Skocz do zawartości

Bi-amping ktos wytłumaczy ??


Anty1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ni własnie mowa była cały czas o resecie a nie o kupnie nowego ;) Czyli ktoś Juz miał system skonfigurowany , ustawione cięcia ale np rozladowal mu sie aku i radio straciło ustawienia. Wtedy dzieje sie to co mowile .

Nawet nowe nie ustawia się w pozycji Max wysterowania , zatem najpierw logika , potem skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ni własnie mowa była cały czas o resecie a nie o kupnie nowego ;)

Więc cały czas wiedziałeś o co mi chodzi tyle, że chciałeś to dłużej pociągnąć? Świetnie...

 

Nawet nowe nie ustawia się w pozycji Max wysterowania , zatem najpierw logika , potem skutki.

To żeby uszkodzić tweeter potrzeba maxymalnego wysterowania? Puszczając na niego całe pasmo wydaje mi się, że duuużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 09 grudzień 2010 - 00:28 napisał

Nawet nowe nie ustawia się w pozycji Max wysterowania , zatem najpierw logika , potem skutki.

 

To żeby uszkodzić tweeter potrzeba maxymalnego wysterowania? Puszczając na niego całe pasmo wydaje mi się, że duuużo mniej.

 

 

To jest właśnie dużo , około 1% nominalnej wartości .

Nie pisz szybko , tylko ...... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam nie wiesz o co Ci chodzi wiec skąd ja miałem to wiedzieć ? Spytales co sie stanie po resecie , tak ? Wiec Ci odpowiedziałem. Gdybyś spytał co zrobić po kupnie nowego radia - wtedy Moja odpowiedz na pewno uwzględniala by fakt ze trzeba użyć tego przelacznika. Czytasz manual i wiesz wszystko. Nie wiem teraz o co Ci jeszcze chodzi.

 

Producenci sprzętu biorą poprawkę na tych co nie czytają instrukcji i tak oprogramowuja radia by uszkodzenia mogły nastąpić przy " użyciu zamierzonej siły " a nie wcześniej. Kto jak kto ale nakamichi wie co mówi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dużo , około 1% nominalnej wartości .

Nie pisz szybko , tylko ...... :wink2:

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Sam piszesz o maxymalnym wysterowaniu, a teraz piszesz, że zabije go 1% nominalnej wartości. Idąc Twoim tokiem rozumowania zabiłoby je jedynie max wysterowanie. I jaka w tym logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdazaja sie - ale to Juz jest zamierzone ingerencja a nie błąd radia po resecie . Ktoś kto zabiera sie za aktywke powinien wiedzieć co z czym sie je bo inaczej może być siwy dym. Czytanie instrukcji to podstawa dla początkujących ;)

 

Zapowiada sie ciekawie - popcorn Juz sie robi :)

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto zabiera sie za aktywke powinien wiedzieć co z czym sie je bo inaczej

No właśnie ja nie wiedziałem (i tak naprawdę jeszcze do końca nie wiem) i tu jest sedno sprawy. Nie pisze tutaj jako ekspert i chciałem się czegoś dowiedzieć. Nie można było od razu napisać o tym przełączniku np? Też na pewno kiedyś nie kumałeś wszystkich rzeczy odnośnie CA..., ale to nie powód żeby pastwić się teraz na czyjejś niewiedzy. Czytam fora Ca już od bardzo bardzo dawna o bi-ampingu czy o aktywce nie czytałem nigdy. Stąd moje zainteresowanie w tym temacie. Dobrze wiedziałeś o co mi chodzi, ale nie chciałeś tego jasny wytłumaczyć, tyle. Jak tylko wróci moje 9887r to potestóję tą aktywke...

 

Kolega nakamichi to już w ogóle ma jakieś filozoficzne podejście do sprawy, jakby tak umiał dobrze pomagać to byłoby lepiej...

 

Czemu piszesz o instrukcji? Jak pytasz się na forum o coś czego nie rozumiesz to też ludzie odsyłają Cię do instrukcji, której NIE MASZ?

Edytowane przez tony_tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nie wiedziałem (i tak naprawdę jeszcze do końca nie wiem) i tu jest sedno sprawy.

 

to nie bierz się za aktywkę bo połowa sprzętu pójdzie z dymem :P

 

Nie można było od razu napisać o tym przełączniku np?

 

co tak na niego się uparłeś ?

 

Czytam fora Ca już od bardzo bardzo dawna o bi-ampingu czy o aktywce nie czytałem nigdy. Stąd moje zainteresowanie w tym temacie.

 

jak byś czytał od bardzo bardzo dawna, to byś wiedział większość rzeczy. Zresztą jazda zaczyna się, jak masz 3 pary rca w radiu i chcesz podłączyć wszystko aktywnie i pociąć to jeszcze odpowiednio.

 

 

Czemu piszesz o instrukcji? Jak pytasz się na forum o coś czego nie rozumiesz to też ludzie odsyłają Cię do instrukcji, której NIE MASZ?

 

to ją sobie ściągnij w wersji PL i poczytaj, jak coś nie będzie jasne to zadawaj pytania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli czegoś nie wiem to staram sie to znaleźć. Kupiłem niedawno radio - bez instrukcji. Wiec co zrobiłem ? No wyobraz sobie ze sciagnalem z sieci i poczytalem sobie o funkcjach radia. Podlaczylem je bez głośników i wzmacniaczy i po prostu pstrykalem wszystkim ucząc sie co i jak. Trudne ? No ale lepiej mieć pretensje ze ktoś sie pastwi. Gdybyś inaczej ujął swoje pytanie dostał byś inna odpowiedz. Dla mnie sprawa jasna - Jesli ktoś pyta o reset radia to znaczy ze Juz ma to radio działające czyli wie co i jak tylko martwi sie co będzie gdy braknie prądu. Ot taka prosta logika. Nakamichi podaje Ci wszystko na tacy tylko trzeba wyterzyc myślenie. Kończę w tym temacie bo wydaje mi se ze tylko bicie postów i niepotrzebna dyskusja sie zaczyna. Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co tyle zawiści?

Hellsin: to może zamknijmy forum i każdy poczyta instrukję?

 

co tak na niego się uparłeś ?

Poczytaj temat od poczatku, zobaczysz że to był klucz do moich pytan.

 

jak byś czytał od bardzo bardzo dawna, to byś wiedział większość rzeczy. Zresztą jazda zaczyna się, jak masz 3 pary rca w radiu i chcesz podłączyć wszystko aktywnie i pociąć to jeszcze odpowiednio.

Czytam od dawna i mam być alfą i omegą tak?

 

 

Wyluzujcie troche bo z niewinnej rozmowy robicie jakis atak!

 

to ją sobie ściągnij w wersji PL i poczytaj, jak coś nie będzie jasne to zadawaj pytania !!!

Nie będe tego komentował, al emiło z twojej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co tyle zawiści?

Hellsin: to może zamknijmy forum i każdy poczyta instrukję?

 

zamykać forum nie trzeba, ale Ty powinieneś przeczytać instrukcję, ponieważ 70% Twoich pytań jest właśnie na temat rzeczy napisanych w instrukcji.

 

Poczytaj temat od poczatku, zobaczysz że to był klucz do moich pytan.

 

nie każde radio go ma w postaci fizycznej, pamiętaj o tym.

 

Wyluzujcie troche bo z niewinnej rozmowy robicie jakis atak!

 

to Ty robisz z siebie ofiarę, a nie przeczytałeś paru stron ... bo się nie chciało, łatwiej spytać, może ktoś odpowie, a ja cudem sprzętu nie popalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostani raz zabiore głos - jaki klucz do Twoich pytań ??? Przeczytaj swoje posty od początku i napisz jakie zadales pytanie. Czy ktoś uważa ze kolega nie dostał odpowiedzi na ro pytanie , i to wielokrotnie ?

 

Po to są instrukcje by je najpierw czytać. A jak coś w nich jest niejasne ro wtedy pytać madrzejszych. A nie na odwrót . Zdobycie Manuala to 2 min roboty a wiesz co w Twoim sprzęcie piszczy. Bo tu nikt nie jest wróżka by czytać w myślach. Żadnej zawiści tu nie ma ale ciśnienie rośnie bo kolega jakieś urojenia ma. Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, odpowiedź już była parę stron temu. Nie wiedziałem po prostu, że radio może chodzić w różnych trybach. Faktycznie nie ma sensu już się na ten temat rozwodzić. Na początku 3ciej strony wiedziałem już o co chodzi (chyba któryś mój post od góry), ale wy zaczęliście wtedy coś motać:D

Nie mam do nikogo pretensji, a Wy Panowie też się tak nie spinajcie :zdrowko: , w końcu to tylko rozmowa... Pójdźmy spać w pokoju. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Sam piszesz o maxymalnym wysterowaniu, a teraz piszesz, że zabije go 1% nominalnej wartości. Idąc Twoim tokiem rozumowania zabiłoby je jedynie max wysterowanie. I jaka w tym logika?

 

Logika to rzecz której brakuje tu bardziej , niż instrukcji obsługi.

Pytasz o zachowanie radia po resecie w kontekście możliwości spalenia tweeterów.

Aby takie uszkodzenie powstało muszą zaistnieć dwa czynniki.

Jeden to blednie wyznaczone pasmo , drugi to przyłożona moc .

Radio po resecie nawet gdyby ustawiło się w pozycji pełne pasmo , nigdy nie ustawia się w pozycji max wysterowania na regulacji poziomu dźwięku . Średnia moc na jaka ustawia się radio po resecie wynosi przykładowo około 1% jego mocy nominalnej , czyli 1% z 15 W - 0,15 W. Taka moc nie uszkodzi tweetera nawet gdy filtr nie pracuje w pożądanym pasmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Ostatnio zmieniłem radio na Alpine cda-117ri i w połaczniu z moim PP 1000.4 było zbyt ostro. Postanowiłem wykorzystac sony XM 6020 które leżało w domu do zmiękczenia tweeterów. Do cięc pasma wykorzystałem zwrotnice dostępne we wzmacniaczu PP. Zauważyłem że w niektórych kawałkach pojawia się takie skrzecznie, chodz w innych chociaż jest głośniej nie ma tego problemu? (muzyka z orginalnej płyty audio, myslałem że to wina kompresji mp3). Czy to wynikaz ustawienia złych cięc? czy może poprostu tweetery nie dają rady? Mam w domu orginalna zwrotnicę Xetec x2 która też można wykorzystac, tylko pojawia sie w mojej głowie pytanie jak będzie dzielona moc? czy wogle będzie dzielona? czy cała pójdzie na tweeter? przy podłaczeniu w bi-amping pojawilo się też takie pykanie podczas przełączania kawałków? czy to wynika z tak podłączonego sprzętu? pytania wynikją z mojej niewiedzy.

 

Z góry dziękuję za pomoc:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zostaly mi 2 kanaly wolne w mojej 4 kanalowce bo dokupiłem nowy zmak tylko na suba. Czy moge bi na moich głośniczkach 2-way? Zaznaczam ze mam funkcje rozdzielenia sobie zwrotki w sensie ze tweet ma oddzielnie zwrotke i wofer ma oddzielnie i moge sobie je łączyć razem za pomocą takiego krótkiego kabelka ...

Jak wtedy ciac na wzmaku Hz?

 

aha doczytałem "Bi-Wiring Available Crossover Network" czyli chyba moge tylko jak wtedy ustawic Hz Sub do okolo 80 ustawic na lp a tweety na 400hz na hp?

Edytowane przez skola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha doczytałem "Bi-Wiring Available Crossover Network" czyli chyba moge tylko jak wtedy ustawic Hz Sub do okolo 80 ustawic na lp a tweety na 400hz na hp?

 

Powoli i wyraznie .. ;) Bi-wiring Available Crossover Net. oznacza ze zwrotnica jest przystosowana do bi-ampingu. Ciecia nie zmienisz bo ustalone sa przez zwrotki. Jedynie mozesz ustawic HP by nie meczyc wooferow niskimi czestotliwosciami . No i suba odciac LPF - 80Hz w dol ale to juz wszystko na swoje ucho i preferencje.

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli i wyraznie .. ;) Bi-wiring Available Crossover Net. oznacza ze zwrotnica jest przystosowana do bi-ampingu. Ciecia nie zmienisz bo ustalone sa przez zwrotki. Jedynie mozesz ustawic HP by nie meczyc wooferow niskimi czestotliwosciami . No i suba odciac LPF - 80Hz w dol ale to juz wszystko na swoje ucho i preferencje.

Oznacza jedynie rozdzielność sekcji zwrotnicy , termin zaczerpnięty z HA gdzie często używa się podwójnego okablowania sekcji zwrotnicy dla tego samego wzmacniacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...