Skocz do zawartości

Czy ma to prawo zadziałać?


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ostatnio "Przy piwie" pisałem temat o MB i radyjku Becker. Powiedzmy, że wymyśliłem opcję i teraz się zastanawiam czy ma to prawo zadziałać (dodam, że chwilowo nie mam jak tego sprawdzić).

 

O co chodzi:

Radio i Ipod mają grać pod jednym wzmacniaczem.

To co wymyśliłem to, to, że radio podłączył bym pod HI-INPUT, a Ipod'a bezpośrednio pod RCA (kablem jack/2RCA). 2 na raz raczej bym nie odpalał :zglupkiem: ale czy nie ma jakichś innych przeciwwskazań :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny pomysł:)

Tak jak napisałeś, dwóch źródeł sygnału lepiej jednocześnie nie włączać i teoretycznie powinno grać. Jednak musisz pomyśleć nad systemem włączania wzmacniacza, gdy będzie miał grać z ipoda... bo w końcu ipod 12V Ci nie wygeneruje... a radio włączone być nie może bo będzie dawać sygnał na high input:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze Cie zrozumiałem, ale nie ma żadnych problemów jeśli masz w radiu wejścia liniowe. Wtedy kupujesz przejściówkę z z ipod na gniazdo jack i kupujesz kabel rca->jack. Potem pobierasz jakiś program, który odtwarza .Flac i tyle. Ja tak robię, tylko, że z nokią 5800 i wszystko super chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Becker Europa i nie ma żadnych wejść. miki87 problemu z zasilaniem nie podawałem, bo to akurat wiem jak rozwiązać, z resztą tak jak napisałeś :wink2:

Hmmm... tylko jeszcze jedno mnie nurtuje, czy dałoby radę zrobić taki przełącznik, że jak włączę podawanie 12V przez Ipoda, to, żeby odłączało sygnał z radia (myślę, że wystarczy, że samo remote z radia nie będzie szło).

 

Tzn. Do wzmacniacza będzie dochodzić remote 2 razy (jedno z radia, z tego co się orientuję ma sterowanie anteną automatyczną; drugie z aku z przełącznikiem, kiedy miałby grać Ipod).

I teraz czy jest taki przełącznik, że podłączam do niego 2 remote i za jednym kliknięciem z jednego remote odłączy, a z drugiego "puści".

 

Domyślam się, że podwójny da radę, ale chodzi mi o jednoprzyciskowy :zglupkiem:

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Do wzmacniacza będzie dochodzić remote 2 razy (jedno z radia, z tego co się orientuję ma sterowanie anteną automatyczną; drugie z aku z przełącznikiem, kiedy miałby grać Ipod).

I teraz czy jest taki przełącznik, że podłączam do niego 2 remote i za jednym kliknięciem z jednego remote odłączy, a z drugiego "puści".

 

 

Biorac pod uwage ze radio i tak musi byc wylaczone kiedy gra Ipod ze wzgledu na rozwiazanie z hi-input to nie potrzebujesz remotki z radia. Wystarczy jedna z aku z przelacznikiem. Bo co za roznica co wlacza wzmak? Wlaczasz wzmaka pstryczkiem, odpalasz radio i gra. Wylaczasz radio wlaczasz ipoda i tez gra. Tylko uwazasz zeby nie odpalic obu na raz bo moze sie zrobic kuku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage ze radio i tak musi byc wylaczone kiedy gra Ipod ze wzgledu na rozwiazanie z hi-input to nie potrzebujesz remotki z radia. Wystarczy jedna z aku z przelacznikiem. Bo co za roznica co wlacza wzmak? Wlaczasz wzmaka pstryczkiem, odpalasz radio i gra. Wylaczasz radio wlaczasz ipoda i tez gra. Tylko uwazasz zeby nie odpalic obu na raz bo moze sie zrobic kuku :wink:

 

Tak miało być pierwotnie, ale 2 remote mają być właśnie zabezpieczeniem, przed włączeniem 2 sygnałów na raz. Autko nie moje i będę je robił koledze za pewne na wiosnę, a że on bardziej do słuchania, niż rozwiązań C/A to nie chciałbym żeby mu się kiedyś pomyliło :krzeslem: i była lipa ze sprzętem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mógłby być tylko jeden przewód remonte (włączany z radia bądź oddzielnym włącznikiem). Natomiast sygnał audio mógłby być przełączny np. przez gniazdo "mały jack stereo" ze stykami "przełączającymi" tzn. takie jakie jest często zamontowane w domowych radiomagnetofonach (wkładamy słuchawki i styki gniazda odłączają głośniki). W naszym przypadku I-pod byłby podpięty przewodem zakończonym "małym jackiem stereo", jakbyśmy go podłączyli to styki w gniazdku "mały jack" odłączałyby wejście wzmacniacza od sygnału z radia natomiast "załączałyby" wejście wzmacniacza ze stykami z wtyczki "mały jack" z przewodu sygnałowego I-poda. Rozwiązanie proste, lecz odłączanie/podłączanie I-poda należałoby robić na wyłącznym sprzęcie, gdyż może wystąpić nieprzyjemny trzask lub puknięcie podczas podłączania sygnału z I-poda.

 

Zamiast gniazda "mały jack przełączającego" przełączania źródła sygnału można by też zastosować "przełącznik trójpozycyjny podwójny (dwusekcyjny)" np. taki .

Jedna sekcja przełącznika odpowiadałaby za kanał lewy, a druga za kanał prawy. Masa źródeł i masa wzmacniacza byłaby wspólna. Do środkowych styków przełącznika należałoby podłączyć wejścia wzmacniacza, a do np. lewych skrajnych sygnał z radia, a do prawych skrajnych sygnał z I-poda.

Edytowane przez El Domino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mógłby być tylko jeden przewód remonte (włączany z radia bądź oddzielnym włącznikiem). Natomiast sygnał audio mógłby być przełączny np. przez gniazdo "mały jack stereo" ze stykami "przełączającymi" tzn. takie jakie jest często zamontowane w domowych radiomagnetofonach (wkładamy słuchawki i styki gniazda odłączają głośniki). W naszym przypadku I-pod byłby podpięty przewodem zakończonym "małym jackiem stereo", jakbyśmy go podłączyli to styki w gniazdku "mały jack" odłączałyby wejście wzmacniacza od sygnału z radia natomiast "załączałyby" wejście wzmacniacza ze stykami z wtyczki "mały jack" z przewodu sygnałowego I-poda. Rozwiązanie proste, lecz odłączanie/podłączanie I-poda należałoby robić na wyłącznym sprzęcie, gdyż może wystąpić nieprzyjemny trzask lub puknięcie podczas podłączania sygnału z I-poda.

 

Ok, tylko gdzie znaleźć taki moduł :?: wymontować z magnetofonu i jak to "przyłączyć" chodzi również o to, żeby nie ingerować w radio.

Jest taki jakiś gotowiec do kupienia?

 

Domyślam się (jedynie), że takiego "jacka" dałbym do kabelków głośnikowych z radia i we wzmacniaczu wtedy tylko Hi-Input :?:

 

P.S. Może ma ktoś coś takiego :?: albo chociaż fotkę :zawstydzony:

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gniazdko można kupić w sklepach elektronicznych np:

- Monster Elektronik

- AVT

 

 

W tym pierwszym sklepie robiłem kiedyś i pomimo, że jest napisane 100szt to po skontaktowaniu się z nimi mailem lub telefonicznie można kupić pojedyńcze sztuki.

 

A tu jest pokazane takie gniazdko jest włożona wtyczka (widać jak działają styki w środku).

 

Jeśli sygnał z I-poda będzie podawany na wejście liniowe wzmacniacza to ja to gniazdko "przełączające" mały jack lub przełącznik sygnału dałbym jednak za adapterem HI-LOW.

Edytowane przez El Domino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy modyfikacja "wewnetrzna" radia wchodzi w gre ? Jesli nie, to widze to tak - remote prosto do wzmacniacza - wzmacniacz pracuje zawsze gdy jest wlaczone radio. Na dwupozycyjnym, dwusekcyjnym przelaczniku przelanczanie zrodla sygnalu - srodkowe odczepy do wzmacniacza jako Lewy i Prawy a dwie pozostale pary do radia i do iPoda - tak jak zaproponowal kolega El Domino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy modyfikacja "wewnetrzna" radia wchodzi w gre ?

Nie wchodzi

 

mały jack lub przełącznik sygnału dałbym jednak za adapterem HI-LOW.

Chyba przed :zawstydzony: tzn. między radiem a adapterem.

 

Ta opcja na razie najbardziej mi się podoba :super:

 

Teraz przyjdzie czas na szukanie jakiegoś wzmaka.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...