Skocz do zawartości

Budżetowe granie


diabel80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wyświetl postUżytkownik diabel80 dnia 07 styczeń 2011 - 21:22 napisał

A z tych dwóch, który ewentualnie ??

http://allegro.pl/al...1400159821.html

http://allegro.pl/al...1400781502.html

:D

 

 

Zdecydowanie numer 1, chociaż temu drugiemu nie można nic zarzucić, ale tą serię widziałbym bardziej w wersji 2ch i pod suba.

 

ma napędzać przód + suba :) czyli nr 1 czy nr 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinieneś żałować

w razie czego będzie na Ciebie :D

Dzięki za pomoc.

 

Wzmacniacz kupiony : Alpine MRV-F 305 S V12 ... brzmi dumnie :D

Kable kupione zestaw Holiwood 20 mm2 + sygnałówki + głośnikowe i konektory.

 

Czas na głośniki ( do 300 pln, no może z malutkim haczykiem ) : HSK ?? wystarczy im 50 watt RMS wzmacniacza ? czy może Morelki maximo ? wiem wiem zaraz mnie ktoś pojedzie, że to nie ta kategoria, że inna klasa, mnie po prostu chodzi o to czy HSK pod moim wzmakiem nie będą się "męczyć" z powodu niedostatku mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przymierzam się do zmiany wzmacniacza, w tym momencie mam Alpine MRV-F 305 S V12 ( 4 x 50 W rms ) , głośniki przód Morel maximo i sub RF 20 cm w skrzynce zamkniętej.

Mam wrażenie, że trochę brakuje prądu :) co myślicie o wzmaku Rodek r4100n ? ( 4 x 85 W rms )

 

Czy może zrobić mostek w tej Alpine na przód, a na suba kupić osobny wzmak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że trochę brakuje prądu :)

 

Z czego wynika ten wniosek ?

 

co myślicie o wzmaku Rodek r4100n ? ( 4 x 85 W rms )

 

Rodki graja przyzwoicie ani nie bedzie to super krok w przod ani w tyl raczej ziana profilu grania...

 

Czy może zrobić mostek w tej Alpine na przód

 

 

To juz musisz sprawdzic sam roznie sie zachowuja rozne wzmaki przy takim podlaczeniu , raz na plus raz na minus dla jakosci przekazu...

 

a na suba kupić osobny wzmak ?

 

 

Jest to jakies rozwiazanie ale to kwestia gustu ja puki moge korzystam z jednego wzmaka bo nie mam super miejsca na dwa , instalka wrazie czego z rozdzielaczami jest przygotowana na taki uklad ale aktualnie korzystam z jednego bo tak wole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może propozycje innych wzmaków 4-ro kanałowych ( używki około 400-450 pln ) ? :)

 

A gaina podkrecasz z jakiego powodu ? Czy w tej chwili z jakis wzgledow jest zle wyregulowany ?

radio podkręcam na 3/4 mocy i kręcę gainem do zniekształceń, później trochę odpuszczam... chyba jest dobrze ustawiony ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to ze w tej chwili wzmak 4x50wat i 2x200wat zasila u mnie zestaw przedni 100wat i suba 500wat ktory wedlug obiegowej opini powinien dostac 700 lub wiecej a przy dobrze wyregulowanym gainie nie wpada w przester do konca skali i gra naprawde bardzo glosno robiac jakosciowe trzesienie ziemi... Dobrze wyregulowany/zestrojony system i napewno moc ktora ma alpine wystarczy a ze przod zaczyna grac glosniej to pewnie przester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz osobne gainy dla suba i przodu prawda ?

oczywiście

Czy nie wystarczy dac troche wiecej subowi ?

gain na suba jest prawie na full :(

Wyzsz a polka to nie wyzsza glosnosc zazwyczaj ; )

niby tak, ale tamten system gra czysto, słychać każy instrument a jednocześnie dużo głośniej niż u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma byc glosniej nie tracac na jakosci ? Tak ?

 

 

A może propozycje innych wzmaków 4-ro kanałowych ( używki około 400-450 pln ) ? :)

 

 

Pioneer 924

 

Co do gainow zeby przywrocic przy wiekszej glosnosci rownowage pomiedzy basem a przodem wystarczy troche wmnieszyc gain na przodzie ale to nie rozwiazuje glosnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu powinniśmy sie zgłosić do admina o stały post z tytułem pisanymi Duzymi literami:

"Prawda i mity o możliwościach kondensatora-czy są potrzebne???"

Na początku strony SCA powinno byc stworzone, pod regulaminem-"100 najczęściej zadawanych pytań"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc kondensator sobie odpuszczę.

Powiedzcie mi jakiego przekroju kable dać na masę z aku ( 35 mm2 wystarczy, kabel od "spawary" może być ? ) i do czego je podpiąć ? ...

Połączenia :

1) aku - buda

2) aku - silnik

3) aku - altek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...