Skocz do zawartości

U-dimension pro xt2 jakie cięcie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

radziłbym kupic sobie 3 pary kondziołków i kilka cewek i kombinować a naljlepiej zakupic procka aby sie pobawic w odsłuchiwanie

 

mam radio z prockiem :P

Pytam się od jakiego cięcia najlepiej zacząć, wiem że poniżej 2 kHz 12 dB/oct nie zejdę na pewno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu i pls o info jak byście ucieli taki tweeter'ek?

 

 

1" Silk Dome Loaded with a rear Chamber for use as Midrange Driver, Tweeter

 

Power Handling RMS/MAX: 30/200 Watts

Sensitivity (SPL@1W): 92dB

Frequency Response: 1.5Khz - 20Khz

Impedance: 4 Ohm

diamieter: 25,4 mm

Fs: 1300 Hz

 

Dla tweeter'a bede mial dostępne stromości 12db i 24db z Xtant'a 603x, Oscylowałem tak w ok. 2,5khz 12db/oct

 

Dla woofera będę miał dostępne stromości 12db i 18db z Xtant'a 2200ix (MP 5.16) natomiast wooferek w ok. 2khz 12db/oct

 

Pytanie czy to są w miare bezpieczne wartosci . Później będzie pasywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji spota (jak dotrwamy w zdrowiu psychicznym i fizycznym) posłuchasz duńczyków w 2 way na 6dB przy cięciu nie więcej niż 1500 :rotfl: , nie powiem "przypiaszczy" :rotfl: zwłaszcza na empeczy :rotfl: .

Spota w Pomorskiem to już nawet najstarsi górale nie pamiętają :)

Broń Boże mnie do takiego wynalazku dopuścić. Ja nie słucham latynoski miałczącej do mikrofonu w akompaniamencie gitary więc tweetery mogą tego nie wytrzymać - wtedy będę "u Pani" i "odkupujesz" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie wiem,

daj moze na start

twister 3200 na 6db a woofra na 1500 też na 6 i kręć.

 

co to za głosniki?

 

Dla tweeter'a bede mial dostępne stromości 12db i 24db z Xtant'a 603x, Oscylowałem tak w ok. 2,5khz 12db/oct

 

Dla woofera będę miał dostępne stromości 12db i 18db z Xtant'a 2200ix (MP 5.16) natomiast wooferek w ok. 2khz 12db/oct

 

Pytanie czy to są w miare bezpieczne wartosci . Później będzie pasywka

 

bezpieczne bezpieczne, nie ma sie co tak stresowac przy spokojnym słuchaniu mozna kręcić, upalają się jak sie po pijaku bawi albo jak jakaś awaria albo reset sie zrobi albo "pająk" nie wytrzyma.

 

jak coś to mozemy pokręcic na spocie, bo sie mam zamiar wybrać do stolnicy 9.stycznia. a z tego co widziałem bedzie kilka osób które słyszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety jeszcze nie pokrecimy bo 2200ix jeszcze na cle leży (czekają na dokumenty ode mnie) i MP5.16 lezą w pudełku czekają na pierscienie 3-4mm z nierdzewki pomiedzu mdf a glosnik, nie wkrecam etapowo (robiłem tak do tej pory i zawsze byłe d*pie), Bede mial wszystko dopiero sie za zmiany biore :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże mnie do takiego wynalazku dopuścić. Ja nie słucham latynoski miałczącej do mikrofonu w akompaniamencie gitary więc tweetery mogą tego nie wytrzymać - wtedy będę "u Pani" i "odkupujesz"

Wypal ( albo zgraj na penadryla bo mam transmiter :rotfl: ) Mandarynę to je nawet na 18dB przy 10 kilo zdegraduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster - widzę ze mamy ten sam dylemat ... ;) Slyszalem ze radzą sobie swietnie własnie przy okolicach 2.5kHz 6dB/Oct ...ale zobaczymy ..Na start pójdzie stromiej..

 

no widziałem zes szybko sprzątnął mi parke z allegro. Mogłem kupic miałby 2 komplety :P

 

Odnosnie cięć ja niestety na wzmakach mam tylko takie stromości wiec nie poszaleje z 6db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie z pytaniem. Czy do zabezpieczenia obojętnie jaki kondek 15mF jest potrzebny ? tzn obojętnie jakiej jakosci ?

 

taki w którego wierzysz że jak ma napisane 15 to ma około 15, pozatym jest on włączony szeregowo z twisterkiem wiec usłyszysz wszystko co taki belejaki kondek zepsuje.

jakiś jantzen, SCR MKP będzie dobry. choc ja bym sobie odpuścił bo cie wyjdzie drożej niż te twitery co je masz w podpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...