Skocz do zawartości

Sprzęt do civica.


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega poprosił mnie o zapytanie na forum o złozenie jakiegos mozliwie grajacego i budzetowego sprzętu do jego hondy civic VI hb.

Radio: moje typy to jakas alpine cda ew. jakies inne w cenie do 400-500zł (wyłącznie uzywka).

Zestaw przedni: cos nowego w okolicach 300zł (namawiam go na hertze hsk, ale nie bardzo jest przekonany do ich ceny, wiec posi o polecenie jakiegos innego systemu) - tylko, ze ciezko cos w tej kasie.

Wzmaka na system przedni to juz tam kolega coś mówił, ze bedzie miał od wujka coś starszawego, jakas alpina chyba co oddaje 130-150W/kanał bodajze.

Sub/wzmak - ok 500zł, głosnik nowy 10", taki, zeby go zasilił wzmak max 200W rms. Moze dls/jl audio?

 

Ile kasy trzeba szykowac na wygłuszenie? Co jest ciut drozsze od dekarki, a lepsze? Bo u siebie dekarka głuszyłem i nie jestem zbytnio zadowolony i odradziłem koledze, tylko nie wiem co mu polecic.

Kable sygnałowki to cos tam sie kupi sprawdzonego, a kable zasilajace to moze zestaw 35mm2 dietza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw przedni: cos nowego w okolicach 300zł

 

Moze Vibe Slick ? Nie slyszalem wiec nie bede rozsiewal zadnych opinii ale ostatnio K@amil robil jakies testy ( Fotki w Temacie o glosnikach do 250 zl ) i ma je u siebie wiec podpytaj go "co to toto ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawarkowe niestety sniedzieja i to dosc mocno w szybkim tempie, moze sa tez jakies troche lepsze jakosciowo bo te co mialem to tak jakos niebardzo mi sie podobaly (120mm2) wiec jak chce wydac na Dietza to niech go kupic, co do wygluszenia to jesli nie zamierza sie rozwijac dalej to neich zrobi econo moze nawet dekarka, jesli jednak ma byc to rozwiazanie tymczasowe to moze lepiej zrobic to raz, a dobrze co by tego nei zrywac i drugi raz kasy nie wydawac za jakis czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kabli spawarkowych, to chyba az tak grube nie sa potrzebne. Chyba, ze cos innego w podobnej cenie? Piec bedzie dostarczał jak wspomniałem 130-150W na kanał, wiec najlepsze by były te hertze hsk, a nic innego sensownego w tej cenie i z takim powerem raczej ciezko szukac. No kolega chce raz a pozadnie zrobic, ale ma byc tez tanio.

 

Wyczytałem, ze ciekawym subikiem jest dls w310d i, ze mało mocy do zaspokojenia potrzebuje. Daje to rade? tylko troche drogawy.

Edytowane przez sober
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakow i spadkow nie bedzie na 10mm2 przy takiej mocy

 

 

Zanim napiszesz cos takiego proponuje sie troche bardziej zaglebi w pytanie ;) u mnie 16mm2 ma spadki kiedy wysteruje kanal na suba mozliwie wysoko gainem a wzmak podobny mocowo do tego co chce kolega , na codzien z lekkimi spadkami bez mocnego wysterowania suba wystarcza , 20mm2 polecam jak najbardziej....

 

 

p.s zeby byc dokladnym to spadki u mnie wystepuja na kablu 16mm2 dlugosci 5metrow + masa 2metry przy aku 74/520 i alternatorze po renowacji 100A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...