Skocz do zawartości

MDS08 vs. RE8 i skrzynia.


kosiarka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

mam skrzynie closed 30l i chce ja przerobic aby moc w nia wsadzic re8 i mds08, wiec ile l powinna miec skrzynia, zeby oba przetworniki grały dobrze? bo bede chcial porownac. lepiej closed, czy br? w jakiej budzie lepiej beda grały te malenstwa?

 

i ogolnie chciałbym prosic o opinie ktory głosnik zagra lepiej ktory jest bardziej wymagajacy?

Edytowane przez kosiarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze kolega chce sklecic jedna skrzynkę by porównać oba przetworniki. Jak widać oba wymagają nieco innych pojemności wiec radzę zrobić skrzynkę większa a potem zmiejszyc jej pojemność umieszczając w niej twarde przedmioty o znanej objętości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory przetwornik zagra lepiej mds08 czy re8

 

Nie wiem czy ktos Ci odpowie - za duzo zmiennych by jednoznacznie powiedziec. Kazdy ma inny gust, oczekuje czegos innego oraz wiele zalezy od aplikacji i reszty sprzetu. Z takich maluszkow mi bardzo odpowiada Audio System HX08. Mozesz znalezc opinie o nim na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak czytam takie tekst , to od razu wiem że ... to głośnik nie dla Ciebie. IT gra fajnie ale nie nadaje się do "dyskoteki" , a coś czuję ze tego będziesz wymagał od maleńkiego IT.

 

Ubiegłeś mnie, też miałem zaproponować głośnik/i 12" lub 15" i potrafią trochę wytrzymać ciśnienia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chce dawac w palnik, tylko zastanawiam sie czy jak zasile go alpine 3525, a z przodu bedzie łupało hsk + alpine 3544, to czy bedzie go słychac, bo lubie jak przod łupie, a bagaznik uzupełnia ;)

 

teraz miałem helixy db pod radiem, a mds08 pod tym wzmakiem i było ładnie i fajnie

Edytowane przez kosiarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie skrzynie do IT:14l zamknieta i 20l BR,wozilem obie po tygodniu,i zdecydowanie lepiej mi pasuje BR,zasilam go U-Dimem Glow 4075 i jest rewelacja,koledzy ktorzy maja w kufrach wielkie jak wiadra JBL i tego typu wynalazki,sa w szoku ze takie malenstwo potrafi tak zejsc i pomasowac plecy,i co najwazniejsze-jest szybki,nie gubi sie w BR.nie sluchalem Re,ale polecam Ci IT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wg mnie najlepiej zrobić to co trzeba, czyli kupić i wytestować, SPLem rządzić będzie RE i tu mogę się założyć nawet, xmax MDS08 to kicha, membrana do cięzkich nie należy, zejścia nie będzie tyle co z RE(w obudowach OZ), RE ma gorszą efektywność ale przy niskich częstotliwościach widać że głośniki się wyrównują SPLem. RE po przez sporo większy xmax napopmpuje dużo więcej powietrza czyli będzie głośniejsze jeżeli o to Ci chodzi.

 

Jeżeli masz możliwości to pojedz do kogoś posłuchaj,a jak masz możliwosci finansowe to kup RE :) Teraz tylko RE REX8D4 :)

 

Tu masz obudowe do MDS08 19L BR MDS08

 

Nikt Ci nie odpowie na pytanie co gra lepiej, każdy lubi co innego :) Swoją drogą, HX08 można mieć wiele mniej :)

 

Miałem GLOW4075 i podłączałem marną skrzynkę na STXie 8calowym, podawałem "200W" w mostku :) Powiem że teraz mam alpine 3544 i podaje 150W i głośnik o mało z kabaryny nie wyskoczy :) Jest dobrze pod względem SPL, pod względem jakości doszło bardzo sporo bo zróżnicowanie basu lepsza kontrola zrobiła swoje, no i ogólnie gra lepiej takim pełniejszym brzmieniem, niżej jakby schodził :)

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IT MDS ( 08 -ka w szczególnośći) w ogóle nie gra* w closedzie nie wiem jak to wyłożyć ale po prostu nie gra, można w niego "włoić" 300 zacnych rms-ów :rotfl: a on zwyczajnie nie chce ciumciać :rotfl: .

W BR to zupełnie inny głośnik ...testowane (dość mocno :rotfl: )

 

* pojęcie moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech :) Myślałem że na 8, 10 calach słucha się muzyki a nie basstestów :) Ale ok :)

 

Co do skrzynki to szczelina o jakiś dobrych wymiarach i spoko wylocie która nie będzie swiszczeć itd to wg mnie coś około 35mm x 180mm ale w 19L BR jest ona długa bardzo bo aż na 55cm :( Może zestroić pod 45Hz? wtedy ten sam BR będzie miał 42cm długości. i tak monstrum. Samo ułożenie BR tak dużego w skrzynce zabierze sporo literków ;)

 

30mm x 180mm długość 35cm 45Hz

30mm x 180mm długość 47cm 40Hz

 

xmax MDS08 jest zaniżony przez producenta, 3mm które podaje producent to jest xlin, xmax będzie 2x wiekszy pewnie, a xdam dojdzie do 1cm a może i więcej.

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...mds08 i 300W? Coś mi się wierzyć nie chce w to panowie To RE ile przyjmie 1000? :)Sory za offtop ;)

Dramatyzujesz :zawstydzony: , w tej chwili "ćwiczę" :rotfl: dwa grajdołki 20 i 25 centymetrowca oba mają po jakieś 150 watów i oba "idą" pod prawie ...pięćsetką watów korci mnie dać jeszcze więcej ale...pieca ni ma :wink: .

 

*zdecydowanie słucham muzyki :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się na tą szczelinówke? Po co CI to? Nie wiem czy ktoś komuś kitu nawciskał że sczelina jest lepsza od okrągłego? Przecież to to samo jeżeli uwzględnimy powierzchnie, szczeliny fajnie się robi ale rurka jest łatwiejsza do zamontowania :) Liczy się powierzchnia promieniującego BR :) Jak chcesz mieć mega wyziew to założ 100mm BR, tylko nie wiem gdzie Ty go zmieścisz. Daj rurkę 70mm BR. Będzie aż nad to dla MDS'a. Jaka wreszcie będzie b duża obudowa po odjęciu wszystkiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo szczelinę specjalnie robić dla mnie to bez sens:) Chyba że dla estetyki i zwiększenia rozmiarów BR. Wgraj sobie prograsm jakiś bassbox czy WinISD i wprowadz parametry głosnika i zobacz jaki tunel jest odpowiedni dla niego przy jakim strojeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...