Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam następujący zestaw

Głośniki Vibe BlackAir 6 2x 120 w RMS

ZeStaw zasilający HOLLYWOOD Energetic CCA-44 (HE-3044)

Wzmacniacz Lanzar HTG 434 1200W

Radio Pioneer 2320UB

 

I mam następujący problem : Otóż dzisiaj zamontowałem wszytsko w aucie (Opel vectra C ) pochowalem wszytskie kabelki ok . Podlaczylem wzmacniacz pod radio i niesttey cos jest poprzestawiane występują tylko niskie tony (sam bass) potrzebuję radio ustawic tak zeby elegancko gralo na tym sprzęcie i proszę was o poprawną konfigurację i wzmacniacza jak dokładnie ustawić oraz radia. Poniżej podaję link do zdjęć większości lecz nie wszystkich funkcji radia ( niektóre zdjęcia pokazują funkjcę ale w nią nie wchodziłem ) oraz podłączenie wzmacniacza .... Proszę o jak najszybszą podpowiedź i poprawienie moich błedów podczas montażu Z góry dziękuję :)

 

LINKI :

 

 

- ustawienia radia jakby ktoś nie miał z nim do czynienia :

 

http://img834.imageshack.us/gal.php?g=img0139aq.jpg

 

- podłączenia wzmacniacza

 

http://img821.imageshack.us/gal.php?g=img0156oc.jpg

 

 

PS

jestem poczatkujacy i pierwszy raz mam do czynienia z Car audio jezeli same basyy z glosnikow powinny leciec a z piszczalek reszta to przepraszam za klopot i posze o poprawne ustawienia tylko wzmacniacza pod ten zestaw .

Edytowane przez wiemarcel6969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem ekspertem ale spróbuję pomóc ;)

 

Na wzmaku nie widzę baboli poza włączonym Bass Boost - wyłącz to :) Reszta ustaw na Full.

 

Radio może i ułomek ale: w manualu jest napisane, że wyjście RCA jest wyjściem REAR lub SW (subwoofer), więc powinieneś opcję SOOBWOOFER1 ustawić na OFF. Jeśli ta opcja jest ustawiona na NORMAL albo REVERSE to wyjście RCA jest wyjściem na suba i podaje tylko tony niskie (wtedy w menu SUBWOOFER2 możesz ustawić cięcie pasma itp).

 

Jeśli to nie pomoże to nie wiem... A jak pomoże to warto by ustawić High Pass Filter na wzmacniaczu na około 50Hz aby głośniki się nie męczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin ten język jest ironiczny? Źle napisałem? :)

Zawsze mi się mylą HPF z LPF, ale tym razem raczej dobrze napisałem... Gwizdki niech sobie grają jak wysoko mogą a woofery trzeba trochę ograniczyć też od dołu... Bynajmniej moim zdaniem... I tak nie potrafią niższych częstotliwości dobrze odwzorować więc po co mają się męczyć kosztem średnich tonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze napisałeś z HPF, ale przeczytaj co napisałem dalej - radio ma ustawienie SW control :

 

http://img524.imageshack.us/img524/6286/pionek2320.th.jpg

 

czyli ustawia rear-sp i hpf na wzmacniaczu.

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ;) SW Control...

hmm koledzy bardzo pomogliscie .. czyli wradiu mam kompletnie wylaczyc subwoofer 1 ? wziasc na off tak ? a na wzmacniaczu ustawic ten filtr High Pass Filter na 50 hz i wylaczyc wszystkie opcje radiowe ?

 

 

wiec tak mam do was jeszcze jedna prosbe ? o uzepelnienie nizej tabelki :

RADIO:

-Opcje ulepszajace basy i dzwiek - wlaczone/wylaczone

-Subwoofer 1 oczywiscie off

-subwoofer 2 ile HZ bo wyglada to tak = jest np 125 hz maxmalnie i obok 0 ktore przechodzi od -6 do +6 i nie wiem co to jest

ZDJECIE wzmacniacza:

 

http://img574.imageshack.us/img574/8356/img0160p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

WZMACNIACZ:

Level od lewej na ile ? -

Bass BOOT ON/OFF-

Mode Full low czy high pass? -

Lowa pass od lewej -

low pass zaraz kolo niego widoczne na zdjeciu -

na gorze lewy high pass -

obok niego po prawej high pass -

potem nastepne mode -

bass BOOST-

i znow level od prawej strony . -

 

 

Bardzo prosze o dokladne uzupelnienie tego ....

 

Bede bardzo wdzieczny posobie ktora poswieci mi to 10 minut i uzupelni to według mojego schematu naprawde bardzo mi to pomoze Vibe-a głosniki slyszale ze sa mocno i bardzo dobrze graja jak sie dobrze wygluszy drzwi i prosze o podanie jakis mat ktore beda dobre i jak sie wyglusza wewnatrz drzwi bo na nzewnatrz to wiem .... i czy rzeczywiscie wylaczyc ta opcje subwoofer bo slyszalem ze tak mabyc zeby cibe 16 cm graly na same basy a piszczalki na wysokie tony i to podobno jest dobrze i prosze mi powiedziec czy ona maja wydawac z siebie same niskie tony czy niskie i wysokie ?

 

 

sory ze tak uzupelniem ciagle i robie duuuuzo tekstow czego sie nie lubi na forum ale tez gdzie to jest ten "rear-sp i hpf" na wzmacniaczu ?

Edytowane przez wiemarcel6969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZMACNIACZ:

Level od lewej na ile ? - ustaw mniej więcej w połowie

Bass BOOT ON/OFF - ja bym dał off

Mode Full low czy high pass? - high pass

Lowa pass od lewej - nie działa przy wybranym high pass

low pass zaraz kolo niego widoczne na zdjeciu - służy do kanałów 3 i 4, a Ty ich nie używasz jak rozumiem

na gorze lewy high pass - mniej więcej w okolicy 80 Hz, a czy to za dużo czy za mało wyjdzie w praniu

obok niego po prawej high pass - jw., do kanałów 3 i 4

potem nastepne mode - jw.

bass BOOST - jw.

i znow level od prawej strony. - jw.

 

Na zdj. słabo widać, rozumiem, że RCA wpiąłeś w Line input?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZMACNIACZ:

Level od lewej na ile ? - ustaw mniej więcej w połowie

Bass BOOT ON/OFF - ja bym dał off

Mode Full low czy high pass? - high pass

Lowa pass od lewej - nie działa przy wybranym high pass

low pass zaraz kolo niego widoczne na zdjeciu - służy do kanałów 3 i 4, a Ty ich nie używasz jak rozumiem

na gorze lewy high pass - mniej więcej w okolicy 80 Hz, a czy to za dużo czy za mało wyjdzie w praniu

obok niego po prawej high pass - jw., do kanałów 3 i 4

potem nastepne mode - jw.

bass BOOST - jw.

i znow level od prawej strony. - jw.

 

Na zdj. słabo widać, rozumiem, że RCA wpiąłeś w Line input?

tak tak juz wszytsko gra i buczy dzieki wam wielkie ;p

teraz jeszcze tylko wygluszenie drzwi i koniec :):) wiem ze smieszne bo na koncu ale tak wyszlo niestety ;p a pisalem tyle postów i polowa bez sensu przeczytalem prawie cale wasze forum dziekuje wam teraz juz jak pisalem w innym temacie laikiem nie jestem tylko dzieki temu forum jak kupowalem sprzet to wybieral kumpel spec teraz juz chociarz wiem jak sie wszytsko podlacza i na czym to polega i dlaczego wybral taki sprzet a nie inny :)

 

WZMACNIACZ:

Level od lewej na ile ? - ustaw mniej więcej w połowie

Bass BOOT ON/OFF - ja bym dał off

Mode Full low czy high pass? - high pass

Lowa pass od lewej - nie działa przy wybranym high pass

low pass zaraz kolo niego widoczne na zdjeciu - służy do kanałów 3 i 4, a Ty ich nie używasz jak rozumiem

na gorze lewy high pass - mniej więcej w okolicy 80 Hz, a czy to za dużo czy za mało wyjdzie w praniu

obok niego po prawej high pass - jw., do kanałów 3 i 4

potem nastepne mode - jw.

bass BOOST - jw.

i znow level od prawej strony. - jw.

 

Na zdj. słabo widać, rozumiem, że RCA wpiąłeś w Line input?

powiedz mi tylko czemy high pass a nie full ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie te woofery graja niskim basem 60Hz przy malym nachyleniu zbocza. Tyle ze sa wygrzane. Swoje wygrzewalem pod 3539 w bi ampingu, pociete byly wooofery od 63Hz do 1,6kHz i nie pierdza, graja bardzo dobrze dolem, wkrotce odciazy je sub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie, czasami masz przy aku i przy wzmacniaczu, bo wzmak nie ma wbudowanego w siebie.

Tak wiem, SLA-1500 tak miał, ale kolega kupował zestaw kabli Holywooda, a tam jest jedna oprawka.

A szkoda, żeby sobie auto spalił przez taki błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...