Skocz do zawartości

Mikropalniki gazowe, lutownice gazowe - jakie ?


blackdragon8904
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, naszło mnie takie pytanie, czy te lutownice gazowe z allegro po 40-50 zł są dobre przy zabawie CA ? Czy tym czymś da się polutować kabelki do 35mm2 ?

 

Ktoś z Was ma doświadczenie z takim sprzętem :) ? Przed czym byście przestrzegali (ktore to badziewia) a jakie polecacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakupiłem Dremela (w sumie jedyna gazówka jaka mieli u nas w Casto). Powód? Kładę instalację CA u siebie w garażu, gdzie nie mam ani światła ani prądu, wiec bylem zmuszony kupić taką. Użyłem kilka razy i jestem bardzo zadowolony. Skurczyłem kilka koszulek a i widzę, ze ma tez dyszę do gorącego powietrza - wiec do podgrzewania mat będzie w sam raz :)

 

Nie wiem czym się różni od takich zestawów po 40zl z Allegro, ale uważam ze na sprzęt, który działa z gazem, nie oszczędzałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze ma tez dyszę do gorącego powietrza - wiec do podgrzewania mat będzie w sam raz

 

Ta dysza sluzy miedzy innymi do kurczenia koszulek ;)A podgrzewanie mat za jej pomoca... oj nie widze tego.. szuszarka lub opalarka zdaje egzamin. No chyba ze chcesz podgrzac 2cm maty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem taka tania mikro kiedys i niestety na gazie do zapalniczek nie palila, a mam inna nie pamietam jaka ale za ponad stowke tez taka mala mikro ok 10 - 15cm ma i pali na kazdym gazie w pionie i poziomie co w tej taniej bylo apstrakacja, nie wiem czy to norma czy mialem takiego pecha. Ja sie nauczylem, ze zamiast kupowac 2 razy wole kupic raz nie z najwyzszej polki bo i po co sprzet profi dla amatora, ale tez nie badziew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie widze tego.. szuszarka lub opalarka zdaje egzamin.

Powód? Kładę instalację CA u siebie w garażu, gdzie nie mam ani światła ani prądu

:cwaniak: :cwaniak:

 

A tak na poważnie to jest osobna dysza to kurczenia koszulek i osobna do opalania okien - taka szeroka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kup przedłużacz, jak nie masz prądu w garażu;)

Uwierz mi, nie mam jak. Garaż wynajmuję w sąsiednim bloku (takie podblokowe garaże). Nawet jak ktoś podłączał oświetlenie na początku budowy to i tak mamy wszędzie w garażach i piwnicach tylko 12V. Ale zero gniazdek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chodzi o pistolet gazowy tejze firmy, fajna sprawa, brak kabla, szybkosc roboty uzywalem G125 dla zabawy u znajomego i jest poreczny i maly. Najlepsze jest to jak szybko sie nagrzewa i robota idzie super, jak kleilem wykladzine to elektryczny niestety nie dawal rady, a gazowy idealnie jednak troche drogie zabawki jak na moje potrzeby :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...