Skocz do zawartości

uderzenie basu z suba przy wyłączaniu radia


Gudzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukałem tego tematu i nie znalazłem nigdzie a wiec sprawa wygląda tak:

włanczam sobie radyjko wszystko hula jak należy tylko troche szumią mi przednie głośniki ale tu zastosuje filtr.

Przed montażem przednich głośników i wzmacniacza (orion wcc625/rockford prime 150-2) zdarzał się ten problem też ale inaczej poniewarz gdy wyłączałem sprzęt gdy słychach we wzmaku tak jak się or wyłancza(pyknięcie takie) towarzyszy temu uderzenie z głośnika i to nie cicho a teraz jak zmontowałem przedni sprzęt robi sie to samo ale tak jakby podwójnie czyli takie szybkie BUM BUM ( co mnie straszy czasami jak wyłanczam muzyke :D)

 

Instalacje mam zrobioną tak że kable RCA idą oddzielnie od instalacji zasilającej 1 rca od suba mam od radia a drugie przez

Adapter Sygnałowy PYLE http://allegro.pl/adapter-sygnalowy-rca-pyle-jakosc-swidnica-i1362472119.html

A przewód remote mam pociągnięty osobno do jednego i drugiego wazmaka tylko ze z jednego kabelka od radia bo nie wiedziałem z kąd drugi wziąć.

 

Sprawdzałem chinche i wydaje mi sie ze są ok zasilanie też spoko i kurde nie wiem na co dalej patrzeć

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczonym sprzecie odlacz od wzmacniacza kabel REMOTE i zobacz czy wtedy bedzie ten dzwiek. Tylko rob to ostroznie by nie zrobic zwarcia zadnego !!!!!!! Jesli bedzie , to odepnij RCA od tego wzmacniacza, podlacz remote tak, by wzmacniacz sie wlaczyl i znow odepnij sluchajac. Jesli znow bedzie slychac to bum bum - to po prostu wina pieca. Moze ten model tak ma. Co do szumu w glosnikach to jaki filtr chcesz zastosowac ? Bo ja takiego nie znam ( tzn znam ale sa raczej stosowane w PA ;) ) Szum ten spowodowany moze byc np zlym ustawieniem gain ( na zbyt wysoka czulosc ) oraz wspomnianym konwerterem. Rowniez samo radio moze wprowadzac znaczne szumy - zaleznie od jakosci .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mozesz byc na 100% pewien ze tak jest , tak samo ja niemoge powiedziec ze na 100% jest winny wzmacniacz wiec poki nie mamy wiecej danych pisanie ze

 

masz gdzies uszkodzone RCA, to nie wina wzmaka,

 

jest tylko gdybaniem. Obaj mamy racje w conajwyzej 50% ;) Dlatego polecilem koledze prosty test by wyeliminowac wplyw radia i kabli RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopaki za pomoc :D juz wszystko jasne.. okazało sie ze to moje radio robi jakąś zware i dlatego takie uderzenia słychać po jego wyłączeniu. zmieniłem na inne chwilowo i juz problem ustąpił.

 

tak że temat można zamknąć sprawa rozwiązana ;D pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...