Skocz do zawartości

układ płynnej regulacji fazy


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś ze schematem układu płynnej regulacji fazy w torze subwoofera?? tylko nie zasilanym napięciem symetrycznym.,

 

 

Hmmm... nie wiem do konca co oznacza zasilanie napieciem symetrycznym. Mam w domu "Syrincs Sub Control" - to taka zwrotka aktywna do suba zasilana 12V z aku.

 

Moge porobic fotosy, dac do ogledzin itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ...Twoim "zaawansowaniu" :rotfl: od razu zrezygnuj z takiego który nie jest zasilany symetrycznie. Badziewiaste bo to ćwiczyłem (mam na myśli te tanie "kity" na "bele jakich" elementach :kwasny: którym daleko nawet do hi-fi :rotfl: )

Podejrzewam , że sprzęt pokroju Syrincs ma na pokładzie przetworniczkę 12 V => +/- 12 czy tam wyżej Volt )

Zdobycie napięcia symetrycznego na pokładzie samochodu (u Ciebie) to pikuś bo każdy (szanujący się) :lol: piec ma takową a pobór prądu przez filtr jest znikomy.

Polecę Ci tego cudaka daje radę :

filtr suba z fazą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sound.westhost.com/p103-f1.gif

 

Zasilanie symetryczne można wziąć ze wzmacniacza, tylko odpowiednio zmniejszyć napięcie (np. diodami zenera). WO można dać niskoszumne NE5532. Zauważyłem, że niestety płynna regulacja fazy zwiększa monotonię basu, nie wiem do końca czym to jest spowodowane (prawdopodobnie to wina odpowiedzi impulsowej, która wydłuża się przez zastosowany układ). W 90% pomaga zmiana polaryzacji o 180', ale warto pobawić się takim przesuwnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co hehepack kombinuje jak ma proca na pokładzie

Moze lubi kombinacje(a moze nie wie jak ogarnac czasy co by sub zagral z przodu) ,ale generalnie nie glupio kombinuje

 

Zasilanie symetryczne można wziąć ze wzmacniacza

Tylko po co skoro gotowa przetwornica z napieciem +/- 12-15v kosztuje ok 30-40 zl?

 

Pozdrowka

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kombinowałem ze "wstrzeleniem" się suba w grę przodu, ostatecznie (niemal zawsze) kończy się tym, że najlepiej gra w fazie :rotfl: , no jeszcze jego mechaniczne umiejscowienie też czasem czyni cuda :super: .

Ciekawsze efekty daje regulacja stromości i częstotliwości filtra.

 

hehepack wzorem "łowców króliczka" ...wywala suba ma maskę :rotfl:

 

Dla średnio ogarniętego elektronika ciekawy artykułek:

filtr fazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_wiader ciekawy układ, potencjometrem reguluję 180* i 180* mogę przestawić tym przełącznikiem tak ??

 

umiem się obsłużyć czasówką :)

 

ale rozważam taki układ, bo nie mam tej opcji w ps400m, a w razie dalszych pasywnych postępów może się przydać.

 

pomysł z zasilaniem ze wzmaka i tylko ograniczeniem napięcie jest ciekawy bo mógłbym układ zamontować we wzmaku odrazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...