslicie? wtedy jest po kosztach, ale jak to bedzie grac?

 

Chyba, ze by zrobił w taki sposob jak kolega maxtz:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic923483.html

 

co teraz powiecie? :) lepiej? A i nie było tak drogo, bo te dystanse sam bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co teraz powiecie? :) lepiej? A i nie było tak drogo, bo te dystanse sam bym zrobił.

 

Lepszego rozwiązania nie znajdziesz. Co do basu to raczej celuj w coś 10". Przy basie jaki opisujesz pewnie sporo osób poleci Ci skrzynię BR (ale to zostawiam już innym).

 

P.S. W przypadku głośników 16 to, te które są w fotorelacji (i zamykają się przy nich szyby) jak dla mnie na starsze czasy grały całkiem przyjemnie :zawstydzony: chociaż chodzą opinie, że lepiej sprawuje się wersja ES (i chyba ma bardziej rozbudowaną zwrotkę :?:)

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie rozwiazanie bedzie ok?

Takie rożwiązanie bedzie :ok:

Masz fajną foto relacje z montażu,reszta roboty należy do Ciebie i jak tą wiedzę wykorzystasz.Torszkę roboty i wysiłku niestety trzeba włożyć jak się chce osiągnąć upragniony cel. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dlatego pomyslałem, zeby zrobic tak:

1. usztywnic ten boczek mata szklana z zwyica

2. na to nakleic jakas mate , zeby jeszcze usztywnic

3. montaz 13cm w boczek w ori miejsce

 

co o tym myslicie? wtedy jest po kosztach, ale jak to bedzie grac?

Moim zdaniem trochę szkoda czasu i pieniędzy aby potem pakować 13-tki splash.gif

 

Chyba, ze by zrobił w taki sposob jak kolega maxtz:

http://www.elektroda...opic923483.html

Te sposób jest jakąś alternatywą ale niestety też ma wady - duża część dźwięku z woofera zostaje pod tapicerką (mała oryginalna maskownica) co powoduje znaczną utratę na jakości dźwięku jak i rezonansy tapicerki.

plusem takiego rozwiązania jest to że jak drzwi w środku już zrobisz porządnie to woofer wyciągnąć na wierzch zawsze możesz w późniejszym terminienaughty.gif

Podsumowując auto to nie jest łatwym materiałem pod CA i trzeba się sporo namęczyć jeżeli ma grać poprawnie msn-wink.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Załozmy, ze kupie jakis zestaw 2 way odseparowany, to czy bede mogł pozniej zrobic 3way?

2. Jaki zestaw do 400zł jest godny polecenia?

3. Czy jak podłacze woofery z powyzszego zestawu przez zwrotnice do alpine 3525, to gdzie kupić zwrotnice to tweeterów, ktore podłacze pod sony xm3520?

4. Jaki sub da troche jakosci i bedzie go słychac w audi a4? Bedzie kosztował max 300-400zł/bedzie uzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, po obejrzeniu fotorelacji kolegi massiv88, doszedłem do wniosku, ze mozna ładnie zrobic panele na drzwi i teraz tak podsumowujac:

 

Pierwszy etap:

- Wygłuszam drzwi matami boll

- Kłade kable

- Montaz dystansu

Drugi etap:

- Zakup morel maximo 6.2 oraz ich montaz

Trzeci etap:

- Zakup suba RE Audio SR-10 D2

Czwarty etap:

- Kupno wzmaka pod suba

Piaty etap:

- Wcyiagniecie głośników przed tapicerke

 

Teraz pytania:

- Jaki wzmak kupić do napedzania RE Audio SR-10 D2?? ;) tak do 400zł za uzywke

- Jaki kabel zasilajacy połozyc, zeby dał rade popłynac prad do RE Audio SR-10 D2, oraz do morelek? :) 25mm starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR + Maximo pod radiem - nie widzę tego.

Sub będzie dominatorem, a to ma być uzupełnienie przodu.

 

Nie jestem pwien ale z ostatniego zdania można wywnioskować że chyba przód będzie zasilany jednak jakimś wzmacniaczem:

- Jaki kabel zasilajacy połozyc, zeby dał rade popłynac prad do RE Audio SR-10 D2, oraz do morelek? :) 25mm starczy?

Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pwien ale z ostatniego zdania można wywnioskować że chyba przód będzie zasilany jednak jakimś wzmacniaczem

 

dlatego poczytałem górny post i w ślinotoku dobrnąłem do XM3520 + 3525, nie mniej jednak nadal twierdzę że SR będzie dominatorem, albo będzie go musiał kolega temperować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dlatego pomyslałem, zeby zrobic tak:

1. usztywnic ten boczek mata szklana z zwyica

2. na to nakleic jakas mate , zeby jeszcze usztywnic

3. montaz 13cm w boczek w ori miejsce

Jak się do roboty przyłożysz to drzwi ładnie zagrają, nie powinieneś mieć powodów do narzekań, moim zdaniem budżetowe rozwiązanie dające pozytywne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi beda głuszone dekarka, ale w a4 trzeba mocno kombinowac z montazem głosnikow w drzwiach

 

Panowie, a ile bym musiał kupić tych mat, zeby wykleic nimi dobrze przednie drzwi w a4 b5 sedan?

STP silver

http://allegro.pl/mata-maty-stp-silver-vibroplast-szt-audiobas-i1423810475.html

 

bo moze warto dołozyc bedzie jak nie wyjdzie duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...