Skocz do zawartości

Glosniki komputerowe strzelaja przy zal/wyl kompa :/


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Mam nie lada problem :D Otoz mam glosniki Creativa 2+1 (nie wazne, na wszystkich sie tak dzieje) i przy zalaczaniu/wylaczaniu kompa mam charakterystyczny strzal :suchy: Oczywisie dzieje sie tak jak glosniki sa zalaczone.. Dodam, ze mieszkam w starym budownictwie ze stara instalacja i gniazdka pewnie nie sa uziemione.. Tak samo na monitorze mam takie jakby paseczki/sreczki/ciulstewka.. Na 3 kartach graficznych to samo.. I teraz puenta :D Uziemienie gniazdek cos mi da ?? Albo czy jest jakis uklad, ktory powodowalby to, ze glosniki nie beda pierdziec ??

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz stare budownictwo to i pewnie CO stare - bierzesz wiec kawalek przewodu by dostal od kompa do np. kaloryfera, zakrecasz przewod pod jakas srube na obudowie kompa a drugi koniec dotykasz do kaloryfera ( jesli jest jakas farba czy lakier to odskrob. ) jesli zauwazysz iskrzenie to na pewno nie jest komp uziemiony. Pamietaj by nie dotknac reka przewodu i kaloryfera jednoczesnie bo Cie ostro obudzi :P . Zamocuj jakos ten przewod przy kaloryferze i sprawdz wtedy. Jesli bedzie poprawa to bedziesz musial zmostkowaC PE ( bolec ) z "zerem" w gniazdku ( jesli w rozdzielni nie masz RCD - roznicowki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomoze - nie wiem. Mialem przypadek ze z braku uziemienia modem ADSL nie chcial smigac i rwal polaczenia :) NIe musi byc CO - WOD tez sie nada byle Ci kabel stykna :) Najlepiej jednak rozebrac gniazdko i dac mostek. Ale na probe mozna to zrobic od strony zasilacza ale musisz byc na 10000% pewien gdzie jest zero i po calej zabawie taki mostek usunac!!!!! No i wszelkie operacje robic na odlaczonej wtyczce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz gniazdka z "zerem" to uwazaj po takim uziemieniu w kabla z kablem bo moze wyjsc ze obidowa bedzie z "fazą" chair.gif

Ja tez mam stare budownictwo sprzed 20lat i "zero" mam tylko w łazience, w kiblu i w kuchni.. Pokoje mają podstawowe gniazdka, bez bolca.. Dlatego w sciane zamontowałem "zerowke" a ze sciany poprowadziłem kabel do kaloryferka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam probierke w domu, czyli powinienem polaczyc w gniazdku "to co nie swieci" z bolcem tak

 

Tak. Ale upewnij sie dwa razy :) Potem podlacz i sprawdz czy bolec nie swieci ;) Zawsze upewniaj sie conajmniej dwa razy :) Pytales co by sie stalo gdybys taki mostek zostawil w przedluzaczu - a co by sie stalo, gdyby ktos zapomnial, albo nie wiedzial i wzial ten przedluzacz do innego gniazdka w ktorym nie ma bolca albo faza i zero sa w innych miejscach niz "Twoje" gniazdko i podlaczy ? Albo bedzie buuum i poleci bezpiecznik albo pelne napiecie sieci pojawi sie na urzadzeniu ktore sie podlaczylo a z tad do tragedii nie daleko. Wiec NIGDY tak sie nie robi. Mozna sprobowac i po probie zdemontowac. Zostawic - absolutnie.

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam gniazdko uzerowane, ponieważ wcześniej z powodów prądów błądzących miałem problem z dotknięciem kaloryfera i kompa :P

Niestety, ale problem ten nie ustał. Od dawna zbieram się, żeby obudowę kompa połączyć z obudową wzmacniacza, ale nigdy nie ma na to czasu jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...