Skocz do zawartości

U-dimension pro xt2 jakie cięcie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Planuję tweeterki wymienione w tytule podłączyć w bi-amping aktywny i nie wiem jakie najniższe cięcie można im ustawić. Będą współpracować z Alpine 9835r i złotym Sonym xm-em. Napewno nachylenie ustawię na 12db. Będą podłączone jak narazie w 2 way-u, więc chciałbym aby grały możliwie od dołu, tym bardziej, że będą towarzyszyć im wooferki Dls r6a. W niedalekiej przyszłości planuję 3 way, dlatego takie zestawienie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

towarzyszyć im wooferki Dls r6a

Bym ciachał 6dB te tweterki w tym układzie choć i tak wróżę "spore niedomagania" średnicy zresztą jak masz aktywkę to sam odsłuchasz . Dla świetego spokoju dokleiłbym mimo wszystko kondziołka jako dodatkowe zabezpieczenie, mam ...okrutnie traumatyczne wspomnienia co do XT2 i aktywki :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz mowimy o niedomaganiach tych r6 dorzucił bym orginalny wooferek od tych tweeterow.

kiedys dane mi bylo sluchac legendarnej georgowej vecrty.Nie slyszalem wielu aut grajacych podobnie dobrze.To naprawde byla waga ciężka w stylu Kwiatka czy Xantany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zalozyc konda zabezpieczajacego i mozna kombinowac do woli

Nie tak do końca , nie po to idzie w bi-amping aktywny żeby dokładać dodatkowy element.

Fakt , kond zabezpiecza ale bardziej przy wł/wył wzmaka.

Jak za nisko utnie to mogą sypać piachem , a im wyżej utnie (np woofer 80-4k high 5k-) , tym może im więcej podać mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik to masz jakies dziwne spostrzezenia... :niepewny:

 

wystarczy zalozyc konda zabezpieczajacego i mozna kombinowac do woli

 

jest jednak kolejnym elementem w torze.... (niestety nie ma transparentnych), wrzucic mozna jako zabezpieczenie przy testach ale pozniej warto wywalić a jak juz ma być to wtedy juz lepiej pasywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas strojenia konda napewno wrzucę, jednak będzie on tylko przez ten czas. Reszta chyba wyjdzie w praniu. Do końca tygodnia mam zamiar wszystko zamontować i po odsłuchach zdam relację. Co do braku średnicy to jestem na to przygotowany i tak jak pisałem na początku jest to rozwiązanie tymczasowe. W najbliższym czasie pojawią się u mnie jeszcze średniaki. A jak szybko zagoszczą to zależy jak zagra to co mam teraz. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2xfs 12dB/oct minimum

3xfs 12dB/oct pasywka

4-5xfs 12dB/oct aktywka

XT2

Moc maksymalna: 150 W

Moc RMS: 75 W

Impedancja: 6 Ω

Skuteczność (1W/1m): 91 dB

Fs: 1060 Hz

Głębokość montażu: 21 mm

Zalecana częstotliwość pracy powyżej 1800 Hz

 

Że jak? Pominę sobie 3x Fs czyli około 3kHz ale 5x Fs to jakieś 5300 Hz i na 12 dB po "wpompowaniu" mocy jak to ujałeś w 2 way ten gwizdek ma niby grać ? ( a DLS to wszystko ma nadgonić? :przestraszony: .

 

Z moich skromnych doświadczeń (upaliłem :przestraszony: swoje uDimy kiedy kosztowały 599 i była to ... dobra cena :zakrecony: ).

Dałbym je na łagodnym zboczu przy jakichś 2kHz i nie szalałbym z mocą :rotfl: (konsekwentnie omijam okolice 3 k , czego nie wiem z jakiego powodu nie robią fabrycznie bo przy większości zwrotek 2 way cięcie producenta oscyluje wokół 3 k). Z kolei wofery ciachałbym mocniej min. 12 dB, pozwoli to solidniej napędzić R6A za co odwdzięczą się sporym kopniakiem co nie powiem ...umieją.

 

P.S. z całym szacuneczkiem ale przy ilości elementów zwrotki aktywnej dodanie JEDNEGO kondziołka (jakiś minimum MKT) w tor ma się do degradacji sygnału ...słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...niewiele (mając do dyspozycji "regulowalny" :rotfl: aktywny kombajn) kupiłbym sobie dwa kondzioły 15uF i ...szukałbym swojej sceny i świergotu :rotfl: .

 

Z tego co mi wiadomo te XT2 przerosły wielu znamienitych "dłubaczy" :rotfl: ale jest kilku (może się ujawnią) którzy je z powodzeniem ujarzmili :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...niewiele (mając do dyspozycji "regulowalny" aktywny kombajn) kupiłbym sobie dwa kondzioły 15uF i ...szukałbym swojej sceny i świergotu .

 

Z tego co mi wiadomo te XT2 przerosły wielu znamienitych "dłubaczy" ale jest kilku (może się ujawnią) którzy je z powodzeniem ujarzmili

 

rozumiem że te 15uF to na zabezpieczenie na wypadek resetu procka?

.

 

Z moich obserwacji filtrowanie 6db/oct kondem 4,7uF daje bardzo dobre rezultaty, trzeba jeno woofer odpowiednio dopasować aby średnicę odpowiednio reprodukował, na kondzie 5,6uF też sobie dobrze radzą ale już zaczynają pojawiać się ostrości a użycie konda 6,8uF wymaga dołożenia cewki w celu zwiększenia nachylenia do 12db/oct. tyle z mojego życia z proXT2 z którymi bawię się do dzisiaj.

użycie konda 11-15uF IMHO zabije muzykę w tym głośniku tak samo jak ustawienie na procu f w okolicach 2000-2500Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upaliłem swoje uDimy [...]

Dałbym je na łagodnym zboczu przy jakichś 2kHz i nie szalałbym z mocą

Podobno najlepiej się uczyć na cudzych błędach ale żeby swoje błędy Ciebie nic nie nauczyły ? :P

Ad rem: Zaczynałbym od 3,15kHz 18dB/Oct + ewentualne wariacje stromości. Fs jest pewnym wyznacznikiem tego jak można go ciąć - mimo wszystko to jest tylko tweeter. Nie słyszałem jeszcze takiego, który przy cięciu na poziomie 2kHz i głośnych transjentach nie błagałby o litość. Co innego para :P

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałbym od 3,15kHz 18dB/Oct

 

 

osiemnastki to są mogą być fajne jak sie je na dyskotece zapozna a później do auta wsadzi :D w zwrotce do auta są mało muzykalne ;) (sory za sarkazm w wyrażeniu mojej skromnej opinii, MSPANC)

 

 

Adamu - a co byś doradził przy tych parametrach co ja podałem ?

 

radziłbym kupic sobie 3 pary kondziołków i kilka cewek i kombinować a naljlepiej zakupic procka aby sie pobawic w odsłuchiwanie

tak to nawet w erze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek napisał:

upaliłem swoje uDimy [...]

Dałbym je na łagodnym zboczu przy jakichś 2kHz i nie szalałbym z mocą

 

 

Podobno najlepiej się uczyć na cudzych błędach ale żeby swoje błędy Ciebie nic nie nauczyły ?

Ad rem: Zaczynałbym od 3,15kHz 18dB/Oct + ewentualne wariacje stromości. Fs jest pewnym wyznacznikiem tego jak można go ciąć - mimo wszystko to jest tylko tweeter. Nie słyszałem jeszcze takiego, który przy cięciu na poziomie 2kHz i głośnych transjentach nie błagałby o litość. Co innego para

Pozdr.

Kamyku to było po kilku :zdrowko: aktywkę mi się ustawiło na flat a Volume na (blisko) max. :hyhy: ino dym był :rotfl: .

Kolega zadał pytanie o 2 way a R6A też trochę ćwiczyłem i one nie idą w 2 dróżkach.

Przy okazji spota (jak dotrwamy w zdrowiu psychicznym i fizycznym) posłuchasz duńczyków w 2 way na 6dB przy cięciu nie więcej niż 1500 :rotfl: , nie powiem "przypiaszczy" :rotfl: zwłaszcza na empeczy :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...