Skocz do zawartości

RF HX2


ruby1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie. Chciałbym zaciągnąć jak najwięcej opinii na temat subów z zacnej serii RF, czyli HX2.

Konkretnie zależy mi, aby Ci którzy mieli do czynienia z takimi przetwornikami, w wielkości 10", opisali na forum swoje doznania.

Każda opinia będzie na wagę złota.

Dlaczego taki temat ?

A dlatego, że człowiek na starość głupieje i szuka czegoś mniejszego do swego systemu jako uzupełnienie przodu, ale również, tak co by od czasu do czasu, sub dał znać o sobie w bagaju.

A jakoś mnie też naszło, żeby mieć u siebie basowy duet ze stajni RF, bo piecyk pod suba to model Punch 800.2, także mam do dyspozycji ponad 800W RMS w mostku przy 4 Ohm.

Muzyka, to głównie rock i metal, pod każdą właściwie odmianą, obu gatunków, ale czasami lubię sobie posłuchać muzyki typu: The Prodigy jak i Massive Attack.

Ja miałem styczność z RF HX2 tylko w wersji 8" i w closed, konkretnie u Radka.

Nigdy nie słyszałem subów 10" z tej serii.

U siebie magłowałem starego Puncha, tyle że 12", papierowa membrana i w 35l closed dawał sobie świetnie radę.

Jednak koncepcja się zmienia, chce 10" do siebie do auta i nie mam zielonego pojęcia ile i jakie modele, Rockford wypuścił z tej serii ?

Temat zarówno będzie pomocny mi, jak i przyda się dla potomnych, pzdr :wink:

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, jeżeli chodzi o zapas mocy, to tego się nie boję.

Wiem, że i Ty gustujesz w szybszych rytmach muzycznych, typu Slayer, więc wiem że piszesz o doświadczeniach z autopsji :]

Tylko konkretnie, którego potworka testowałeś i dlaczemu 10" wrzuciłbyś w BR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie papierowe membranki dla stopek perkusisty :rotfl: hmmm...może jednak 8" w 2 sztukach ? Nie znam pieca Twojego ale z orientacji kanon RF to seria Punch-Power.

I ...nigdy nadto mocy, obecnie 120 W "pędzi" watów 460 z mostka :rotfl: ...ani smrodu ani innych stresów, po prostu poezja :rotfl: .

Hmmm... typowo speedmetalowe rytmy to raczej nie dla tego Rockforda ale jak dobrze podobierasz :lol: .

Co testowałem ...trochę tych 25 centymetrowców było, wiem jedno nie podszedł mi ...Aliante :hyhy: , coraz mocniej poluję na Cerwina 124 obecnie gra Zapco i10 .

Dlaczego BR? Na mój gust i słuch po prostu w wentylu sub twardziej klepnie :hyhy: i przedewszystkim nie ufaj forumowym guru :wink2: , że niby closed jest szybki a BR wolny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm obecnie teraz testuje (narazie w domu czeka jeszcze na radio) Punch HX2 rfd2210 Close :hurra: .

 

Głosnik jest kolegi i gra pod Rodek r1900n. Jak do rocka i metal dla mnie perfekt (choc jeszcze nie słuszałem Cervin Vega :wstyd: ).

 

Przez chwile porwnywałem go z Helix W10 BR (RF wyladaował w tej samej skrzyni) ogulnie hx2 jak to wiadomo ma bardziej twardy bass co dal mnie było plusem, dosyc punktowy i potrafi kopnać :D

Edytowane przez Kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, to że BR jest niby wolniejszy niż CL, to g**** prawda i tak jak piszesz, forumowy mit, który został obalony Twoim Dynaudio :ok:

Także tym się akurat nie sugeruję, ale przyznam że zaskoczyłeś mnie stwierdzeniem, że w BR sub będzie dużo twardszy niż w CL, daje mi to myślenia :looka: ?

Widzę, że co najważniejsze piszą forumowicze, którzy ćwiczyli u sibie w/w suba/y, to bardzo pomocne rady i opinie, bo na tym mi zależy.

Właśnie najbardziej boję się tego, że RF to jednak hamerykaniec i pewnie nie zagra tak twardo, jak np. Vega i ona, ale w wersji 104 i CL 25l też mnie kręci.

Chociaż wolałbym też potrenować suba, który powiedzmy, będzie nie za twardy i nie za miękki, dlatego RE SE nie gra w moim guście, odpada całkowicie.

A co do Aliante, to słuchałem wersji Si 10" w BR i powiem, że subik gra na prawdę kulturalnie, wiadomo jednak że to nie przetwornik do zadymy, a moim skromnym zdaniem, to wydaję mi się, że właśnie HX2 i zrobi zadymę kiedy trzeba i zagra szybko, ale to tylko moja intuicja.

Kuman, cenna uwaga, kiedyś musisz go wziąć na spot i se odsłucham :]

 

BTW, co do mojego pieca, to poniżej specyfikacja techniczna:

- http://ampguts.com/gallery/showgallery.php?cat=1608

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem RF HX-2 2x2ohm spiętego w 4ohmy i podpiętego właśnie pod RF 800.2. głośnik był w skrzyni closed ok 23-25 litrów. Ten piec dysponuje mocą 800 wat (mostek) przy 13,8 Voltach. Przy 12 Voltach jest sporo mniej. Gain we wzmaku miałem prawie na maxa. Dla mnie sub nie był demonem szybkości. Teraz mam go spiętego w 1 ohm i podpiętego pod 900 Wat z monobloka i jest spora różnica z szybkością i kontrolą głośnika. Niby nie duża różnica w mocy wzmacniacza ale ja słyszę różnicę w grze tego głośnika, nie wiem z czego to wynika. Ten głośnik jednak chyba lubi spory zapas mocy do poprawnego działania. Edytowane przez bartekmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka hx2 z serii punch , 12" są duuużo wolniejsze i w BR zdecydowanie się gubią, w closed nie jest najgorzej,

 

ale 10 " są zdecydowanie precyzyjniejsze i zejściem jak i kopem wiele 12" nie ustępują. do uzupełnienia przodu 10" w closed tak około 30 litrowym wydaje się być optymalnym kompromisem między zejściem a szybkością.

 

jednak jak koledzy piszą o Vedze 124, to szybkością zjada ona nawet 10 " hx2, ale prezentuje sobą inne granie. vega gra twardo i zdecydowanie, a hx2 miękko i przy vedze (ale z podkreśleniem tego że przy vedze) może nieco mulasto. vegę napewno łatwiej zgrać z resztą systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekmaj, poniżej manual RF'a:

- http://www.rockfordfosgate.com/rftech/library/2001/3_Amplifiers/MAN3216A_Punch2Ch_MAN.pdf

strona numer 2, Specificiatons - ja dodam tylko, że nie odczuwam niedoboru mocy i braku kontroli, obecnie poganiam JBL GTi1200.

W 4 Ohm w mostku, sub ma 600W RMS, 4" cewka, na magnesie napisane, że zalecana moc od producenta dla większej frajdy z suba to 1kW.

Wg mnie, piecyk działa poprawnie i nie brak mu kontroli, a dla suba mocy jest wystarczająco.

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian , to ja mam taki sam wzmacniacz jak ty lub bliźniaczy (ponoć 800s)...tylko taki cichociemny ;) Braków na subie nie odczuwam , a pomykam na CV124 w CL , no i aliante też zacnie gonił w busie ;)

 

Dlaczego "cichociemny" ?

 

http://obrazki.elektroda.pl/9854694900_1294426774_thumb.jpg

 

 

no a tu po rozpakowaniu Damian znajomy widok nie?

 

http://obrazki.elektroda.pl/4972445300_1294426770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986

 

Przecież pisałem że miałem ten wzmacniacz i instrukcję też posiadałem. 800.2 nie jest to jakieś AJ WAJ żeby się nim podniecać i pisać że to straszny mocarz. Ja go zmieniłem na monobloka bo po prostu był lepszy i tyle. Jakby był super to bym go nie wymieniał. Napisałeś:

" Konkretnie zależy mi, aby Ci którzy mieli do czynienia z takimi przetwornikami, w wielkości 10", opisali na forum swoje doznania. Każda opinia będzie na wagę złota. "

Ja miałem HX-2 10" i RF 800.2 i opisałem swoje spostrzeżenia a Tobie to nie odpowiada. Nie rozumiem takich ludzi. Najpierw prosi o pomoc a później podważa opinie osoby która testowała dokładnie to co chciał. Mi gra nie do końca odpowiadała, ktoś inny może być zachwycony. Ile osób tyle opini :). Najlepiej przetestuj sobie sam jak to zagra i tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekmaj,przytoczyłem instrukcję tylko po to, aby pokazać to, że producent nie uwzględnił w manualu, jak wygląda piec z mocą przy spadkach napięcia.

Chyba nie odkryję Ameryki i musisz mi to przyznać, że właściwie każdy wzmacniacz przy spadkach napięcia, traci swą moc, to chyba nic nowego, wyjątkiem mogą być Stegi i JL Audio, gdzie wartości zasilania między 11.5V a 14V, wykazują taką samą moc RMS.

Nie twierdzę również, że mój piec, którego sam miałeś, to jakiś mocarz, bo tak nie jest.

Jednak ja twierdzę, że z kilkoma modelami subów, powinien sobie radzić.

Napisałeś swoją subiektywną opinię, ja ją szanuję i biorę pod uwagę Twoje spostrzeżenia, tyle, nie podważam niczyich opinii :wink:

 

Jarek, ja wiem czym pędzisz Vege, już tam raz sobie pozwoliłem zajrzeć pod kanapę w busie :P

Co do Aliante, też wiem jak grał u Ciebie, siedziałem na tylnej kanapie i sub dawał radę.

 

I właśnie tu powstaję problem.

Wiem jak gra Vega i 104 i 124, są twarde i precyzyjne, GTi1200 gra w podobnych klimatach co CV, nie wiem czy nie jest twardszy od nich.

Ja natomiast szukam rozwiązania, czegoś pomiędzy.

Tak co by sub nie był zbyt twardy, ale nie grał za miękko jak np. RE SE.

W sumie Aliante mi podszedł, ale jeszcze nie jestem na niego gotowy, chyba :]

Dlatego do głowy wpadł mi pomysł na temat HX2, jako pewnego rodzaju kompromisu, że kiedy trzeba zagra twardo, szybko i precyzyjnie, a kiedy trzeba rzuci mięsem i zagra miękko, jak będę sobie chciał posłuchać Massive Attack :ok:

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby...ja nigdy nikomu już nie polecę żadnego sprzętu (podoba mie sie wywód Gilotyny nie wiem czy w tym wątku).

Powiem jedno RF Hx2 to jedne z ostatnich "bastionów" słynnego rockfordowskiego grania i z każdej strony nie powiem , że lo lichy sub :rotfl: .

 

Kiedyś grzegorz1969 (słynny humanista :rotfl: ) uświadomił mnie (umiem czytać ze zrozumieniem i w dodatku "między wierszami") , że sprzęt grający to nie solista, to cała drużyna która dobrze dobrana bedzie nie do podrobienia :rotfl: , sztuka polega na "wyłapaniu" perełek :wink:

Ciagle mam swiadomość, że mimo wysiłku selekcjonera w mojej drużynie są słabi zawodnicy dlatego ...pogoń trwa :super:

Kiedy zbudujesz system i kręcac gałką poziomu suba (prawie) nie zauważysz różnicy, wtedy masz w garści (subowego) :rotfl: króliczka.

 

Dla ułatwienia jeżeli kupisz go w wersji 2x4 ohm od razu proponuję (być może Twój RF sie nada) zapinać go w 8 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cały sęk w tym, żeby znaleźć kompromis i żeby zagrało tak jak lubi właściciel auta i klocków.

Tak jak to napisali i wasylwek i Gilotyn@, podpisuje się pod tym obiema ręcami i nogami, mają pełną rację :padam:

A jako konkluzja, to dodam tylko, że ostatnio bawię się czasówkami w moim grajku, ustawiam suba jak najbliżej deski się da.

Doszedłem jednak do takiego momentu, że sub wylądował między deską, a oparciami przednich foteli, powiem szczerze, że takie rozwiązanie mi pasi, czuję się jakbym miał bas jako pasażera i chyba na takim rozwiązaniu poprzestanę :D

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie kilka dni grał RF HX2 POWER-1000rms i w cloused i w BR,Niby 10'' w cloused naprawdę sub szybki i o mocnym uderzeniu,w BR zadziwiło mnie zejście nawet przy takim małym głośniku.zasilałem go DLSem A6.Ja preferuję raczej mocne uderzenie,miałem oriona hcca 15,2 wczesniej także jakieś porównanie mam :zawstydzony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF na poziomie podajrze 5000

Ale ...sztuczny :rotfl: (Sigma Servo ? )

hehepack wydaje mi się , że ruby nie szuka juz "umca umca" ze suba :rotfl: jak najbardziej kolejny raz polecam Rockforda serii Punch HX2 (w odróżnieniu od wszelkich RFZ :wink2: i samym Punch czy Punch HE :wink2: . Z ciekawostek podam, że ich materiałem wyjściowym membrany jest ...celuloza :wink: (papier) a graja zaprawdę "grubo" i "rasowo" .

ma podobno rekordowe wartości tłumienia i doskonałą kontrolę

Cóż jak nie (porządny) układ zasilacza... jest tu najważniejszy?

Robiłem doswiadczenią z piecami które papierkowo mają DF na poziomie 200 a pod względem "trzymania" suba za pysk ...nokoautują takiego Stega K202 który ma tę wartość w granicach 1000 a wymięka już z 165 mm woferami :hyhy: .

 

Pomijam zasadność "posiadania" więcej niż jeden (słownie) subów maxymalnie 30 cm, w średnim samochodzie do zastosowań stricte SQ :wink:

Ruby ...bieri ten sub, nawet jak Ci nie spasuje szybko znajdziesz na niego amatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma serwo

 

Tam nie ma w końcówce układu przeciwsobnego na dwóch (czy tam więcej tranzystorach) tam jest coś...dodatkowo :rotfl: a stare przysłowie pszczół mowi "jak cos służy do wszystkiego to... :kwasny: " . Oczywiście nie umniejszam "keniom' :rotfl: zacne kaloryferki :rotfl:

 

RF.TEAM bez urazy ale miałem kiedyś cały samochód (democar :rotfl: ) na sprzecie RF ...daleko temu do rasy i (klasy)* tu akurat przyznam, że seria HX2 jest jej najbliżej :rotfl:

* wtedy lubiłem "tworzyć" zator bębenków :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...