Skocz do zawartości

Który subwoofer?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W swoim słuzbowym samochodzie mam zamontowane radio - JVC sh1000, posiadam juz wygłuszone drzwi, zamontowany system przedni - el comp 6, zasilane wzmacniaczem - alpine 3542. Powoli zaczyna brakować mi lekkiego posmaku niskich tonów. Chciałbym zakupić głosnik niskotonowy 8", który zagra w obudowie zamknietej ok 10l. Który głosnik będzie słyszalny w Fiacie Pandzie i będzie uzupełniał pasmo niskimi czestotliwościami? Jako zasilanie do subwoofera posiadam wzmacniacz, ktory zapewni jakosciowych ok 200W. Rodzaj słuchanej muzyki - wszystko po trochu.

Moje typy:

1. RE Audio REX-8 D4

2. ROCKFORD P1S48

3. u-Dimension EL-S804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiacie Pandzie i będzie uzupełniał pasmo niskimi czestotliwościami? Jako zasilanie do subwoofera posiadam wzmacniacz, ktory zapewni jakosciowych ok 200W. Rodzaj słuchanej muzyki - wszystko po trochu.

 

Troszkę za słaby masz ten wzmacniacz, miałbym coś dla Ciebie, ale pozostaje kwestia wzmacniacza,

mój subwoofer jest zabudowany w małej skrzyneczce 8,5 litra ale potrzebuje minimum 400W RMS.

Pod 200 stoma watami nic z nie go nie wykrztusisz, on potrafi pięknie puknąć ale jak też dostanie swoje :P

Sub jak najbardziej do grania jakościowego jak i potrafi mocniej plumknąć.

 

Szukaj, tak, jak w temacie odpowiedział Ci kolega powyżej

Helix'a

Audio System

It MDS 08

lub jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio system - cena duza.

Helix - ??

IT MDS08 - w closed podobno wogole nie gra, a br potrzebuje te 20l.

 

Tylko 200W na suba, poniewaz mam mały alternatorek w Pandzie i niestety boje sie, ze bedzie aku niedoładowany, badz, ze beda spadki napiecia. A wymiana alternatora nie wchodzi w gre, bo to słuzbowe autko.

Edytowane przez sluzboweca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tez odpada. Chyba, ze bym jakoś postarał sie ze skrzynią i zrobił ja tak, zeby jak najmniej miejsca zajmowała, to moze bym kupił IT mds08 i zamontował ją w 19l br@45hz? Jak to bedzie grac pod 200W?

 

Te na allegro to nie sa NOVA? Ma ktoś dojscie do IT mds08? Po ile uzywki chodzą?

Edytowane przez sluzboweca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 9 litrow to naprawde miniaturka, praktycznie wielkosc pudla od radia samochodowego. W closed IT widze cienko, w takiej malej skrzynce p1s48 sprawuje sie switnie chodz nieraz brakuje mu zejsia tak jak w przypadku skrzyni w BR.

 

to są nova, ale można rzec iż to to samo, chociaż nie do końca.

te z żółtą mambraną są praktycznie nie do kupienia

 

Zoltych od dluzszego czasu juz niema, zostaly zastapione czarnym kevlarem. Materialy i wykonanie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolego gra nie jest identyczna.,.

mam 12" dvc i miałem żółtego 12" dvc i zółtego multidrive. i tak jak multidrive od zółtego dvc niewiele się różnił, tak ten od NOVA już tak jak tamte nie gra.,.

spośród tych trzech wydaje mi się że multidrive jest najlepszym subem, a dvc żółty minimalnie za nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolego gra nie jest identyczna.,.

mam 12" dvc i miałem żółtego 12" dvc i zółtego multidrive. i tak jak multidrive od zółtego dvc niewiele się różnił, tak ten od NOVA już tak jak tamte nie gra.,.

spośród tych trzech wydaje mi się że multidrive jest najlepszym subem, a dvc żółty minimalnie za nim

 

 

Heh to ja widocznie jestem gluchy bo poza kolorem roznicy nie slysze oczywiscie przy zalozeniu ze paka jest taka sama i zasilane sa tym samym piecem i cala reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy nie do końca...?nova przejęła IT i juz nie robią tak samo?ładują gorsze materiały czy jak?

miał ktoś styznosc z tymi ósemkami?z 1 jak i 2 firmy?

 

Tak mialem i caly czas mam. Majac w rece obydwa moge powiedziec ze roznia sie tylko kolorem kevlaru. Opinie sa rozne i zawsze takie beda.

Podobnie jak to w przypadku HSK, jedni twierdza ze podroba inni ze nie, jedni twierdza ze gra identycznie a drudzy ze nie :)

 

Mimo to polecam zarowno IT jak i "podrobione" HSK :P i zycze wszystkim Szczesliwego Nowego roku 2011:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix P8 o którym tu mowa ma też źle podane parametry :) No i skrzynka oferowana przez producenta to z przy mrużeniem oka :) Na pewno głośnik coś zagra, cena chyba nie jest wzięta z kosmosu :) xmax głośnika jest podany jako xlin a moc podana przez producenta 250W to też Bóg wie w jakiej aplikacji bo w BR na stronie producenta (czyli oferowana skrzynka przez producenta BR) podaje on już 300W :)

 

Czemu nikt nie napisał nic o tym REX8 ?? :) Mamy rozumieć że to padaka jest? REX8 gra właśnie w 10L OZ. 175W 2ohm lub 8ohm :) Kolga ma wzmacniacz dwukanałowy więc pewnie w mostku nie pociągnie 2R ale 2x4R pogra ;) 2x60W ma na pewno :) To za mało jednak do wszystkiego co tu proponowane :) MDS chyba tylko pod tym ampem zagra jako dobrze wysterowany :)

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...