Skocz do zawartości

ALPINE jaki model kupic


Marcin165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

alpinki to fajne radia , tylko ja nie specjalnie polecił bym 9855r , brzmieniowo moim zdaniem gorsze od 9833/35r. 9833/35 są bardziej neutralne na górze, mniej natarczywe a co najmniej tak samo szczegółowe.

Zastanowił bym się na twoim miejscu nad Alpinką szczególnie że Hertze nie są najłagodniejsze (HT) , myślę że ten pionek będzie równie ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strefacaraudio.pl/topic/15660-alpine-jaki-model-kupic/page__view__findpost__p__155499 up^^

 

Alpine IDA-X311 przetwornik 24-bity C/A czyli fajnie konwertuje sygnal cyfrowy do analogowego, cos za cos ma moc wyjsciowa 4x45W, ale pytanie czy odczuje sie ten przetwornik C/A na głośnikach. No i ładnie wyglada :)

Alpine CDE-120r, ALPINE CDE-111r sa podobne do siebie maja po 16-bit C/A czyli też dobry dźwięk ale teoretycznie jest może być gorszy przy większej zabawie, radyjko ma moc wyjsciowa 4x50W.

 

Podsumowując.

Przydałaby mi się opinia specjalistów co do tych radyjek :)

Dodam wszystko pod e36 ma być.

Edytowane przez meverone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornika 24 bit nie " odczujesz" tak latwo. Na moc radia nie patrz - lepsze radia maja moze z 25W RMS. Podawanie mocy 4x50W to chwyt marketingowy. Zastanawiac sie miedzy CDA9835 i jakims radiem z serii CDE to jak zastanawiac sie miedzy maluchem i A6 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno jest różnica między CDA a CDE, w końcu ceny też różne :) Na radio mogę maksymalnie przeznaczyć maksymalnie 500zł (no i radio musi być nowe). Jak na razie to Alpine CDE-120R ma duże szanse bo się mieście w tej kwocie.

Ew. PIONEER DEH-4200SD / Pioneer DEH-4300UB, ale raczej nic ciekawszego nie znajdę w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, jedni wolą kupić nowego fiata pandę a inni używane audi. Na szczęście należę do tych drugich hehehhee :zglupkiem:

 

Hmm w takim wypadku, też należę do tych drugich. Sprawa ma się inaczej jeśli chodzi o elektronikę :)

Zresztą uważam, że coś z tego przedziału powinno starczyć na początek zabawy z CA :)

Tylko pytanie co gra lepiej, bo np. porównując Apple i Creative w podobnym przedziale cenowym - oczywiście apple wygra jak dla mnie (nie, nie jestem fanboyem apple:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim wypadku, też należę do tych drugich. Sprawa ma się inaczej jeśli chodzi o elektronikę

 

Ze niby auto sie nie zuzywa a elektronika tak ?? Kupujac uzywane auta masz 100% ze bedzie bezawaryjne? Dziwne myslenie... Ale ok - rozumiem i nie krytykuje :)

 

Gdybys jednak sie rozmyslil - w dziale sprzedam jest alpina 9855r za 550zl - dobra cena za b.dobre radio. Zjada te co wymieniles choc sa lepsze od niej..o wiele lepsze ;)

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wsyzstko wsyzstkim troche pomogliđcie ale nadal nie co by było dobra.

nie wiem czy dobzre myśle ale szymek pisał mi o KENWOOD który ma 3 rca na przód na tył i na suba mysle ze radio które chce kupic to powinno to miec nie wiem niech mi ktos powie czy to jest dobra sprawa te wyjscia czy raczej jakas kaszanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...