Skocz do zawartości

Hertz HSK 165 zasilone Alpine 3542


zabol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tam podają moce z reguły niższe niż jest to w rzeczywistości

Te moce nie są wcale niższe niż w rzeczywistości. Kwestia norm z jakimi dokonano pomiaru.

Poszukajcie sobie norm na moc znamionową dla której tonsil robił pomiary, a później na moc RMS. Od razu widać dlaczego głośniki tonsila są takie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moce nie są wcale niższe niż w rzeczywistości. Kwestia norm z jakimi dokonano pomiaru.

 

Cursor - popatrz sobie na lepę tego Mtx-a, oraz na pomiar.

Wiadomo, że pomiary są z różnymi normami, dlatego Type-r 6 gen. u nas ma 180KM a nie 200KM tak jak w Japonii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas montażu na chwilę podłączyłem hsk pod radio... bieda.

Podłączone są u mnie pod wzmaka 100W rms na kanał, i dobrze się tego słucha. Jeśli dobrze rozumuje to wzmacniacz 60W jest jak 60% z wzmacniacza 100W? Jeśli tak to rzeczywiście można tego posłuchać na przyzwoitym poziomie przy 60w, ale nie będzie można zaszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hsk sa pradozerne, 60W to za malo dla nich. Jesli chcesz mocna alpine pod hsk szukaj 3544 albo 3539- te maja dla hsk mocy az nadto

 

Według mnie, po testach, które sam przeprowadziłem, krzywdzeniem jest podpinanie HSK, na seryjnych zwrotkach pod wzmacniacz typu 3544. Z prostej przyczyny. Alpiny ostrzą górę, grają mocnym dołem i nienaturalną średnicą. HT25 + 3544 + Alpine jako źródło dźwięku to totalne nieporozumienie. Krew z uszu i żyletki. Każdy tak się zachwyca tym 3544, jednak pod HSK się on nie nadaje. Przynajmniej taka jest moja opinia. Tweeter w HSK jest specyficzny i trzeba umieć go pociąć/zasilić/dobrać źródło, aby nie ostrzył. Gdyby ktoś robił biamp, to 3544 nadaje się na woofer. Wyciągnie z nich duuużo basu. Jednak NIE na tweeter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSK z VR209 . Na XM10020 było w miarę ... Ale tez trzeba było treble ucinac ;)

 

HSK z VR to bardzo dobre połączenie. Szczególnie na seryjnych zwrotkach. Z XM6020 też grały ładnie, choć HSK miał minimalne tendencje do darcia japy. Szybka korekta na parametryku i było o wiele lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najbardziej popularna jest CEA2006, producenci należący do organizacji firmują swoje wyroby tym logo. Stare wzmaki miały dokonywany pomiar najczęściej przy 12 i 12.5V, czasem producent podawał "dynamic power" według IHF-202 Standard. Edytowane przez Sinoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po pierwsze, niestety to niestety nie kwestia polaryzacji, tylko radio nie ma siły bujnąć hsk ;)

po drugie chodzi mi o to ze te 60W z Alpiny zrobią robote i powinno to już przyzwoicie zagrac, ale do tego zestawu zdecydowanie nie zaszkodzi mocniejszy wzmak

i po trzecie, wypisujecie tu jakieś czary, normy pomiarowe, procenty, wzory i inne cuda... nie uważacie że to trochę przerost formy nad treścią?

i nie mowie tu o mocach wypisywanych przez alpharda czy blaupunkta, tylko o normalnych producentach ;)

 

pozdrawiam :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobel a ja ci powiem że z w tych drzwiach zadne głośniki ładnie nie zagrają basem(i nie ważne ile im dasz mocy-wiem sprawdzałem:)...no chyba że zrobisz panele...sam mam Lanosa i ciężki kawałek chleba jest z tym żeby cokolwiek ładnie uderzyło "jakimś basem"...zostaje bagażnik:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli panowie krótko. Czytajac wypowiedzi smialo mozna stwierdzic ze HSK zasilone dobrymi 60W na strone zagrają odpowiednio.

Przepraszam, że się wtrącam ale dlaczego chcesz zmienić dego na hsk. Słuchałem ich pod tą alpiną i szczerze to jej bym sie pozbył a nie zmieniał głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie HSK grały przy 50W i było ok, a teraz przy 100W muszę je wyciągnąć przed tapicerkę bo wszystko chodzi.

Na początek tak 60-tka będzie ok, a jak wszyscy wiemy jak raz się złapie zajawkę to zaraz się coś kombinuje.

 

u mnie gra pod tym audio artem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam ale dlaczego chcesz zmienić dego na hsk. Słuchałem ich pod tą alpiną i szczerze to jej bym sie pozbył a nie zmieniał głośniki.

 

Dego i całą reszte sprzetu sprzedalem jakieś pół roku temu jak nie lepiej zostało mi tylko radio i zaczynam od nowa ale juz prawie wszystko mam cześć już w domu a część już jedzie do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...