Skocz do zawartości

Sposoby wysyłki głosników + skrzyń


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 15 grudzień 2010 - 20:45 napisał

tylko odbior osobisty

 

kaprys taki? :looka:

 

 

Nie nie kaprys , ale jak narazie wysylalem jeden glosnik w skrzyni i dojechal z zaklinowana cewka i obawiam sie powtorki , ja ze swojej strony moge mozliwie najlepiej zapakowac jak idzie choc to nie latwe zeby takiego kloca 20kg wpakowac w karton tak zeby sie nie ruszal i amortyzowal ewentualne wstrzasy ale przynajmniej do 2stycznia jestem w pracy codziennie razem z niedzielami wiec umowienie sie z kurierem bardzo ciezkie , w styczniu sie pewnie to zmieni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pakować skrzynię głośnikiem w dół, a na spód kartonu położyć co najmniej 3-4 warstwy grubego kartonu, to najbardziej niezawodna metoda, setki razy tak wysyłałem sprzęt i nic się nie stało.

Jeśli pakujesz skrzynię głośnikiem w bok czyli tak jak normalnie stoi to wtedy może wyrwać się głośnik ze skrzyni lub oberwać magnes w głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pakować skrzynię głośnikiem w dół

 

No i będziesz każdemu kto dotyka (poczta , kurier, rozdzielnia) Twojej paczki mówił że ma ją w odpowiedni sposób kłaść( głośnik w dół) ? Na napis "góra" wierz mi NIKT nie zwraca uwagi ;)

Wysyłając głośnik w skrzyni najlepiej odżałować kasy na większą paczkę i spakować osobno głośnik i skrzynkę (wszystko w jednym kartonie ale większym ) .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będziesz każdemu kto dotyka (poczta , kurier, rozdzielnia) Twojej paczki mówił że ma ją w odpowiedni sposób kłaść( głośnik w dół) ? Na napis "góra" wierz mi NIKT nie zwraca uwagi ;)

Wysyłając głośnik w skrzyni najlepiej odżałować kasy na większą paczkę i spakować osobno głośnik i skrzynkę (wszystko w jednym kartonie ale większym ) .

 

To że wszyscy mają w d... oznaczenia "góra" oraz "szkło" to normalne, ale jak wysyłasz kurierem (wg. mnie wysyłanie pocztą skrzyni to samobójstwo) to etykietę z adresem przyklejasz zazwyczaj na górze paczki.

 

Nikt sobie roboty nie chce utrudniac wiec kurier stawia/rzuca ją na samochód etykietą do góry bo potem za każdym razem obracac paczkę o wadze 20-30kg to spory problem, tak samo przy rozładunku na taśmę, ale oczywiście nie jest to regułą.

 

Ja tak wysłałem setki skrzyń i uwierz mi żadna nie uległa uszkodzeniu w transporcie, w przeciwieństwie do tego kiedy pakowałem je normalnie tzn głośnikiem w bok.

 

Jasna sprawa że pakowanie oddzielnie niweluje do minimum ryzyko uszkodzenia ale to już każdy sobie sam decyduje czy zrobi tak czy siak.

 

Swoją drogą wiem że wysyłanie takich paczek innym kurierem niż UPS lub ew. DHL może niezależnie od stopnia zabezpieczenia skończyc się źle, mam tu na myśli w szczególności GLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa że pakowanie oddzielnie niweluje do minimum ryzyko uszkodzenia ale to już każdy sobie sam decyduje czy zrobi tak czy siak.

Taaa juz widze jak bierzesz na siebie wine kiedy dotykam glosnik a cewka okazuje sie zakleszczona, bo nie chciało Ci sie zapakować dwóch paczek osobno... Pozatym bez znaczenia o winie, bo nie chce tego typu problemu przy kupnie czegokolwiek, pewnie nikomu takie sytuacje nie sa na reke...

 

Zawsze wysylam osobno, nie ryzykuje, za kilka zl oszczednosci nie warto...

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem wcześniej opieram na własnym doświadczeniu - były 2-3 przypadki (na kilkadziesiąt paczek) oderwania magnesu i zakleszczenia cewki kiedy skrzynie były wysyłane głośnikiem w bok. Od kiedy wysyłane są głośnikiem w dół i grubo obłożone od dołu i po bokach styropianem/kartonem nie było ani jednego przypadku uszkodzenia w transporcie (mówię tu o ilościach rzędu kilkadziesiąt paczek miesięcznie, a nie dwóch czy pięciu paczkach)

 

A to czy sprzedawca weźmie na siebie winę to zależy już tylko od polityki firmy, niektórzy mają w d... klienta, inni nie...

 

Ja jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji kiedy dzwoni do mnie klient że głośnik i obudowa przyszły oddzielnie, a ja mu na to: "przylutuj se, wkręć se" :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby nity i inne kity nie pomogą ponieważ może się po prostu wygiąć blacha z której zrobiony jest kosz głośnika (nit/śruba wyciągnie go kiedy klej puści), albo jeśli kosz jest odlewany może on po prostu pęknąć.

 

Najbezpieczniej jest wysyłać oddzielnie, ale kiedy tak się nie da to najlepiej pakować głośnikiem w dół i solidnie obłożyć kartonami lub styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...