Skocz do zawartości

Midwoofery na przód, pomoc w wyborze


Sinsemillaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w planach wymianę mojego przodu, bo mnie strasznie denerwuje jego jakość i brak niskich tonów.. (Ground Zero GZTC 13MK2).

Samochód: Citroen Ax :)

Radio: CDA-9884r

Wzmak: W planach Audiosystem Twister F4-400 (lub inne propozycje)?

Muzyka: Dubstep, HH, Rock, Reggae

Założenia: 2 x midwoofer 165 w zamkniętych panelach (po dwa na jedne drzwi)

Myślałem o Hertzach HV 165. Dwa spięte w 2Ohm, czyli 200 W. Podział aktywny na wzmaku.

Co myślicie o takim połączeniu?

Czy mid z S-6c zagrają podobnie?

 

Chciałbym więcej niskich tonów z przodu, bo na razie mam w bagaju GZRW 12xd-al w szczelinie, zasilany Sla-1500, spięty w 4 Ohm, bez żadnych podbić, tylko cięcia ustawione.

Kwestię prądu pomijam, pracuję nad dołożeniem drugiego alternatora i aku żelowego 100 Ah.

Wygłuszenie na razie podłogi i dachu, zbieram fundusze na drzwi.

Budżet na same głośniki (4 szt. to ok. 600-700 zł). Planuję kupić całe zestawy z których zostawić tylko Mid, a reszty się pozbyć.

Edytowane przez Sinsemillaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hm, źle się chyba wyraziłem.. Z przodu mam zamontowany zestaw GZ, są tam 130 mm midbasy. Chcę się ich pozbyć i wstawić po 2 x 16 w jedne drzwi.

Aplikacja będzie wyglądała tak, że zrobię z laminatu i mdf szczelne komory dla tych głośników. Pojemność ok. 6-7 l.

Obecna, tymczasowa aplikacja gz:

http://img842.imageshack.us/img842/1059/000430pf.jpg

 

a ja się zastanawiam nad jednym - ruszofe AX ? :]

Nie... Ale wiem o kogo Ci chodzi :D

Edytowane przez Sinsemillaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie zmieszczę się w budżecie, a ciężko będzie więcej wyciągnąć kasy... Mnie również bardziej r6a odpowiadają, a jak się nazywa woofer z tego zestawu?

Ludzie pozytywnie się wypowiadają o hertzach.

Widzieliście już takie połączenie? 4 x hv 165 na przodzie?

Montowałem dwa zestawy HSK, w Passacie grały przyjemnie, ale w Megane II była tragedia, nawet przy podwójnym wygłuszeniu.. W szczelnej komorze dwie sztuki chyba będą dawały radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma grać w 2wayu to z 16,5cm wooferów do takiej komory nada się Tonsil GDN 17/50/2 lub taki wynalazek - sony lub Alfred LW65A4

To oczywiście opcja budżetowa.

Z droższych sądzę, że IT MDS05 powinien być ok.

Przy takim litrażu i 2wayu raczej zapomnij o 2szt. Plusem obudowy zamkniętej jest to, że można się "ponawydurniać" z mocą i nie poślesz głośnika do piachu tak rychło jak takiego w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zamota zrobiła.

Poszukuję samych Wooferów w ilości 4 szt.

 

Hellsin - Napisałem, że nie chodzi o niego i wiem o jakim różowym AX'ie mówisz :)

 

Nadal nie ma właściwego pytania więc wszystkie odpowiedzi będą obarczone błędem :wsciekly: .

Pytanie brzmi :

Który woofer 16,5 cm jest w stanie zagrać poprawnie w obudowie 3,5 L

odpowiedź : ........

Widziałem Helony 16 w 4L komorach.

Z tym nie ma problemu, pokombinuje i mogę uzyskać nawet 15 L dla dwóch głośników.

 

Czyli obstawiacie R6A. Z tego co widzę, koszt za 2 szt. tych wooferów to 400 zł..

Na alle są używki, komplet za 350 i 400. Czyli nadal poza budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porywaj się na 8" w 2wayu bo będzie ciężko ze średnicą. No chyba, że pójdziesz w 3way to 8" w sam raz.

15l to już naprawdę sporo i mogą być problemy jeżeli chodzi o wkomponowanie takiej obudowy w tapicerkę drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to wkomponowanie to raczej nie ma z tym aż takiego problemu, tylko musiałbym poświęcić temu więcej pracy, jeżeli tylko miałoby to lepiej zagrać.

Czyli mówicie, żeby dać jeden zestaw R6A na przód, bez innych pierdółek. A jakby go przerobić na 3-way? Zrobić zwrotnicę i dodać do tego średniotonowy? Np. DLS k4 lub Sinuslive SL 105? Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz EM a DLS R6A to inna bajka , to lepiej zostać przy HERTZ HSK 2x , W tym zestawieniu Hertz EM zabiję jakościowe brzmienie DLSa

 

tweeter to nie średniotonowy :)

 

GRZEGORZ1969 wiem ze chcesz się zemścić za te A4 ale za cienki jesteś wiec nie myl tweetea z średniotonowy z tej chęci zemsty nie czytasz ze zrozumieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...