Skocz do zawartości

Gazownik - zmagania z CA i nie tylko


gazownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sinoff jeżeli.... ...z twoich wypowiedzi zniknie.

 

Jeśli już koniecznie chcesz, to ok :) Nie piję do Ciebie a raczej nabijam się i żadnych rzeczy do ust Ci nie próbuję wkładać :hyhy:

W dwóch poprzednich moich postach wyraźnie napisałem o bolączkach gry wooferów. Do odsłuchu dobrze się usadowiłem i przy moim wzroście mogę co najwyżej minąć się z ustawieniami tbreka o jakieś 5cm, niech będzie, że 1,5ms czyli będę miał nadal w miarę lokalizowalne choć już rozmyte źródła pozorne ale nie te budowane z poważnym udziałem woofera...  A ja niestety cały czas i niezmiennie tylko niedomaganie woofera mam na myśli.

A dalej co następuje: nie zamierzam pomyśleć i nie zamierzam wyciągać wniosków bo w tym konkretnym przypadku opieram się na odsłuchu , spacery i dotlenianie mam w ciągu dnia a od łażenia nogi bolą, jad i ciśnienie zostawiam na specjalne okazje a ta dyskusja taką okazją nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lklukasz - nie bądź klakier i nie bądź złośliwy  :dobani: Tłumaczyłem i chyba nawet co mniej rozgarnięty zakumał. 

P.S. Skoro tak to myślę że z sympatii do Ciebie Tomek następnym razem pożyczy Ci fotelika  :cool:

 

Sinoff  - ok tylko zastanawiam sie skąd to nieoparta chęć aby niemal każdym razem dopiąć łatkę,chęć ciągłego pisania jak to każdemu nie gra, jak to jest marnie i źle no i standardowa  - taki drogi sprzęt a tak dupiato mu gra…… No z takich komentarzy nasuwa sie myśl z ze pewnie głupi bo kupiłi/baaaaaa przepłacił i nie potrafi wykożystać…… Co kogo to interesuje ? Skąd to podejście do userów z droższymi klockami.

Ja odbieram to jako jakieś niedowartościowanie i zazdrość. Za każdym razem reaguje na to uczuleniowo bo przez to na forum jest jak jest…..  :dobani:

Od kilku lat tu zaglądam regularnie i jakieś pozytywne i merytoryczne opinie co bardziej doświadczonych userów na temat gry czyjegoś auta można przeczytać wyjątkowo żadko.

                

Sam uważam że jak mam pisać o kimś/czymś zle to raczej wole nie pisać wcale… O babolach wole pogadać  w 4 oczy lub na priv.

A jak komuś /czy tym bardziej znajomemu sie powodzi to się trzeba cieszyć … - Ale to tylko moje zdanie.

 

 

Co do TRU  to po odsłuchaniu kilku furek na tych piecach (mimo że lubię lampki) to na razie stwierdziłem że to nie moja bajka do auta . Ale może mało słuchałem / nie tych egzemplarzy lub nie trafiłem na dobrą rzeźbę na tych piecach, wieć wole się negatywnie wypowiadać. Może jeszcze auto gazownika mnie znowu pozytywnie zaskoczy - kto wie :)

 

Zdrowia wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 głupi bo kupiłi/baaaaaa przepłacił i nie potrafi wykożystać…… Co kogo to interesuje ? Skąd to podejście do userów z droższymi klockami.

Ja odbieram to jako jakieś niedowartościowanie i zazdrość. Za każdym razem reaguje na to uczuleniowo bo przez to na forum jest jak jest…..  :dobani:

Od kilku lat tu zaglądam regularnie i jakieś pozytywne i merytoryczne opinie co bardziej doświadczonych userów na temat gry czyjegoś auta można przeczytać wyjątkowo żadko.

                

Sam uważam że jak mam pisać o kimś/czymś zle to raczej wole nie pisać wcale… O babolach wole pogadać  w 4 oczy lub na priv.

A jak komuś /czy tym bardziej znajomemu sie powodzi to się trzeba cieszyć … - Ale to tylko moje zdanie.

 

 

 

Nie bijąc piany do nikogo ale daleko nie trzeba szukać wystarczy spojrzeć w mój temat  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff -... ...moje zdanie.

No i co w związku z tym wszystkim?

To jest forum i dyskutujemy a że jest mało aut grających ponadprzeciętnie a tych ledwo dukających całe stada więc w podobnych proporcjach się to na forum odbija. Klockami z wysokiej półki nie można załatać braku wiedzy ani błędów montażowych ale oczekiwania wobec tych drogich zawsze będą wyższe niż wobec tych tanich. Zwykłe prawidła bez żadnej magii, jak zaakceptujesz to może i alergia Ci minie. Załóż temat, opisz instalację, dodaj fotki, pojaw się na spocie albo pikniku z autem do odsłuchu -  proste zasady, wedle których albo zostajesz albo odpadasz bo masz dość, bez względu na to jak gra. 

 

 

wyjątkowo żadko.

Wyjątkowo razi - jak wiadomo "rz" wymienia się na "r" , jeśli nie możesz zapamiętać, to "rzadko" wymienia się na "sraczka"  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Jeszcze nic nie gra. Wymiana piecy poskutkowała innymi modyfikacjami które zabierają sporo czasu. A jak wiadomo przeróbki często zabierają 2-3 razy więcej czasu niż postawienie od nowa. Robota na raty przed lub po pracy to też czasopochłaniacz, bo sumarycznie połowa czasu to rozpoczynanie i kończenia roboty. Dlatego to wszystko idzie jak krew z nosa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo razi - jak wiadomo "rz" wymienia się na "r" , jeśli nie możesz zapamiętać, to "rzadko" wymienia się na "sraczka" 

 

Brawo ty ! Jak sie nie ma do czego przyczepić to chociaż jakieś "ż" czy "rz" się znajdzie - ehhhhh  :dobani: słabizna  - Ty mnie ortografii a ja cię człowieczeństwa …..

 

Sinoff i  kolejny raz się poddaje - Wiem że pełnisz role forumowego stańczyka (nawet Avatar sie zgadza) i wiem że nie ma sensu konkurować z twoją zazdrością i chorym mesjanizmem. Teraz będziesz wypisywał setki linijek nie na temat aby wyglądało że jak "zawsze" masz racje - Tomkowi pewnie nie gra bo nie ma 2x22mm frontu - to chyba twoje rozwiązanie na wszystko jak ostatnio wypisywałeś o skrzynkach na suby…. 

 

P.S.

Nie znałem zasady że jak sie ma  droższy klocek to trzeba mieć od razy ULTRA KOZAK NAD-PRZECIĘTNE GRANIE bo jak nie to czepianie i hejt na każdym kroku - na szczęscie "tylko" od tych których boli.  A forum przecież służy do zdobywania i dzielenia się wiedzą.

 

No Gaziu na TRU to musisz pewnie zdobyć chamipionat przynajmniej europy i wszech rusi…. :cool: Bo jak nie to klątwa i ekskomunika :przestraszony:  

 

 

 

 

Artur nigdy tego nie zrozumiemy bo nie idziemy z trendem ..... wzmacniacze Braxa to zawsze najlepsze piece ,porostu nie ma lepszych .....

 

Ciekawa teza … Nie odważył bym się tak napisać no ale Wy Panowie wiecie najlepiej…  :padam:

A ten trend to już w takim razie pewnie z 10 - 15 lat się utrzymuje jak piece Fishera.

Ja od 18 lat badam temat- bawię się ,wałkuje co dla mnie ciekawsze choć co jakiś czas wracam do pieców Xesa - jakaś taka moja słabość .

            

To może niektórych krew zaleje i będzie w końcu spokój jak napisze że rozglądam sie za piecami Mcintosha  do mojego zestawu Rainbow Reference  lub Brexów , gorlichów , starych focali i  na co jeszcze mi tam ochota przyjdzie albo leży w garażu …. A co ! ! !

I najlepsze jest to że nie mam ochoty robić jak to nazwał Sinoff - ponadprzeciętnego - robię to bo lubie gonić króliczka, grzebać w aucie , przerzucać klocki, kombinować - zdobywać przez to nowe doświadczenie i wiedzę ….

To jakiś grzech albo ktoś mi i całej reszcie zabroni ??? Dajcie Panowie już spokój  :wstyd: Powinniśmy śie cieszyć że innych rodaków ,zapaleńców stać na droższe cuda/szroty (niepotrzebne skreślić) - i niech robią z tym co chcą...

 

Artbass - myślisz że dla każdego prawdziwa muzyka to to samo co dla Ciebie ?? 

 

Pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam błędy ortograficzne, gramatyczne czy stylistyczne są do przyjęcia, w rozsądnych ilościach ale jeśli ktoś bierze się za nauczanie człowieczeństwa, to warto by wykorzystał słowniki, w tym ortograficzny bo rozumiem, ze kurs ma być forumowy. A tych baboli, które wrzucasz jest znacznie więcej i dokładnie na ich miarę jesteś przeze mnie traktowany. Jak? No dokładnie jak widać  :wink2:

Wykorzystuję tylko te "najlepsze" boby a Ty poprzeglądaj swoje posty i poproś moda o poprawienie niechlujnych byków, tych dotychczas poczynionych. Poza tym, to czytać i rozumieć także póki co nie potrafisz więc jeszcze raz - tokować, moralizować i strofować będziesz mógł bez końca i do woli ale najpierw  :hyhy: ... Tak, najpierw załóż temat z opisem, fotkami i podjedź na spota jakiegoś (nie musi być łódzki) aby zaprezentować tę swoją radosną twórczość (choćby i przez wielkie Tfu... :wink2: ).

Wtedy wszyscy będziemy mogli porozmawiać, też do woli, o graniu i klockach a nie o wyimaginowanych frustracjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozek260 jesteś przewrażliwiony na swój temat, jakoś najazdów na temat klasy sprzętu u Ciebie nie było, a jedynie do podejścia, że sama klasa świadczy o poziomie grania auta co jest oczywiście nieuprawnionym uproszczeniem. Sam bym chciał by było to takie proste bo fajnych klocków trochę mam ale same grać nie chcą ;)

Lubię takie tematy, auto jeszcze nie gra, a i tak jest już ch%owe tylko dlatego, że ktoś gdzieś kiedyś u kogoś słuchał, było to podobne ale inne i mu się nie podobało.

Brawo

A za Gazownika trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są początki i pierwsza przymiarka skrzynki pod 12". Nie ma szans aby skrzynka wlazła pod roletę więc trzeba będzie trochę modyfikować jej kształt a konkretnie sam front. I żeby nie było, że innowacyjna jakaś jest  :wink2: - MDF+HDF w klejonce grubości 30mm czyli znany i sprawdzony sposób  :hyhy:

post-4056-0-11307100-1463601853_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To front 60 mm?

 

Nie, bo to by była innowacja a skrzynka ma być całkiem zwykła :)

 

w jakim stosunku to tu zastosowałeś ?

 

3x10mm, środek HDF, na zewnątrz MDF. A dlaczego nie 4x8mm albo 5x6mm? Przyczyna jest mocno prozaiczna - taki materiał na górze kupki leżał i nie chciało mi się przerzucać jakiś 300-400kg płyt żeby się dokopać do tych cieńszych :)

Nie wiem czy ma znaczenie mieszanie w klejonce HDF-u i MDF-u i tylko podejrzewam, że także dzięki temu zabiegowi trudniej głośnikowi wprowadzić skrzynkę w rezonans. Rozmowy forumowe na ten temat już były ale nikt o wiarygodne "za" lub "przeciw" się nie pokusił więc na tę chwilę trzymam się takich "mieszanych" rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...