Skocz do zawartości

picyk elektryczny


leonsr60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mianowicie chodzi mi o takie badziewko grzejnik

mial ktos kiedys doswiadczeniez czyms takim? ile to moze wciagnac pradu zakladajac ze miesiecznie uzywany by byl ok 30godz? ja tam sie nie znam wiec wole spytac :) mam lipe u siebie w mieszkaniu z centralnym i musze w tym roku dogrzewac jakims wynalazkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki piecyk ma chyba 2 możliwe moce 700 +1200W (można grzać obie grzałki) , więc na godzinę będzie brał 0.34zł (700W) lub 0.65zł (1200W) , no i 0.99zł jeśli będzie lecieć na ful .

Kupując grzejnik olejowy zmniejszasz czas pracy grzałek , a ciepło będzie oddawane z gorącego oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wiem juz na czym stoje :) w tej chwili mam piecyk gazowy ale on wciaga miesiecznie 2 butle gazu, a to koszt ok 100zł. czyli taki na prad olejowy na max obrotach po 1godz dziennie jest w stanie przejesc miesiecznie ok 30-40zł wiec wnioskuje ze lepiej sie oplaca gdyz z gazowym jest dodatkowy problem ze spalinami przy uruchamianiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo grzejesz. Zalezy od wydajności grzejników. Ja mam olejaka i sobie chwale bo ustawiam sobie zeby delikatna dawka była i całą noc sie pali w zime a 20L oleju przepalonego :) Czasem z ropą mieszamy jak lejemy jakiś przekładniowy bo się słabiej pali :) Ale no właśnie problem spalin jest. Moja kuzynka ma ten elektryczny, dziennie włącza kilka razy, za prąd nie 200 a 400zl w okresie zimowym. Więc wiecej za te grzanie płaci jak to warte. Ma tylko jeden grzejnik. Ale w domu to wiadomo inaczej. Jak do garażu to też inaczej. Pomieszczenie musi byc szczelne i wogole, ocieplone, to już duzo da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz okna? Jak drewniane, to jest taka "uszczelka" do drzwi i okien. Przekrój jej wygląda jak litera

P. Oklejasz okna i drzwi (chyba nie muszę tłumaczyć jak?) i na pewno będzie różnica. Kosztuje grosze i nawet w Dziurze można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawle ja juz od kilku ladnych latek mam zmienione wszystkie okna na "plastiki" chodz i ten zabieg ktory przedstawiles zostal juz wykonany bo montaz tych okien niestety zostawial wiele do zyczenia :zdegustowany: (odklejajace sie uszczelki, ciezko sie zamykaja) ja mam ogólnie duzy pokoj bo mieszkam na poddaszu ok 36m2 a piecyk centralny to nieporozumienie i na wiosne out! wiec poki co musze jakos sobie dopomagać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejowy można czasem znaleźć w Miliczu, ale teraz jest na to sezon...

 

A tak w ogóle- trzeba się hartować :) Ja często teraz otwieram okno, bo jak jest za gorąco, to nie mogę wytrzymać. Temp ok 18- 19 stopni najbardziej mi pasi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana taryfy zazwyczaj nie kosztuje nic a energetyka przyjezdza już na drugi dzień czesto i zakłada dwutaryfowy :) Wadą jest to że aktualnie wprowadzane sa liczniki elektroniczne, które policzą i tak wiecej niż nam sie wydaje :D Niema to jak stare dobre trupole :) 10W nawet niektorych nie rusza :) A Elektronik liczy już od 2W a nawet od 0,5W. Może jakoś się uda doprosić o licznik stary blaszaka :):D

 

Mieszkając na poddaszu można wstawić sobie jakieś piecyki na paliwa stale i ciekle. Ale to troche takie życie z bombą która może kiedyś wybuchnąć przypadkiem. Elektryka to przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę poddasze , to jakoś dziwnie mi się zaraz kominek kojarzy ;) Drewno można trafić (u mnie) za 80zł m3 (do własnego pocięcia niestety)z transportem . Trochę roboty z tym jest ale ile frajdy daje taki kominek ... bezcenne !

 

PS: jak nie kominek (kasa) to taka zwykła "koza" blaszana z giełdy samochodowej lub targu jakiegoś daje ful ciepła ...no ale zorientuj się najpierw z jak z dostępem do taniego drewna, żeby wtopy nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energetyka nie zawsze tak chozo przybywa by udostępnić nam taryfę nocna - musi to być opłacalne dla nich a wiec szacowany pobór prądu musi być na odpowiednim poziomie kWh/rok . Poza tym trzeba pamiętać ze taryfa nocna jest tańsza ale za to taryfa dzienna jest droższa od tej " podstawowej " . Dlatego trzeba sie zastanowić co możemy przerzucić na noc - pranie, grzanie wody, zmywanie itp by nie robić tego w dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...