Skocz do zawartości

Gazownik - zmagania z CA i nie tylko


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No Tomku normalnie jesteś jednostką która "zaraża" innych heheheh 

 Trzeba uważać czego się słucha i z kim dewaguje na tematy CA :) bo grozi to wszystko nową "chorobą" i może skutkować zawaleniem domowego budżetu … heheh  :wink:

 

PS 

A miedziaczki to widzę wersje bez lampek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miedziaczki to widzę wersje bez lampek ??

 

 

Tak. Bez lampek.

 

Lampki są genialne, ale nie dla woofera. Gdybym miał lub planował 3 Way to zapewne bym się skusił. Ich czar, barwa i powietrze jest mega :serce: ale tylko na średniaka i górę  :zalamany:  . Być może z łatwym do napędzenia wooferem w komorze było by git. Do kompletu dochodzi jeszcze lubiący prąd Dego 12 Alusek, więc lampiakiem nie miałem jak tematu poskładać. W obecnym stadium Abyss będzie napędzał front masterów, a TRU Suba z dwóch mostków :hyhy: . Co z tego wyjdzie......zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to full lampa jest te trutnie?  :hyhy: czy tylko preamp jest na bańkach a reszta na krzemie?

Korzystając z okazji bo jest kilku zainteresowanych w temacie(mam nadzieję, że się gazio nie obrazi :wink: ) jak się ma (stara bądź co bądź) miedź do superbilletów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A to full lampa jest te trutnie? :hyhy: czy tylko preamp jest na bańkach a reszta na krzemie?

 

Lampiak z okienkiem ( szybką ) ma tylko pre lampowy. Full lampa ma widoczne transformatory wystające z obudowy.

 

 

 


jak się ma (stara bądź co bądź) miedź do superbilletów?

 

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie robiłem bezpośredniego porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dobrą, tu bym poczekał aż się oslucha, łatwo wydawać opinię patrząc na obrazki, ewentualnie mając namacalny acz chwilowy dostęp. Za jakiś czas zauroczenie minie i zacznie czegoś brakować, czegoś co już znał, ale poczekajmy i dajmy się Tomkowi nacieszyć. Mam te piece kilka lat, więc wiem co mówię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już miedź, warto byłoby ją lekko złamać :-)

 

W podpisie od dawna mam jakie są druty...

 

Kiedyś były Albedo Flat One 4x0.5m a na subie jakiś śmietnik. Flaty obecnie grają w domu post-5046-0-88061200-1461434107_thumb.jpg

 

A od końca wakacji są Albedo Monolith 4x0,75m post-5046-0-33614500-1461434276_thumb.jpg

 

  oraz 1x0.75m Albedo Geo na subie post-5046-0-46432200-1461434338_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dobrą, tu bym poczekał aż się oslucha, łatwo wydawać opinię patrząc na obrazki, ewentualnie mając namacalny acz chwilowy dostęp. Za jakiś czas zauroczenie minie i zacznie czegoś brakować, czegoś co już znał, ale poczekajmy i dajmy się Tomkowi nacieszyć. Mam te piece kilka lat, więc wiem co mówię.

 

Nie ja jeden tbrek słuchałem grania Twojego auta na miedziakach i o ile góra jest poprawna i jednocześnie nie zachwyca niczym szczególnym, to na dole przy okazji drzwi masz niestety sporo do  zrobienia. Jeśli masz te wzmaki od kilku lat, to co najmniej dziwne, że nic jeszcze nie podziałałeś w tym względzie.

Czemu tak mówię? Bo nie tak bardzo dawno temu posłuchałem sobie Tru u Maxama w Lagunie i nijak ma się to co piszesz o tych wzmakach do moich wrażeń z odsłuchu. Powiedziałbym nawet, że granie Laguny jest kontrastowo różne od Twojego a przecież wzmak Maxama, to nie miedziak tylko jakaś niższa seria. 

Może być, że trochę za wcześnie podsumowania gazownika wzmaków dokonałeś. Dla mnie na chwilę obecną to albo nie potrafisz (Ty lub ktoś) sobie graniem poradzić albo te Twoje wzmacniacze po przejściach są i lichą kondycję maja. Szczerze powiedziawszy, to nie wiem, która opcja jest gorsza :wink2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja jeden tbrek słuchałem grania Twojego auta na miedziakach i o ile góra jest poprawna i jednocześnie nie zachwyca niczym szczególnym

Jeżeli to jest to co ja słuchałem w Bydgoszczy to mi się podobało , jak na braxa było sporo ciepła i to podejrzewam ze za sprawa owych  tru , mile zaskoczyło mnie granie właśnie tych woferów jedynie co to ich skupienie było lekko rozmyte i ciągło scenke troszkę , nie nazwałbym ich graniem pitu pitu , jak np auto Maxama (ostatni piknik ) poprawnie ale bez pazura .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trutnie trutniami i Braxy braxami ale :

 

U Tomka słuchałem masę razy i za każdym razem cosik się zmieniało - Tomek ciągle kombinował , doszlifowywał , zamieniał itd 

Raz było lepiej , raz gorzej (tytuły i garnki to chyba dowód że nie było tak zle jak niektórzy piszą)  ale furacze Tbreka zawsze ewoluowały i często stanowiły powiew świerzości na naszej scenie CA. 

Czy to było chłodzenie wodne , speakery domowe(magnezówki) czy "żyletki" w "endejworze" zawsze było nie do końca szblonowo i w kierunku po grubość a co po niektórzy musieli się nieźle nagłowić aby podołać wizjom pasjonaty  :)...

Kilka osób wypowiadało się negatywnie i opowiadało jak to auto słabo gra albo jak to ma rozjechany wokal ,pozycje itd…...

Ale jedno co mnie śmieszyło to to że chyba nikt z nich nie wpadł na pomysł żeby albo włożyć coś -choć by ze dwie poduchy pod tyłek albo podnieść fotel na maxa w góre…..

Jestem ciekawy ilu odsłuchujących siedziało z "głowicą" pod "sufitem" heheh jak właściciel wozu :) Wtedy wszystko zaczyna "gadać" jak trzeba… Pozycja bez podnoszenia fotela niemal na baczność ;) heheh a mam 186 cm wzrostu .

Panowie przecież ten człowiek to Gigant i ma głowę (narząd słuchu-uszy) średnio z 20cm wyżej niż inni :ok:   :padam:  ……. A chyba nie będzie stroił dla innych "niziołków". 

 

A co do Trutni to myślę że ze względu na opcje Setupów-tuningu tych wzmaków możemy sobie darować szczegółowe opisy bo każdy z tych pieców może się różnić "środkiem" i grać troszku inaczej od pozostałych… że o różnych lampkach nie wspomnę  :) O tym może napiszę sam właściciel lampiaków-miedziaków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panowie przecież ten człowiek to Gigant i ma głowę (narząd słuchu-uszy) średnio z 20cm wyżej niż inni      ……. A chyba nie będzie stroił dla innych "niziołków". 

aż mnie zaintrygowałeś, bo u mnie ten sam problem :) 2 metry wzrostu mają swoje prawa 

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam lekarstwo rozwiązujące to zagadnienie :idea: :idea: :idea: :

 

Szkoda bić pianę. Zawsze jednemu się będzie podobać innemu nie i tyle, przestałem się tym przejmować i innym też tak radzę.

No chyba że nie słyszą czy gra tweeter , czy średniak pełnym pasmem, oraz czy czasem polaryzacji nie pomieszali.

 

A z TRU/Abyssami jest tak, że każdy piec jest inny, nie ma dwóch takich samych, każdy piec jest autorski w swoim mniemaniu, kiedyś z Mark'iem na ten temat dość długo rozmawiałem, i praktycznie każdy piec czymś tam się różni, miałem ich 6 (tranzystorowców) i np. były 3 rodzaje opampów, i kilka typów kondensatorów, a nawet sygnały z płyty do terminali szły 3 rodzajami przewodów, w tym TRU dawał w opcji np. Kimber


4ch:

 

post-3212-0-25967800-1461589187_thumb.jpgpost-3212-0-17932600-1461589202_thumb.jpg

 

Potem zamiast kondensatorów WIMA RED - trafiły się Mundorf Audiophile , SellARZ

Ale jest tu więcej osób które znają te piece na wylot.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 14:46

gazownik, dnia 25 Kwie 2016 - 14:29, napisał:

 

Mam lekarstwo rozwiązujące to zagadnienie

I nawet jest uchwyt  na browara

 

Eheheh świetne ! -  Tomku musisz obowiązkowo wozić cośik takiego na zloty ;) 

 

 

A co do tru gazownika to kibicuje i mam nadzieję że będzie mi dane posłuchać tych zmian bo ostatnio siedziałem w furaczu chyba u Fishera a troszkę czasu już mineło ;)

Może Tru złągodzi troszku kontury degolców - zagra trochę bardziej analogowo, cieplej - pożyjemy zobaczymy.

Na pewno jestem ciekaw jak nowe piece  będą kontrolować degolce, bo sub i kicki do łatwych do nakarmienia jak trzeba nie należą .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to się nie spodziewałem :szok: Potencjalne granie/nie granie miedzianych Tru u gazownika zaczęło się przekładać na gigantyzm tbreka i kurduplowatość innych userów :wink:

Zacząć chyba należy od założenia, że mając do czynienia z klockami z wysokiej półki (a takie ma chyba tbrerk w aucie, prawda?) oczekujemy grania na poziomie zauważalnie  odstającym od innych, przeważnie budżetowych konstrukcji - czyli nic innego jak wysoko postawiona poprzeczka i każdy właściciel tego typu klocków powinien brać pod uwagę możliwość takiego spojrzenia na jego granie. W rzeczonym przypadku sprawę położył brak kontroli nad pracą wooferów. Następstwem tego (tak sądzę) jest mało wyrazisty i zupełnie niekonturowy bas, który dość skutecznie tłumi kicka.  Myślę, że fuszerkę przy okazji robienia drzwi można wykluczyć, ewentualna jakość wooferów nie budzi zastrzeżeń podobnie zresztą  jak i źródło więc niewiadomą pozostaje albo wzmacniacz albo umiejętność kręcenia gałkami. Jeśli ja miałbym się określić, to auto nie miało jeszcze takiego poziomu grania, od którego można pokusić się o ocenę tego czy się podoba czy nie podoba.


Jeżeli to jest to co ja słuchałem w Bydgoszczy to mi się podobało , jak na braxa było sporo ciepła i to podejrzewam ze za sprawa owych tru , mile zaskoczyło mnie granie właśnie tych woferów jedynie co to ich skupienie było lekko rozmyte i ciągło scenke troszkę , nie nazwałbym ich graniem pitu pitu , jak np auto Maxama (ostatni piknik ) poprawnie ale bez pazura .
 

 

Nie wiem czego słuchałeś u tbreka ale po tym co piszesz, to  zdaje się, że nastąpił swoisty downgrade. Tego co piszesz o Lagunie Maxama jakoś ze dwa lata temu słuchałem razem z FUBU w jego aucie na łódzkim spocie przy okazji niezbyt udanego setupu z jednym z kultowych wzmaków w roli głównej  :wink2: Może i na pikniku podobne granie miało miejsce - nie wiem? Większość czasu z tych kilku godzin z browarem w dłoni spędziłem :)

Jeśli chcesz przez pryzmat keratyny granie rozpatrywać, to tak, auto Maxama gra (jakoś chyba w lutym to było) z wyraźnym pazurem. Niestety u tbreka (w grudniu, święta) można powiedzieć o ledwo wyklutym paznokciu   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyraź tu zdanie o jakimś produkcie... jeden spać nie może po nocach, drugiego męczy marka piecy, trzeci ma problem z kablami... masakra jakaś.

 

Na wstępie coś wyjaśnię - tamtego pieca co słuchaliście w świeta już nie ma, była to wersja odmienna od fabrycznej, począwszy od innych kondensatorów, opów, i pewnie na nastu innych elementach kończywszy, co najlepsze wszystkie wysokiej klasy typu białe mundki itd. Jak będzie do kupienia na ebay z przesyłką z luxemburga - nie brać.

Miałem ich kilka sztuk, niestety żaden z nich nie ma takiej kontroli na wooferze jaką oferuje choćby 2400.2, testował też jednego jakieś 3 lata temu Mehow, na koniec skwitował że aby mi nie robić antyreklamy powstrzyma się od wydawania opinii. Wszystkie poszły daleko w świat, mi została wersja oryginalna, po podaniu nr seryjnego i wysłaniu zdjęć mam potwierdzone że nikt nic nie grzebał, a jak grzebał to na oryginalnych częściach. Hybryda która teraz siedzi u mnie w aucie jest nie innym piecem jak tym wystawionym nawet na FB'owej galerii TRUtech. więc też znany piec.

 

Mirek słuchał auta też na innym piecu niż wtedy w Łodzi, podobnie jak inne lampy były w Hybrydzie, wtedy w Łodzi były nowe 12AT7 EH Gold , grały tyle co z poznania do łodzi baną, czyli jakies 2h.

Teraz mam już ostatni piec z wszystkich jakie miałem, i ten całkiem inna liga, aczkolwiek jeszcze go do końca nie rozszyfrowałem, jak trzyma woofer za mordę, to gra tak jakoś mało przyjemnie, jak mu dam gaina wyżej, gra przyjemniej ale znów traci kontrolę, Nie ma różnicy czy gra w 2 4 czy 8 ohm, czy grają po 2 woofery na stronę czy jeden. Może to wina auta, może jeszcze inne cięcia zastosować, na razie nie wiem. Dodatkowo nie mam ostatnio na tyle czasu żeby spędzić ze 2-3 popołudnia w aucie kręcąc gałkami, do tego przydałaby się jakas zewnętrzna para uszu ktora by pomogła, niestety nawet z Bartkiem ciężko mi ostatnio się skrzyknąć.

 

Powtórzę ponownie tylko tym razem drukowanymi literami - Tomek nie pozbywaj się tamtych piecy do momentu jak w 101% nie upewnisz się że dobry wybór dokonałeś, i niech to będzie Twoje zdanie i świadomy wybór a nie jakaś wizja i niespełnione marzenie pobocznych pomagierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to się nie spodziewałem Potencjalne granie/nie granie miedzianych Tru u gazownika zaczęło się przekładać na gigantyzm tbreka i kurduplowatość innych userów

 

Sinoff jeżeli przeczytasz jeszcze kilka razy mój post bo zapewne do mnie pijesz to może znajdziesz linijkę gdzie napisałem - "Raz było lepiej , raz gorzej" 

Daruj więc sobie swoje złośliwość i nie wkładaj w innych usta rzeczy których nie powiedzieli.

Widziałeś wcześniejsze słupki Tomka i czy widziałeś jak ma ustawionego średniaka(3.1) i najważniejsze wysokotonowy (nox20) ?? (Może brak pazura był spowodowany tym że nie słyszałeś wysokotonowego -tak się profi usadowiłeś przy odsłuchu Panie kustosz?? )

Pomyśl dla czego to pisze i może nie wyciągaj za mnie skrajnych wniosków że wszystko to wina...

 

Proponuje spacer, dotlenienie sie to troche cisnienia i jadu z twoich wypowiedzi zniknie.

 

 

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...