Skocz do zawartości

APLINE TYPE-R 1242d zamula w skrzyni closed 32L


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wpadł mi w ręce sub Alpine type-r 1242d (500W RMS 2x4ohm), do tego wzmacniacz sony XPLOD XM-D1000P5 (500W RMS 4ohm; 900W RMS 2ohm). Głośnik włożyłem w skrzynkę closed 32L i stwierdziłem że głośnik strasznie muli, na wzmaku mam ustawione 60Hz, kable zasilające 2x25mm2 plus i 2x25mm2 minus do kondzia, a do wzmaka SONY 20mm2 plus i minus. Producent zaleca takie wymiary skrzyń:

 

http://img142.imageshack.us/img142/6043/subwooferenclosure800izof9.jpg

 

Ja zrobiłem skrzynkę SOUND QUALLITY 28,3L+3L głośnik. Czy jeśli bym zrobił skrzynke 16L SPL to czy bass z głośnika bedzie bardziej punktowy i szybki? Czy raczej ten głośnik nie potrafi zagrać szybko?? Proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmaku LPF mam ustawione na 50Hz (minimum), bass boost na 0, gain na okolo 1/3, w radiu wszystkie podbicia i korektory wyzerowane... kabel zasilający od aku to 2x25mm2, od budy też 2x25mm2 i to do kondziora idzie, od kondziora kable 10mm2 do wzmaka SONY XPLOD XM-D1000P5... nie wiem gdzie jeszcze szukać problemu?... ścianki mam wygłuszone gąbką 3cm grubości... może za mało gąbki? słyszałem że pojemność skrzyni się teoretycznie zwiększa jeśli się ją wygłusza gąbką? dobrze to zrozumiałem? może gąbki jest za dużo? a może za mało? hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Z tego co mi sie wydaje o ile dobrze rozumie to zasilasz wzmaka z 10mm2 tylko do kondensatora masz dawane 2 x 25mm2. Moze wina lezy w kablach za mało prądu? Zamiast tych 10mm2 daj te 25mm2 od kondzia do wzmaka tak jak z aku do konda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie wydaje o ile dobrze rozumie to zasilasz wzmaka z 10mm2 tylko do kondensatora masz dawane 2 x 25mm2. Moze wina lezy w kablach za mało prądu? Zamiast tych 10mm2 daj te 25mm2 od kondzia do wzmaka tak jak z aku do konda.

Co ma brak prądu do wolnej gry głośnika bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
damdawlkp - U jednego będzie smiagać a u drugiego bedzie mulić nie ma na to reguły i jakiś zasad. Zależy to począwszy od akustyki samochodu i środowiska a kończywszy na naszych upodobaniach i na tym co nazywa szybka a co nisko :kwasny: itd i milionie innych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...